CHP'nin 2019 seçim stratejisini açıkladı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na, Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenaze törenindeki fotoğraf karesi de soruldu: "Sıradan Sayın Erdoğan geliyordu geldi yerine geçti benim açımdan çok fazla bir şey ifade etmiyor. İfade etmiyor derken, Sayın Erdoğan'ın cenazeye gelmesi de tabii önemli bir şey."

CHP'nin 2019 seçim stratejisini açıkladı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na, Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenaze törenindeki fotoğraf karesi de soruldu: "Sıradan Sayın Erdoğan geliyordu geldi yerine geçti benim açımdan çok fazla bir şey ifade etmiyor. İfade etmiyor derken, Sayın Erdoğan'ın cenazeye gelmesi de tabii önemli bir şey."

19 Aralık 2017 Salı 11:36
CHP'nin 2019 seçim stratejisini açıkladı

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

MESUT YILMAZ'IN OĞLUNUN VEFATI

''Evlat acısı acıların en büyüğüdür o acıyı yaşayan bir baba olarak evlat acısının ne anlama geldiğini biliyorum. Sıralı olmayan ölüm her zaman acı getirir. Mesut Yılmaz'ın saygın bir devlet adamı kimliği vardır. Dün de cenaze törenine katıldık. Bir rahatsızlığının olmasının yol açtığı bir ölüm. 

CENAZEDE ERDOĞAN İLE OLAN FOTOĞRAF KARESİ

Sıradan Sayın Erdoğan geliyordu geldi yerine geçti benim açımdan çok fazla bir şey ifade etmiyor. Sayın Erdoğan'ın cenazeye gelmesi de tabii önemli bir şey.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

Erken seçim için şartlar olgunlaş mı? Erken seçim şartları kimin için olgunlaştı? Erken seçim kamuoyunun beklediği erken seçim kaçınılmazdır diyen oturup tartıştığı bir seçim süreci değil. Tek adam rejiminin başlangıcını yaşıyoruz. Sarayda oturan bir kişi karar verecek erken seçime gidilecek. Biz erken seçime hazır mıyız? Hazırız.

ERKEN SEÇİM EMARELERİ GÖRÜYOR MUSUNUZ?

Ekonominin daha da kötüye gideceğini düşündükleri an erken seçime giderler. Ekonomi kötüye gidiyor. Eğer siz 15 yılda bir grup çevreye 620 milyar lira faiz ödüyorsanız sadece yurtdışına 146 milyar dolar faiz ödüyorsanız o ülkenin beli doğrulamaz. Bu geliri çiftçi almıyor emekli memur sanayici almıyor kim alıyor bu parayı?''

SEÇİM BARAJI VE İTTİFAK TARTIŞMALARI

Sayın Bahçeli'nin bu yöndeki açıklaması bence demokrasi açısından doğru. Ama hükümet bunu tercih etmeyecektir. Bahçeli bir çıkış yaptı acaba seçim barajı düşürülür mü diye ama yüzde 10 seçim barajını koruyacağız dediler.

Önümüzdeki süreç zaten bir ittifak süreci olacak. Tek adam rejimi, demokratik parlamenter sistem. Biz demokrasiden yanayız. Saray çevresi demokrasiden yana değil. Kim açık ve net demokrasiden yana tavır koyacak bu önemli. Türkiye Ortadoğu ülkeleri gibi olmalı diyorlarsa o çerçevede oturur düşünür ve kararlarını verirler. Ben hiçbir ülkücünün otoriteden yana olduğuna inanmıyorum. Demokrasi ülkücülerin olmazsa olmazıdır. Ülkücüleri ve milliyetçiler demokrasiden yana tavır alan gruplar olarak görüyorum. Bugün için herhangi bir ittifak söz konusu değil. Demokrasiyi savunanlara evet deriz. ''Kim demokrasiyi savunuyorsa demokrasiden yanaysa yargı bağımsızlığından yanaysa elbette nasıl reddedebiliriz.

AB İLE İLİŞKİLER

Niye fasıl açmalarını bekliyoruz oturalım biz açalım bütün düzenlemeleri yapalım AB'ye kardeşim ne konuşuyorsunuz biz hepsini yaptık zaten diyelim.

