banner87

CHP lideri; Devletin çivisi çıkmış, kimin ne yaptığı belli değil...

CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, istifa eden AKP'li Balıkesir Belediye başkanının "tehditler aileme kadar uzandı" sözleri üzerinden Erdoğan'a yüklendi: Mafya yöntemine başvuracaksan o koltuktan ayrılacaksın.

CHP lideri; Devletin çivisi çıkmış, kimin ne yaptığı belli değil...

CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, istifa eden AKP'li Balıkesir Belediye başkanının "tehditler aileme kadar uzandı" sözleri üzerinden Erdoğan'a yüklendi: Mafya yöntemine başvuracaksan o koltuktan ayrılacaksın.

31 Ekim 2017 Salı 13:40
CHP lideri; Devletin çivisi çıkmış, kimin ne yaptığı belli değil...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Grup Toplantısı'ndaki konuşmasından satır başları:

"BUNLARIN YATACAK YERİ YOK!"

"Bir haksızlığı anlatacağım sizlere. Gazi İrfan Bayar. Bir derneğin yöneticileri arasında. Bu kardeşimiz geçen cumartesi günü intihar etti. Bir gazi neden bir arabanın içinde intihar etsin. 93-98 yılları arasında asayiş özel hareketta görev yapmış. Kuzey Irak'ta yaralanıyor ve görevinden ayrılıyor. Gazi çocukları özel okula gidebilir. Bu gazimiz de ben gaziyim, işte belgem diyor. Kastamonu'da 2 özel okul var. Milli eğitim müdürü bir okula kaydediyor. Okulun FETÖ'ye ait olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Çevre Bakanlığı'nın müfettişleri çağırıyorlar Ankara'ya. Derdini anlatmaya çalışıyor. FETÖ'cü diye suçlarlar, Kastamonu'da da aynı şekilde suçlanıyor. "Ben vatan haini miyim?" der. Gelen tepkiler bir noktaya gelir ve gazimiz intihar etmek zorunda kalır. Vallahi de billahi de bunların yatacak yeri yok. Bu gazinin ne günahı var. Hangi okula kaydedeceğine milli eğitim müdürü karar veriyor. Bir devlet böyle yönetilemez. Bu bayrak için canlarını ortaya koyan insanların hayatı bir kurşuna teslim edilemez. Bu ülkenin bütün annelerine sesleniyorum. Sizin çocuklarınızın hakkını savunuyoruz biz. Ben sadece ve sadece sizin çocuklarınızın hakkını savunuyorum. Biz, hakkı, hukuku ve adaleti savunuyoruz. Kimsenin boşu boşuna mağdur edilmesini istemiyoruz." 

"DÜN PENSİLVANYA'DAN TALİMAT HAKİMLER ŞİMDİ SARAY'DAN TALİMAT ALIYOR"

"Düne kadar Pensilvanya'dan talimat alan hakimler, şimdi roller değişti, saraydan talimat alıyorlar. Bu ülkenin gariban insanları mağdur oluyor. Kim iktidara muhalifse onlar hesap verecek deniyor. FETÖ unutuldu."

"FETÖ'CÜ SEN DEĞİL MİSİN?"

Burak Akbay'ın bütün para hareketleri incelenmiş. FETÖ ile hiçbir bağlantısı yok. Her kuruşun, her milyonun kime gittiğini araştırıp soruyorlar hiçbir şey yok ama olsun diyor. Davayı açıyorlar. Yeni bir suç icat ediyorlar. Cumhurbaşkanının yerini haber yapma suçu, ben ceza kanununda görmedim. Cumhurbaşkanının nerede olduğu dünyanın her tarafında haberdir. Toplumun tanınmış kişilerinin nerelerde oldukları hep haber olur. FETÖ'ye ne istedin de vermedik diyen, asıl baş FETÖ'cü sen değil misin? Diyorlar ki tanıkların ifadesine başvurduk. Tanık kim? Kesin FETÖ'cü. FETÖ elebaşı Gülen'le yemek yemişler. Böyle bir iddianame mizah dergilerinde yer alır ama o da inandırıcı olmaz ama burada bu kadar da oluyor.  Bir masada yemek yiyorlar, kapının önünde de garson var. FETÖ'cü garson diye. Fetullah Gülen orada, ihbar eden adamlar orada, sadece garson FETÖ'cü. Burak Akbay'ın FETÖ'nün yurtlarında kaldığı iddia ediliyor. Öyle bir yurt yok. Devletin çivisi çıkmış. Kimin ne yaptığı belli değil."

