banner87

CHP lideri 2019'daki 2 hedeflerini açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri partisinin 2019'daki 2 hedefini açıkladı. CHP lideri ilk olarak yerel yönetimlerde; "İstranbul'u Ankara'yı, Bursa'yı, Denizli'yi Anlatya'yı, Mersin'i alacağız" dedi. CHP lideri ikinci hedef olarak da Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'ni gösterdi. Hedeflerinin yüzde 50+1 değil en az yüzde 60 olduğunu belirtti. CHP lideri kadınlara büyük iş düştüğünün altını çizdi.

CHP lideri 2019'daki 2 hedeflerini açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri partisinin 2019'daki 2 hedefini açıkladı. CHP lideri ilk olarak yerel yönetimlerde; "İstranbul'u Ankara'yı, Bursa'yı, Denizli'yi Anlatya'yı, Mersin'i alacağız" dedi. CHP lideri ikinci hedef olarak da Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'ni gösterdi. Hedeflerinin yüzde 50+1 değil en az yüzde 60 olduğunu belirtti. CHP lideri kadınlara büyük iş düştüğünün altını çizdi.

20 Şubat 2018 Salı 13:13
CHP lideri 2019'daki 2 hedeflerini açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında çok sert mesajlar verdi. CHP lideri adalet mekanizmasının Saray'dan yönetildiğini, bu durumun Führer döneminde yaşandığını belirtti. Tutuklu gazeteciler ve Deniz Yücel'in serbest bırakılması hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, "Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ahmet Altan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Bunlar hangi cebir ve şiddeti kullandılar? Hem cebir hem şiddet diyor. Bunların elinde benim bildiğim kadarıyla sadece kalem var, silah yok" dedi.  Kılıçdaroğlu kendisine dava açan Yüksek Seçim Kurulu'na 'Vallahi siz çetesiniz' dedi. CHP Lideri AKP'yi de özellikle ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ziyareti temasları ile ilgili ağır eleştirdi.

Hükümete seslenen Kılıçdaroğlu, "FETÖ'cü diye gazeteci, baklavacı, sanayici, esnaf, memur, profesör, polis buldun, bir tane siyasi yok mu? Bu aynı menzile yürüyenlere nerede? Nerede bu FETÖ'cüler? FETÖ'nün siyasi ayağını çıkarmayanlar, tarihin en şerefsiz insanlarıdır" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

26 yıl önce Hocalı'da bir katliam yaşandı. Bakanımızla birlikte sayın Nami Çağan'la birlikte onlara araba götürmüştük. Azeri kardeşlerimizin yanında olduğumu her zaman ifade ediyorum.

Hangi gerekçeyle 480 işçiyi işe başlatmıyorsunuz. Buradan sendikalara da sesleniyorum, neden bütün yükü benim sırtıma yüklüyorsunuz, neden iktidar partisinin karşısında grev kırıcılığına karşı mücadele etmiyorsunuz? Türkiye bu kadar zor bir süreçten geçerken parlamentodan da bir yasa geçirdiler. Özelleştirme kanunu. 14 şeker fabrikası özelleştirilecek. Ben 14 şeker fabrikasında çalışan işçi kardeşlerime sesleniyorum. Sizin hakkınızı CHP dışında savunan bir tek parti gösterin bana. Sizin hakkınızı hukukunuzu savunuyoruz. Biz yargıya başvurmayalım diye yasal düzenlemeler de yapıldı. Sen neden kendi hakkını savunmuyorsun. Devlet üstüne baskı kurarsa bana haber vereceksin, ben geleceğim yanında kapı gibi duracağım. Yıllarca bu özelleştirmelerin Türkiye'ye ne kadar büyük haksızlıklar yaptığını anlattık. Bitlis sigara fabrikasının kime, ne zarar oluyordu? Aldılar tamamını yabancılara verdiler.  