CHP'Lİ ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI'NIN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMASI

Her belediye başkanı hakkında inceleme de soruşturma da yapılabilir. Hiçbir zaman inceleme yaptılar diye özel bir eleştiri getirmedik. Olabilir dosyaları isterler soru sorarlar cevap verilir. İçişleri Bakanı'nın saydığı unsurların tamamında belediye başkanımız hakkında takipsizlik kararı verilmiş verilmese zaten bir şey demeyiz. Beraat ettiği konu yeniden soruşturuluyor. Danıştay da soruşturulmasına gerek yoktur kararı veriyor. Battal Bey bana dosyayı teslim etti. Mahkeme kararı var nasıl ikna olmayacağım? Yargı kararı kesinleşmiş. Siz Man Adası'nı tartışmadan uzak tutmak için böyle bir olaya başvuruyorsunuz. Kılıçdaroğlu'nu neden bundan uzak tutacaklar? Belediye başkanlarının üzerinde baskı var. Bizim belediye başkanlarımızı baskılayarak onları iş yapamaz hale getirmek istiyorlar. Amaçları bu. İnadına bütün belediye başkanlarımız kendi belde halkına her türlü hizmeti vereceklerdir. Yolsuzluk varsa bize söylesinler, biz gideriz üstüne. Bir rezidansta kızımın 73 metrekarelik bir dairesi var. Değeri kaç lira gitsinler baksınlar. Gider başka yerden alır. 1 kuruşluk bir torpil varsa ben siyaseti bırakırım. Mal varlığımı araştırın diyorum araştırmıyorlar. Niye araştırmıyorlar? Siyasi manevra da Binali Bey yapsın. Niye siyasi manevra yapmıyorlar? Gelin kardeşim eniştemin benim mal varlığımı araştırın desin. Neden korkuyorlar onlar korkuyorlar. Kızımın dairesi orada kızıma dedim şu basın mensuplarını çağır bir görsünler. Bekar bir kız girişi çıkışı kontrollü olduğu için oradan alındı. Belediye otobüsünün gitmediği bir yer. Benim boğazımdan aşağı haram lokma inmez. Onun çocukları mal varlığını açıklamıyor. Battal Bey'in eşi ön seçimle geldi. Kontenjandan gelmedi ki. Kızım tazminat davası açtı kazandı zaten kendisi avukat. Kızıma kesinlikle hiçbir CHP'li belediyenin davasını almayacaksın dedim. Bir ticari ilişki kesinlikle olmayacak. Sıradan vatandaş gelirse onun davasına bakacaksın o kadar. Bunların hepsine dikkat ediyoruz. Benim kızım avukat mütevazi daire alıyor NTV'ye de söyleyelim gitsin çekim yapsın orada. Bir sefer gittim evine bu kadar sıradan bir ev nasıl olur da milyon dolarlık versinler 1 milyon dolar hemen verelim. Hatta 500 bin dolar veya 100 bin dolar versinler hemen verelim.''

''ONUN BASKISI BİZE VIZ GELİR''

CHP'li belediyelerde hiçbir şey yok verilmeyecek hesapları mı var? Hepsinin hesabı veriliyor. Ayıp olan şu Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat, doğrudan doğruya yargıya ve bürokrasiye talimat vererek onları kendi özel intikamını alması için aracı kılması yani devleti şantaj baskı unsuru olarak kullanıyor asıl acı olan bu. Kendisi acz içinde. O makamda oturan zat acziyetini baskı kurarak gidermeye çalışıyor. Onun baskısı bize vız gelir.''

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'NUN KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK ''SEN BİTTİN'' SÖZÜ

Ona yanıt vermedim yanıt vermeye değmez çünkü en azından benim muhatabım olması ama parti sözcümüz ağzının payını verdi. Kalkacak beni tehdit edecek devletin gücünü kullanarak kim oluyorsun sen kimsin beni tehdit ediyorsun? FETÖ ile irtibatı da soruldu. Özgür Bey açıklayacak zaten. Bir kişi çok sık parti değiştirirse o kişinin kişiliği her zaman tartışma konusu olur. Özgür Bey gensoru tarihine kadar süre verdi. Düne kadar Erdoğan hakkında ağıza alınmayacak her şeyi söyleyen bir adam nasıl gelir de İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturur? Dün söylediğini bugün nasıl yalarsın?''