"TORBA KANUN ELEŞTİRİSİ"

"Zonguldak'ta 170 yıldır kömür çıkarılır. Kömür Zonguldak için stratejik üründür. Kömür sayesinde düğünler yapılır, sofralar kurulur, gelir artar. 'Kara elmas' der zaten Zonguldaklı kömüre. Torba kanun içine 58. madde yerleştirdiler. Bölecekler, parçalayacaklar ayrıca ruhsatlandıracaklar sonra bunları birilerine peşkeş çekecekler. Zonguldaklı kardeşlerim iyi dinlesinler. Senin derdini, yerin altında çalışan işçinin derdini, tek ama tek anlatan parti CHP'dir. Bunu unutma.  "

"BESMELESİZ ETİ SARAY'A GÖTÜRÜN KUL HAKKI YİYENLER YESİN"

"Samanı, besmelesiz eti de ithal ediyorlar. İthal ettiğiniz besmelesiz eti Saray'a götürün... Kul hakkı yiyenler yesin. Yılda 4 milyar dolar kömür ithalatına para veriyorlar. Zonguldak'ta ver, Zonguldak İstanbul, Ankara, İzmir olur. Sendikaya da sesleniyorum; İşçilere sahip çıktığınız sürece sizin hakkınızı sonuna kadar arayacağız. "

"Benzin 6 liraya yaklaşıyor, mazot 4 lirayı aşmıştı nereye gideceği belli değil. Hala hükümet akaryakıta yapılan zammın nerelere ve nasıl yansıyacağını bilmiyor. En yetkili makamda oturan kişi oturup vatandaşla dalga geçiyor. Bu Maliye Bakanı Naci Ağbal. Şöyle diyor; "Millet doların seviyesine bakacağına otursun işine gücüne baksın. 3-6 ay sonra dolar kuru ne olacak, sanki falcılar." Asıl biz sana şaşırıyoruz, o koltukta Maliye Bakanlığı'nı nasıl yapıyorsun diye. Çiftçinin traktöründeki mazot dolara endeksli. Çiftçinin gübresi, otoyoldan geçişler, doğalgaz, tüpgaz dolara endeksli. Kuzey Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli geçiş ücreti dolar üzerinden."

"RÜŞVETİ BİLE DOLARLA ALDILAR"

"İhaleyi yapan Türk, ihaleyi alan Türkiye vatandaşları, ihale neden dolar üzerinden yapılıyor? Kim yerli, kim milli.  Neden dolar üzerinden ihale yaparsın? Sen Türk lirasına güvenmiyorsun da onun için. 'En güvenli para dolardır, dolar üzerinden yaparım sözleşmeyi' diyorsun.  Rüşveti bile dolarla aldılar. Ruhlarına işlemiş dolar. Sen asgari ücreti neden dolara endekslemiyorsun, onu da endeksle. Dolar geliri olmayan, döviz geliri olmayanlara döviz üzerinden borçlanma hakkı getirildi. O düşünmeyecek mi? Bilal'e telefon ediyordu, evladım paraları sıfırladın mı diye. O bile döviz üzerinden. Asıl dolardan size ne? Biz onu soruyoruz. Hep birlikte bu gerçekleri bütün topluma anlatmak zorundayız.CHP gelir, AK Partili belediyeleri alırsa oradaki işçilerin işine son verir propagandasını yapıyorlar. CHP'li bir belediye başkanı o belediyeyi aldığında kimsenin görevine son verilmeyecek. Biz herkesin alın terine saygılıyız. Propagandayı bu noktaya taşıdılar çünkü zemin altlarından kayıyor. 