"2019'UN EN TEMEL AKTÖRLERİ KADINLAR OLACAK" 

Bir kurultay yaptık, 2 genel başkan adayı çıktı, demokratik şekilde yarıştık. Gençlik Kolları'nda da kurultay oldu. 2 arkadaşımız yarıştı. Kadın Kolları kurultayımız oldu, 2 genel başkan yardımcısı yarıştı, sayın Köse kazandı. Kendisini kutluyorum. Onlarda bir il başkanını bile kulağından tutup kapının önüne koyuyorlar. Hiçbir şey yapmıyorsak dahi bu ülkeye demokrasinin varlığını seçimle ortaya koyan tek parti CHP'dir. Esas konu 2019. 2019'un en temel aktörleri kadınlar olacak. Türkiye'ye demokrasiyi getirecekler. Demokrasi kadar değerli bir şey yoktur. Kim sizi ikinci sınıf yurttaş görüyorsa onlara oy vermeyin. 15 yıldır ülkeyi yönetip de yoksulluğu bitiremeyenlere oy vermeyin. 4 yılda bu ülkede yoksulluğu bitireceğiz. 

'6 yaşındaki çocukla evlenilebilir' diye fetva veren, onlara da destek veren iktidara asla ve asla oy vermeyin. '6 yaşında çocuk evlenebilir' televizyonlarda söylüyor. Kimseden ses yok. Çocuklarınızı seviyorsanız, bu anlayışı Türkiye'ye getirmek isteyenlere asla ve asla ödün vermeyin.

Kırsalda kadın erkekten daha çok çalışıyor. Senin çalışmanın önündeki bütün engelleri kaldırmaya söz veren partiye, yani CHP'ye oy ver.

"2019'DA İSTANBUL'U, ANKARA'YI, BURSA'YI, DENİZLİ'Yİ, MERSİN'İ, ADANA'YI ALACAĞIZ"

Çocuk istismarlarına karşı en ağır cezayı getireceğimizi 2 hafta önce dile getirmiştim. Hükümet bu konuda bir çalışma yapıyor, teşekkür ederiz. Önerimizi yerine getiriyorlar. Çocuklarımızı baş tacı edeceğiz. Bir toplumsal barışı, huzuru sağlayacağız. Ailelerin yoksulluğunu tarihe gömeceğiz. Kız çocuklarının okuması için ailelere özel destek vereceğiz. Kız çocuklarının okuması en büyük arzumuzdur. Kız çocuklarını okula gönderen her aileye özel destek verilecektir. Çocuklarınız sadece devlet yurtlarında kalacak ve 1 yıl içinde Türkiye'de yapılmayan bir olayı gerçekleştireceğiz, hiçbir çocuk 'benim yurdum yoktur' diyemeyecek. Taşımalı eğitime son vereceğiz. 2019'daki hedefimiz, yerel yönetimler. İstanbul'u alacağız, Ankara'yı alacağız, Bursa'yı alacağız, Denizli'yi, Mersin'i, Adana'yı alacağız.

"YÜZDE 50+1'İ KABUL ETMİYORUM, EN AZ YÜZDE 60 ALACAĞIZ"

İkinci seçimimiz daha var. 50+1 kabul etmiyorum. En az yüzde 60. Niye? YSK'daki çete dahi bizim başarımıza engel olamasın. Çete, yasa dışı işler yapmak amacıyla bir araya gelmiş topluluk. Mühürsüz oy pusulaları geçerlidir diye karar aldılar mı? Kanuna aykırı mı? Aykırı. Bir araya geldiler mi? Geldiler. Vallahi de billahi de siz çetesiniz. Talimat alan çeteyi de ilk kez görüyorum. Muhalefet şerhi koyan bir kişiye ise saygı duyuyorum. YSK'nın içindeki çetenin dahi bütün oyunlarına rağmen en az yüzde 60'ı alacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz.

"BUNLAR HANGİ CEBİR VE ŞİDDETİ KULLANDILAR?"