YURTDIŞINA PARA TRANSFERİ POLEMİĞİ

Bir para transferi var mı? Var. Bu Mustafa Erdoğan ile ilgili Swift. Gönderici Türkiye Halk Bankası. Paranın miktarı her şeyi burada yazılı. Para çıkıyor. Alıcı da var gönderici de var. Bu para bir şekliyle gidiyor geliyor.' Bunun bir şirket satışı olduğu söylendi. Kim söyledi? Erdoğan söyledi. Bu şirket satışı kime diye sorduk. Bu ana kadar cevabını almış değiliz. Bellway Limited'in sermayesi 1 sterlin. Para transferi 15 milyon dolar. Nasıl oluyor bu? Belgeler sahtedir dediler birisi de sarayın avukatı onu da baroya şikayet ettik belgeyi görmeden nasıl sahtedir der? Bu şirket satışıdır dediler peki hangi şirket? Man Adası'nda niye şirket kurarsınız siz?''

Önce inkar etmediler bu şirket satışıdır dediler. Peki kardeşim hangi şirket? Neden cevap vermiyorlar? Ben bunu neden soruyorum neden Bellway? neden Man Adası? Bir sterlinlik şirketle 15 milyon dolarlık transferi niçin yapıyorsunuz siz? Kadın musluğu açarken 5 çeşit vergi ödeyecek beyler vergi ödememek için gidecek Man Adası ile ticari ilişkiye girecek. Ben bunu sorunca kıyamet kopuyor. Kılıçdaroğlu tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak zorundadır.

Bize çok belge gelir. Bazen posta ile bazen elden verilir. Hiçbir belgeyi check etmeden kullanmayız. Önce dekontlar geldi sonra swift kayıtları geldi. Yüzde 100 doğru. Bunlar da sahte olabilir dedik başka kanallardan da check ettik. Balbey Limited'in internet sitesine girdik. Benim adım nasıl Kemal ise bunların hepsi yüzde 100 doğru. Şimdi araya devletin istihbarat teşkilarını sokuyorlar. Bu ülkede namuslu on binlerce bürokrat var. Hırsızlığı yolsuzluğa tamammül edemeyen insanlar var. Bir açıklama yapıldı Erdoğan'ın yakın akrabalarının Man Adası'nda şirketleri yoktur dediler. Bakın Ziya İlgen'e ait şirket darbeyi öğrendiği enişteye ait. MASAK'ı emniyet istihbaratı Sermaye Piyasası Kurulu'nu göreve çağırıyoruz.''

"Binali Yıldırım'ı da kandırdılar. Ona da yalan söylettiler Meclis'te... Az önce söyledim Bumers hani yoktu?. Ne diyecek şimdi Binali Yıldırım? Beni kandırdılar diyecek. Saray'ın her söylediğine inanma sayın Binali Yıldırım. Saray seni de kandırır seni de yanıltır.

CHP'NİN 2019 SEÇİM STRATEJİSİ

Demokrasiden yana tavır alacağız. Yargı bağımsızlığının olmadığı yerde demokrasi yoktur. Sayın Binali Yıldırım 3 aydan daha kısa sürede tutacağız demişti. OHAL günlük yaşamımızın bir parçası oldu. Milletvekilleri hapiste. Defalarca söyledik milletvekilleri yargılanabilir ama siz insanları alıp hapse atıyorsunuz. Batı merkezliymiş... Nereyi ölçüt alacağız? Ortadoğu'yu mu ölçüt alacağız?