"CHP'Lİ BELEDİYELERDE ASGARİ ÜCRET NET 1500 LİRA"

Bunların bir özelliği daha var. Fakirden alıp zengine vermek. En temel özelliği. Köprü geçişlerini dolar üzerinden yapıyorlar. Bu parayı sizin cebinizden ödüyorlar.  CHP ne yapacak? Zenginden alacağız fakire vereceğiz. Sözüm söz. Adaletle alacağız oradan da. Asgari ücretten vergi almayacağız. Asgari ücret vergi dışı kalacak. Bugün CHP'nin bütün belediyelerinde asgari ücret net en az 1500 liradır. Verdiğimiz sözü tuttu Kaynak: Kılıçdaroğlu: Bunların yatacak yeri yok .

"EGEMENLİK SARAYDA OTURANLARIN DEĞİL MİLLETİNDİR"

"Cumhuriyetimizin 94. yılını onurla, şerefle kutladık. Cumhuriyet coşkusunun meydanlara taşması bizim onurumuz oldu. Bu Cumhuriyet görkemli hale gelmek zorundadır. Cumhuriyet 80 milyonun Cumhuriyeti oldu. Siyasiler halka hesap veriyorsa orada tam anlamıyla demokrasi vardır. Mücadelemizi katılımcı demokrasi ile hayata geçireceğiz. Bizim anayasamızda değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek madde, laik, demokratik hukuk devletidir.  Egemenlik sarayda oturanların değil milletindir. Bunu kimse unutmasın...Hiç kimse ben milli iradeyim diye ortaya çıkamaz. Kendi dayatmacı kültürünü millete sunamaz.  

Egemenlik sarayda oturanların değil milletindir. Bunu kimse unutmasın...Hiç kimse ben milli iradeyim diye ortaya çıkamaz. Kendi dayatmacı kültürünü millete sunamaz.  Kaynak: Kılıçdaroğlu: Egemenlik sarayda oturanların değil milletindir."

“BEN BU KÜRSÜDEN O 4 FİRMAYI AÇIKLAYACAĞIM”

"Önümüzdeki günlerde domates ihracatı olacakmış Rusya’ya. Tabi ihracat olması bizi mutlu eder. Üreticinin malını satabilmesi, böyle bir imkanın olması bizi memnun eder. Ama burada bir sorun var. Diyorlar ki Rusya’ya sadece 4 firmadan alacaksın diyorlar. Biz bunu nereden duyuyoruz? Rusya’nın yaptığı açıklamadan duyuyoruz. İsmi vermiyorlar, ama öğreneceğiz. Ben bu kürsüden o 4 firmayı açıklayacağım. Sen domates üreticileri arasına nifak sokamazsın. 4 firmayı tercih edeceksiniz, peki diğerleri? Onlar ayrıştırıyorlar, onlar bölüyorlar."

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 31.10.2017 16:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tebrikler 2017-10-31 15:27:53

kilicdaroglu cok basarili bir lider

Misafir Avatar
tebriklere.. cevap 2017-11-01 08:24:36 @tebrikler

çoook başarılı atıp tutmada, kriz çıkartmada, kalkınmamızı engellemede, dışarıya harika tüyolar vermede çok başarılı bir AJAN. evet

Beğenmedim! (1)
Avatar
ADAMSIN 2017-10-31 16:00:39

ADAAAM, Sn.Kilictaroglu

Avatar
evet 2017-10-31 17:07:06

SUSSS susss be adam sus. ya hayır konuş ya sus. her sözünüz kırıcı, incitici, iftira , bölücülük, ayrıştırıcılık. yahu nasıl genel başkan oldu bu adam. desene zaten bu seçilmiş değil ABD tarafından bir kaset ile atanmış biri.

Avatar
tam yakışır 2017-10-31 17:13:33

KOMEDİ filmi çevirse inanın çok becerir. yanı güldürme komedisi. güldürmekten başka zaten bir beceriside yok. Siyasete nasıl başladı ? demişleri kaset le falan gelmiş.

Avatar
akarsudan 2017-10-31 18:40:57

Diktatör kim? HALUK Levent Kemal Kılıçdaroğlu hakkında haklı iki kelime söyledi! ve CHP topyekün ayağa kalktı ve HALUK LEVENT e linç girişimi başlattılar. bunlar asıl diktatörün HASI . başkalarına diktarör demekle kendilerini gizleyeceklerini sanıyorlar ama halk bunları TAM tanıdı. chp ye oy vermeyeceğiz.