Biz adaleti, hakkı ve hukuku 80 milyon için değil sadece, bütün dünya için isteyeceğiz. Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ahmet Altan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Bunlar hangi cebir ve şiddeti kullandılar? Hem cebir hem şiddet diyor. Bunların elinde benim bildiğim kadarıyla sadece kalem var, silah yok. Birisine saldırmadılar, öldürmediler. Niye bunlar cebir ve şiddetten mahkum ediliyorlar? Ben az önce okuduğum gazetecilerin hiç birisi CHP'ye oy vermemiştir ama biz düşünce özgürlüğünün önündeki bütün engelleri kaldıracağız dedik. Karar, saraydan alınan talimatla verilen bir karardır. Yargı, bağımsız değil. Kimisine makam, kimisine mevki, kimisine milletvekilliği sözü veriliyor ve satın alıyor. Satılan yargı, yardı değildir. Satılan hakim de hakim değildir. FETÖ'cü diye suçluyorlar. FETÖ'cü diye gazeteci, baklavacı, sanayici, esnaf, memur, profesör, polis buldun, bir tane siyasi yok mu? Bu aynı menzile yürüyenlere nerede? Nerede bu FETÖ'cüler? FETÖ'nün siyasi ayağını çıkarmayanlar, tarihin en şerefsiz insanlarıdır.

"AHMET ŞIK, HAKİM KARŞISINDAKİ DİK VE ONURLU DURDUĞU İÇİN İÇERİDE" 

Ne istedilerse vereceksin, intikamını gazeteciden alacaksın. Ne cebiri, ne şiddeti kardeşim. Bizi kandıracaklarını sanıyorlar. Kimse Anayasa Mahkemesi'ni takmıyor. Gücü siyasi otoriteden alıyorlar. Ahmet Şık, Akın Atalay, Murat Sabuncu. Ergenekon, Balyoz yayınlanmamış kitabından hapse atıldı, 20 Temmuz darbesi oldu, aynı Ahmet Şık şimdi bu kez FETÖ'cü diye içeride. Mahkemedeki hakim karşısındaki dik duruşu ve onuru için içeride.

"DENİZ YÜCEL AJANSA NİYE SERBEST BIRAKIYORSUN?"

Bir başka konu Deniz Yücel olayı. Deniz Yücel, geçen yıl gözaltına alındı, 14 gün gözaltında kaldı. 365 gün, çoğu hücrede olmak üzere hapis yattı. 366. gün 3 sayfalık iddianame hazırlandı, mahkemeye çıkmadan tahliye edildi. Aynı gün Almanya'ya geri gitti. Deniz Yücel'in tahliye olmasına sevindim. Ama ben sizi biraz geriye götüreceğim. Deniz Yücel için ne dediler? Erdoğan konuşuyor, "Bu adam terörist, gazeteci değil." diyor. 26 Mart 2017'de, "Merkel'e dedim ki, sayın şansölye o gazeteci değil, terörist" demiş. 13 Nisan 2017'de, "Kesinlikle, ben bu görevde, bu makamda olduğum sürece asla vermeyeceğiz" diyor. "Bu tam bir ajan, terörist bu" diyor. 

"SENİ KİM ALDATTI ERDOĞAN?"

Tahliyeden sonra yaptığı açıklama Deniz Yücel'in, "Cezaevinden çıkarken şöyle bir karar verildi. Tutukluluk haline devam kararı. Bugün aldım, ama yine de çıktım" diyor. "Bu arada niye çıktım, niye tutuklandım hala bilmiyorum" diyor. Siz alıyorsunuz, ülkenin en tepesinde koltuğa oturan kişi "bu ajandır" diyor. Bırakılıyor, uçağı geliyor, gidiyor. Teröristse, ajansa niçin serbest bırakıyorsun bir ajanı. O zaman sana bu bilgiyi kim verdi? Seni kim aldattı sevgili Erdoğan. Bunlarda ahlak var mı? Din, vicdan var mı? Erdem Gül'ün eşinin yurt dışına çıkış yasağı var. Eşinin ne günahı var. Bir yerlerden telefon gelince, yurt dışına çıkışa izin veriyorsun, süratle tahliye ediyorsun. "Ben bu görevde kaldığım sürece asla vermeyeceğiz" diyor. Ben de sandım ki kendisi istifa etti de Deniz Yücel serbest bırakıldı.