Seçmene demokrasiyi savunun diyeceğiz. Yargı bağımsız değil. Üniversiteler özerk değil. Türkiye hala Olağanüstü Hal ile yönetiliyor. Niçin? Parlamento büyük ölçüde devre dışı bırakıldı. Seçimle gelen milletvekili hapse atıldı. Milletvekilleri hapiste. Milletvekilleri yargılanabilir ama siz insanları alıyorsunuz hapse atıyorsunuz. Bu ülkenin insanı fakirleşti. Çiftçi fakirleşti işçi öyle memur öyle. Özellikle bu Man Adası'na gidip oralarda para transferi yapanlar bu ülkeye ihanet içerisindedirler.'' Başbakan'ın da işine gelmiyor onun da çocukları bu işin içinde. Bir tane belge göstereyim SGK'nın terörden mağdur olan birisne bağladığı aylık 221 lira 40 kuruş. 221 lira ile kim nasıl geçinecek? Suriyelilere 30 milyar dolar harcamışlar nereye harcamışlar. Bir belge daha göstereceğim altında yardım olarak dağıtıldığı düşünülen miktar yazıyor. Dağıttıysanız dağıtmışsınızdır. Miktar 11 milyar. 11 katrilyon. Devlet gayriciddi. Konuştukça batıyorlar. Benden de korkuyorlar çekiniyorlar üstüme geliyorlar niye konuşuyor diye. Soruma yanıt vermiyorsun. Düşünür mü devlet yardım yapmışsan yapmışsın yapmamışsan yapmamışsın. Binali Yıldırım'ın Meclis'te yaptığı konuşma Sayın Cumhurbaşkanımızın hiçbir yakınını o adadaki şirket yok dedi. Beni kandırdılar diyecek. Saray seni de kandırır yanıltır.

ADAYINIZ KİM OLACAK?

Çok güzel bir adayımız olacak. Biz diğer partiler gibi değiliz otururuz tartışırız ondan sonra bir karar veririz. Birden fazla isim var.''

BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KRİTERİNİZ NEDİR?

Bir her kuruşun hesabını vatandaşa verecek iki kazandığı andan itibaren partili değil belde halkına hizmet eden kişi haline dönüşecek. Herkese eşit hizmet götürecek. İlke olarak milletvekillerinin kendi görevlerini yapmalarını isteriz. Yerel seçimde aday için halkın nabzı tutulur. İstanbul'u da Ankara'yı da alacağız göreceksiniz. Kent kültürünü öyle bir yerleştireceğiz ki bizim belediye başkanlarımızın olduğu yerler suç oranının en az olduğu yerlerdir.''

'YERLİ VE MİLLİ' AÇIKLAMASI

Muhalefet partilerinin birbirlerini eleştirmelerini doğru da şık da bulmam. Sayın Bahçeli arada bir oldukça sert açıklamalar yapıyor ama cevap vermiyoruz. Asıl eleştirilmesi gerekenler ülkeyi yönetenler. Demokrasiden yana tavır takınıyorsa başımın üstünde yeri var. Ama hayır ben tek adam rejimini savunuyorum diyorsa kendisinin bildiği bir şey. Biz yerli ve milliyiz. Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs'ın Beşparmak dağlarına yazmışız. Ben vergimi öderim. Gidip Man Adasında vergi kaçıracaksınız sonra ,'ben yerliyim ben milliyim' yok öyle yerlilik.

ABD BAŞKANI TRUMP'IN VE İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI'NIN KUDÜS KARARLARI

Trump'ın bütün dünyada BM'de yalnız kalması çok değerli bir olay. Bu karar 1969'lardan beri hep alınır. 2017 yine aldık aynı kararı gereğini yapın. Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde İsrail'in başkenti boş. Niçin Tel Aviv yazmıyorlar? Senin büyükelçiliğin Tel Aviv'de. Niye yazmıyorsun? İsrail'i terör devleti diye tanımlıyor niye büyükelçini çekmiyorsun? İsrailliler Türkiye'ye vizesiz gelirler biz İsrail'e vize ile gideriz. 1969'lu yıllardan beri Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğu söylenir ama hiçbirisi orada büyükelçilik açmış değil. Mavi Marmara saldırısı gibi 20 milyon dolara Türkiye'nin itibarını sattılar. Gazze'de abluka kalkmadan kabul etmem demiştim tükürdüklerini yaladılar. Sen orayı terör devleti ilan ediyorsan derhal kusura bakma ben geri çekiliyorum diyeceksin. İslam İşbirliği Teşkilatı bildirisine derhal sözcüğünü koydular. Niye bunu yapıyorlar? Emin olun bilmiyorum. Bunu yapmak için devlet deneyimi olmaması lazım. Erdoğan 5 Ocak 2016'da İsrail'e ihtiyacımız var açıklaması yaptı. Koskoca Türkiye Cumhuriye Devleti'nin terör devleti olarak tanımladığı İsrail'den ne ihtiyacı var? Sen neden İsrail'e muhtaçsın? Oturacaksın adam gibi ya Filistin'in yanında yer alacaksın ya İsrail'i dışlayacaksın.''