Avatar
anadolu evladı 2017-10-31 19:35:07

Kılıçdaroğlu DEVLETİ için çalışan REİS e laf atıyor REİS devlete hizmet ediyor. . halk REİS i seviyor . Kılıçdaroğlunu kınıyor.

Avatar
?????????????? 2017-10-31 22:55:37

TAMAM İYİ GÜZEL DE...............................

Misafir Avatar
???????? 4 2017-10-31 22:56:49 @??????????????

[[[[[[[[[[BURSA DA Belediyenin zararı için mahkemeden flaş karar]]]]]]]]]]]]]]

[[[[[[[[[[[Arınç'tan Gökçek'e: Ankara'yı parsel parsel sattı ]]]]]]]]]]]]]]

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
?????? 3 2017-10-31 22:56:27 @??????????????

HERKES HERŞEYİ KONUŞUYOR,,,,KİMSE ancak NEDEN BÖYLE HAKİKATLERİ KONUŞMUYOR,,,
da denilioırmuş,,,,

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
???????? 2 2017-10-31 22:56:06 @??????????????

yorumlarmış ki;; RABBİMİZ ENCAMIMIZI ASALETİMİZDEN PAYİDARLIKLA;sultan mehmet han ülkülülüğümüzle HAYREYLESİN(amin)EVLA TAKVA SAHİBİ PEYGAMBER EFENDİMİZDİR Kİ;; Allahumme salli ala seyyidina ve nebiyyina Muhammed RABBİMİZ ((İFADE EDEBİLDİĞİMİZ EDEMEDİĞİMİZ,bildiğimiz bilemediğimiz,,,,,,her ne davaiyeti,,vazifeliği,,,herneyseliği))TAKVA SAHİPLERİNİN YÖNETİMİNDE DUALRINDA EYLESİN;; (AMİN)) SEVGİLER SAYGILAR HÜRMETLERLE EFENDİM ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKAtu

Beğenmedim! (1)
Avatar
::::::::::::::::::::::::::::::::::::: 2017-10-31 22:57:26

ama 400 m2 hesabıyla mı denilirce((((YALLAKALIK,,HESSABI,,,cannıımm,,,anlamaz kimse,,,Dİ Mİ emmmaaaa,,,,pensilvanyadaki evin metrekaresi yani,,,TÜRKİYEDE BÜTÜN HARYERDEKİ TAPU mutlaklığı işleri gibi hani miii şşşşşşşşşşşş)))))


:::::::::::::::::::::::::::

((((((aaaaaa aaaaaa,,,,,,,,,,hmmmmmmmmmmmmmmmm,,,,,,hhhhhhhşttttttttttt,,,))ALLOOOOOOO))))))

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::
neydi YAHU?????? Allah Allah Allah Allah,,,,ALLAHUEKBER...TEVBE ESTAĞFUĞRULLAH,,,hasbibnAllahivenilmelvekil

Misafir Avatar
AYRICA,,,,,SON 2017-10-31 22:59:48 @:::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ehlinamus,,,1 e anca 7 kazanabilen ,,,ODALANMIŞ,,,NAMLANMIŞ,,ŞANLANMIŞ,,,nece ŞİRKETLER,,baskı yapmış,,,biz kazanamıyoruz demişler böyle deniliyor??????
::::::::::::::::::::::::::
……..YENİ ŞİRKETLER YAPACAK YOLLARI,,,KALDIRIMLARI,,,doymuş artık o “””element””””,,,DOYMAMIŞ ELEMETLER””””””””KARARLI “””””BİR ŞEKİLDE ,,,,1 tlden doyabilir denilirce….duyulurca da….

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AYRICA,,,,,,, 2017-10-31 22:58:30 @:::::::::::::::::::::::::::::::::::::

1 TL LİK YOLA,,,,YOK ÖYLE 10 TL TATLI PARA DEMİŞ deniyor TAYYİP ERDOĞAN,,,,,,

Beğenmedim! (0)