"365 GÜN BİR GAZETECİ İDDİANAMESİZ HAPİSTE NİYE TUTULDU?"

365 gün bir gazeteci iddianamesiz hapiste niye tutuldu? Büyükada'da sivil toplum kuruluşları bir toplantı yapıyorlardı. 8 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı. 2'si Alman ve İsveç vatandaşı. Onları da suçladılar. Nasıl oldu da bir süre sonra serbest kaldılar? Bu çifte standart hukukun neresinde var.

İki Rus casusu Rusya'ya iade ettiler. Niye iade edildi, talimatları ile insanlar öldürülmüş? Oturduğu koltuğu beş paralık etti. İtibarsız hale getirdi. O koltuğu sen itibarsız hale getirirsen, Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarını yerle bir ediyorsun. Bir de dönüp diyorsun ki bizde yargı bağımsızdır. Saraydan talimat diyordum defalarca, bütün kanıtları bunlar. Biz neden adalet yürüyüşünü yaptık? Siz kadıyı satın almışsanız adaleti öldürürsünüz.

"SİZ BUNUN ALTINA HANGİ GEREKÇEYLE İMZA ATIYORSUNUZ?"

Bu ülkenin için bekası için mücadele veriyorlar. Erinden komutanına kadar ordumuza müteşekkiriz. Onu zaten peygamber ocağı olarak biliyoruz. Onlar aynı zamanda Mustafa Kemal'in askerleri, Mehmetçikleri. YPG dolayısıyla hükümet ABD'yi en ağır şekilde eleştirdiler. YPG'ye destek veriyor dediler, FETÖ'ye destek veriyor dediler. Haklılar. Egemen güçlerin buluştuğu bir yerde aklınızı kullanmadan oyunun parçası olursanız siz kaybedersiniz. Belli bir kararı alırken oturup bütün ayrıntılarını düşünmek zorundasınız. Bölge sadece bizim bölgemiz değil. Birden fazla egemen gücün vekalet savaşlarının yapıldığı bölgeye dönüştü. Tillerson geldi, 3.5 saatlik görüşme yaptı. Türkiye-ABD ortaklığı adında ortak açıklama yapıldı. Metinde Amerika Afrin operasyonumuza açık ve şartsız destek veriyorum demiyor.  PYD ve YPG'yi terör örgütü olarak görmüyorum diyor. Ağır silah vermediğini söylüyor, silahları toplamayacağını da söylüyor. Siz bunun altına hangi gerekçeyle imza attınız.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 20.02.2018 15:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YILDIRIM 2018-02-20 14:06:09

Sn Kılıçdaroğlu; Ekibinizin GÖREVİ Oturdukları Koltuklardan KALKMAMAK için Koltukların EMNİYET KEMERİNİ de Bağlamışlar ACİL İhtiyaçlarını bile Görmüyorlar ! ! ! ! ! Sokakta Olmaktan Korkuyorlar. Kendi ilinde BARO Başkanlığı yaptığını söyleyen ama BARO Başkanlığı yaptığı ilden MİLLETVEKİLİ Adaylığını bile Yapamayanlar ile CHP Nereye varacak ! ! ! ! ! AKP İktidarından BALLI İHALELER Alan Parti Yöneticiniz (DAVET USULÜ) CHP ye ne kadar faydalı olacağı BEKLENİYOR ! ! ! ! !! ! ! ! BU kişiler Sn ÖNDER SAV gibi 30 yıl ANA MUHALEFET PARTİSİNİN Yönetici olmak için çabalıyor lar. ! ! ! ! ! ! ! ! ! CHP Tabanı ANA MUHALEFETİ HAK ETMİYOR Gerçekten CHP tabanına yazık ediliyor ! ! ! ! ! ! CHP 30 (OTUZ) Yıldır İKTİDAR Olamıyorsa Ya Yöneticileri YANLIŞ veya İzlediği Politika Yanlıştır. Lütfen Alınmayın, "KRAL ÇIPLAK Diyebildiğimiz zaman KAZANIRIZ" Yaptığım Yorum CHP yi Kendisine getirmek içindir. Saygılarımla.