AFRİN'E OPERASYON İDDİALARI

Türkiye için tehdit oluşturuyorsa yapılır. Türkiye gerekli güvenlik önlemlerini almadı. Süleyman Şah Türbesi'ni sordum neden kaçırdınız Sayın Binali Yıldırım şartlar bizi zorladı dedi. Kendi topraklarını terk eden... 18 ada Yunanistan sordum 18 ada 1 kayalık nasıl olur da siz savunmuyorsunuz? Şu anda işgal altında. Bunlar gayrimillidir. Bunlar Süleyman Şah'ı 18 adayı teslim ettiler.''

Rıza Zarrab gibi bir sahtekar var bakanlarına rüşvet dağıttı. Merak ediyorum sarayda oturan zat Rıza Zarrab aleyhine neden tek cümle kurmaz. Bu şarlatandır diye bir cümle kursun. Rıza Zarrab için Amerika'ya nota verildi Hakan Atilla için verilmedi. Kılıçdaroğlu Bahçeli gibi olsun o zaman rahat eder yoksa başı belaya girer diyorlar. Rıza Zarrab sahtekardır diye niye bir cümle kullanmıyor?''

Son Güncelleme: 19.12.2017 16:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kilicdaroglu adam gibi adam 2017-12-19 13:23:38

sabah sabah aktroller is basinda iftira kampanyasindalar kilicdarogluna kurban olun siz

Misafir Avatar
sosyal hayat 2017-12-19 18:20:40 @kilicdaroglu adam gibi adam

Cenazede SURT ı gördük. binbir parça olmuştu. adam bir yerden icazat almayınca konuşamıyor, hareket edemiyor. donup kalıyor. ah zavallı ah. birde soruyor Süleyman soyluya "sen kimsin" ne patavatsız soru ne ciddiyetsiz soru. T Cumhuriyetinin içişleri bakanına çıkışıyor aklı sıra "sen kimsin" miş1 kılıçdaroğlu akıllı ol senin makamın Süleyman soylunun makamından üstün değil. eh anlayış bukadar ne diyelim. bu yaştan sonra zaten bişe öğrenemez.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
güldür güldürrrrrrrr 2017-12-19 14:58:34 @kilicdaroglu adam gibi adam

kommiccc adam:-)))))))))))))))

Beğenmedim! (13)
Misafir Avatar
kemal ve adamları köşee 2017-12-19 14:30:56 @kilicdaroglu adam gibi adam

chp lilerin oturdukları süper villaları, süper gökdelenleri, milyon dolarlık siteleri özel yatları, tatil yerlerini dolduranların chp liler olduğunu göremiyorsanız size yazıklar olsun. asıl milletin hakkını yiyen hırsız kesim sizi gaza getirip vatanseverlere, dürüstlere hırsız dedirtiyorlar. o hırsız abilerinizin derdi artık eskisi kadar çalamıyorlar. şimdi gözleri bankalarda . o kadarda aç varki. aslında karınları tok ama gözlei aç. bu ülke onların şerrinden rabbime emanet olsun. amin.. sizin aç dedikleriniz işte sizi buraya süren hav hav yaptıran ağa babalarınızdır. onların yemi kesildi ondan havlıyorlar.UYANIN.