Misafir Avatar
işte chp hdefi 2018-02-21 08:45:58 @YILDIRIM

Kongrede konuşan chp milletvekili Sarıhan, eli kanlı terör örgütü PKKnın Suriye kolu olan ve Afrini işgal eden PYD/YPGli katil sürülerine arka çıkmıştı. Mehmetçike kurşun sıkan PYDliler için Bizim çocuklarımız” diyen Sarıhan, etkisiz hale getirilen katiller için de Şehit” deme cüreti göstermişti.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
günaydiiiin. 2018-02-21 08:28:25 @YILDIRIM

İçinden pazarlıklı bu kemal kılıçdaroğlu. bu adam inanın yunanistan başbakanından daha tehlikelidir ülkemiz için. çünkü içimizde. pirinçin içindeki beyaz taş gibidir kılıçdaroğlu. aman chp ye yaklaşmayalım.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gülelimmi biraz::-)))) 2018-02-20 18:19:52 @YILDIRIM

Bu adam diyor yüzde altmış yooook bence bu adam altına kaçırmışşşş. . komik

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
AS laaaaa 2018-02-20 18:08:06 @YILDIRIM

Bu millet asla kendi ayağına sıkmaz. chp ye iktidarmı verecek?
o zaman ülkeyi tek kurşun atmadan düşmana teslim etmk demektirki bunu yüce Türk milleti asla yapmaz. benim temennim chp baraj altında kalır asla meclise giremez. çünki chp artık vatansever kalmadı. hepsi ABD ajanı . kılıçdaroğlu baş aan.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
izleyici 2018-02-20 18:03:04 @YILDIRIM

Ne güzel pozlar vermiş kılıçdaroğlu? süsleme iyi satma buna denir. güzel reklam. ama bu millet hileli reklamları yutmuyor artık.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
Türkiye sevdalıları 2018-02-20 18:01:56 @YILDIRIM

Türkiyenin vatansever kadınları Atatürk düşmanına, islam karşıtına, ABD ajanına oymu verecek KEMAL?
avucunu yala sen.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
yok yok 2018-02-20 17:50:31 @YILDIRIM

chp nin 2019 hedefleri değil. ABD nin CHP üzerinden Türkiye üzerindeki hedefleri...
ihanet partisi. Atarürksüz, ilkesiz parti.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
vatansever 2018-02-20 16:29:38 @YILDIRIM

CHP tabanı gerçekten eski Atatürk milliyetçisi ama chp kadroları öyle mi? Halktan kopuk, gösteriş için Atatürkçülük oynayan bi zevat (istisnalar hariç)! Şimdilerde artık militan takımı da iş başına gelmeye başladı (bkz. Istanbul yeni il başkanı)... Yani velhası chp bıldık chp değil daha da berbatlaşma yolunda adım adım ilerliyor "salı konuşmacısı" Kılıçdaroğlu'nun elinde!