Beğenmedim! (17)
Misafir Avatar
milli_can 2017-12-19 14:24:01 @kilicdaroglu adam gibi adam

Kılıçdaroğlunun resmini koyun ağa abilerinin akıl hocalarının kandırmalık sözlerini alta sıralayın oooh ne hoş. ya gidin işinize gidin. düşün bu milletin yakasından. kılıçdaroğlu ne yasadan anlar, ne avrupa birliğinden, ne afrinden, ne trumpın yapmak istediklerinden ne ittifaktan kemal kılıçdaroğlu inanın bunun hiç birinden anlamaz. Akıl hocaları ama Türkiye düşmanı akıl hocalarının verdiği notlar yazılır çizilir. Bilmeyende sanırki kılıçdaroğlu konuşmuş. Kılıçdaroğluna 10 kişinin çalıştığı bir iş yerini verin idare edip kara geçirebilise banada ne derseniz deyin. Bu adam iyi çene yapan, verilmiş notları iyi aktaran komik biri. Yalanda söyler, iftirda eder ama hiç kızarmaz. Pişkin ajan bulmuş abd nede olsa.

Beğenmedim! (10)
Avatar
Hıro 2017-12-19 12:48:46

Ne derseniz deyin, Kemal Bey'e "hırsız" diyemezsiniz. Onu satın alamazsınız.

Misafir Avatar
soruyorum 2017-12-26 18:42:25 @Hıro

Türk hükümetini tanımaz, Türkiye cumhurbaşkanını tanımaz, ysk nu tanımaz, aym yi tanımaz, hukuka güvenmez. ama teröristleri, Türkiye düşmanlarını sever, savunur.KİM bu KILIÇDROĞLU?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
fos fosss a 2017-12-23 23:27:45 @Hıro

kemo terapi, kendin çal kendin oyna. kendi. çok komik. yalanların anası.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
011 2017-12-20 00:06:16 @Hıro

soyylunnun anasını skym

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
su 2017-12-19 18:23:49 @Hıro

SÜLEYMAN SOYLUNUN ELİNE SU DÖKEMİYECEK ADAMA BAK. BİRDE LAF SÖYLÜYOR. pişkin pişkinnn. ama halkımızın gözündede düşkün düşkün. düşkün kemal.-

Beğenmedim! (9)
Avatar
oylarimiz CHPye 2017-12-19 13:25:22

KILICDAROGLU ADAM GIBI ADAM HAKTAN HUKUKTAN ADALETTEN YANA VATANDASTAN YANA ASGERI UCRET 2000TL diyor

Avatar
dram komedi 2017-12-19 13:33:24

1400 tl maas aliyorsunuz zarrab in milyon dolarlar rusvet verdigi insanlarin avukatligini yapiyorsunuz

Avatar
AKP RED ETTI 2017-12-19 13:34:35

CHP'nin Man Adası Belgeleri Araştırılsın Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi
https://www.youtube.com/watch?v=h1FvgxwSzSE

Avatar
bolu ya cevap 2017-12-19 13:28:08

kaset isi fetocularin isi eskiden boyle kaset islerimi vardi feto guclendi kaset isleri ses kayitlari hortladi birde utanmadan kilicdarogluna iftira atiyorsunuz birde muslumaniz diyorsunuz sunu unutmayin her canli olumu tadacaktir en yuce yargi ALLAH

Misafir Avatar
vatandaş 2017-12-20 09:11:26 @bolu ya cevap

herşeyi biliyosunda kılçdaroğlununda kasetle chp nın başına geldiğinimi bilmiyosun

Beğenmedim! (5)
Avatar
bolu elaziz and go 2017-12-19 13:30:48

3 u bi arada sadece farkli nikler cok komiksiniz ayni zamanda acinacak durumdasiniz
"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"

Avatar
Selam olsun Kılıçtaroğluna 2017-12-19 13:35:41

Türkiyemin yeni Lideri selam olsun.yakında çürümüş kadavra Akapeyi çöplüğe atacağız inşAllah

Misafir Avatar
vtandaş 2017-12-20 09:17:23 @Selam olsun Kılıçtaroğluna

Allah korusun kılçdaroğlu türkiyeyi
1990 ların SSK sına benzetir pkk lı hendekci arkadaşlarını çağırır güneydoğuyuda onlara teslm eder bumu yani istediğiniz

Beğenmedim! (6)