Beğenmedim! (4)
Avatar
CHPli olmaktan gurur duyuyorum 2018-02-20 16:24:38

Yasasin CHP, sonuna dek CHP, en buyuk en demokrat en durust CHP, bu ulkeyi kuran ve istikbalde yastacak tek parti CHP

Avatar
YILDIRIM 2018-02-20 13:57:24

Sn Kılıçdaroğlu; Sizin elinizdeki Belgeler, Olaylar - Belgeler ve Söylemler; ! ! ! ! ! Sn Erdoğan' ın hatta AKP nin her hangi bir yöneticisinin elinde olsa, KARŞISINDA kimse duramaz, direnemez! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Sn Kılıçdaroğlu; Siz elinizdeki belgelerin ve söylemlerin KIYMETİNİ YA BİLMİYORSUNUZ, YA KULLANAMIYORSUNUZ veya KULANMAK İSTEMİYORSUNUZ diye Düşünüyorum! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Sn Kılıçdaroğlu; Partiniz de iyi bir HATİP Olsa inanın AKP diye bir parti kalmaz, hatta CHP nin karşısında hiç bir parti duramaz. ! ! ! ! ! ! ! ! ! Eski Liderleri Düşünüyorum da; Ecevit, Demirel, Erbakan keşke bunların yarısı partiniz de olsa TÜRKİYE AKP den Çoktan Kurtulurdu! ! ! ! ! ! ! ! ! ! BENİ SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN da, Aklıma gelmiyor değil; Sanki Sn Kılıçdaroğlu da, Sn Bahçeli gibi İKTİDAR Olmak İstemiyor mu? Diye düşünmeden edemiyorum! ! ! ! ! ! ! ! ! Saygılarımla.

Misafir Avatar
chp nin hedefi 2018-02-20 14:55:32 @YILDIRIM

alabildiğince belediye soymak için, yolsuzluk için, teröristleri koruya bilmek için. hedef bu, birde Türkiyenin yatırımlarını engellmr hedefleri vs. ABD ajanlarının başka ne hedefi olur ülkemizde?

Beğenmedim! (5)
Avatar
Antalyalı Attalos 2018-02-20 15:01:20

Gündemde kalmaya çalışıyor çok görmeyin ... Kaybedeceğini kendi adı kadar iyi biliyor.

Avatar
aga 2018-02-20 15:05:20

dikkat ederseniz muharrem incenin açıklamasından sonra gaza geldi

Avatar
erdem chp 2018-02-20 15:16:11

Nazlı ılıcak ve Altan kardeşlerle ilgili yargı kararını ‘sarayın talimatı diye nitelediren
ke-mal beye sadece şunu sormak bir chpli olarak hakkıdır.
sen hainleri teröristleri savunmaya ve amerikan dış işleri bakanı gibi konuşman için kim destek veriyor? veya bu şerefsizleri savunmak hakkın mı...

Misafir Avatar
Erdem chp dinle 2018-02-20 17:52:17 @erdem chp

Bu adamı kasetle başa boşamı getirdiler sanıyorsun?
diyet ödüyor kemalcik.

Beğenmedim! (3)
Avatar
aydın 2018-02-20 14:56:31

feto nun siyasi ayagının biride sensin senin miletvekilerin zaman gazetesine siper olmadımı oktay ekşi koşmadımı

Misafir Avatar
aydın 2018-02-20 15:07:19 @aydın

ULAN ALTANLAR TARAF GAZETESİNDE ASKER CAMİYİ BONBALAYACAK DİYE MANSET ATMADIMI

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
aydın 2018-02-20 15:05:30 @aydın

.PEKİ ULAN ALAMASSAN İZMİR DIŞINDA BU SOYLEDİKLERİNİ ALAMSSAN İSTİFA EDECEN Mİ BOŞ ATMA DOLU KONUŞ ARKASIN DA DUR.ATIK OYLE YOK ATM TUTAYIM ALAMASSAN İSTİFA EDECEN .ETMESEN NAMERTSİZ ŞERFSŞZİSİN

Beğenmedim! (3)
Avatar
adrin 2018-02-20 15:02:10

kesin istifa edecek.