banner87

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan: Osmanlı Tokatı'nı soruyorlar... Buyursunlar Afrin'e

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan: Osmanlı Tokatı'nı soruyorlar... Buyursunlar Afrin'e

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan grup toplantısında konuştu.

20 Şubat 2018 Salı 11:57
Cumhurbaşkan'ı Erdoğan: Osmanlı Tokatı'nı soruyorlar... Buyursunlar Afrin'e

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'ın satırbaşları: 

32. gününe giren Zeytin Dalı Harkatı’nda 1715 teröristi etkizi hale getirdiğimiz operasyonda 32 de şehidimiz var. Yavaş ilerliyor görülebilir ama biz oraya önümüze geleni yakıp yıkmak için gitmedik. Biz yaşanılabilir ve güvenli bölge haline getirmek için girmiş bulunuyoruz. Adım attığmız her yerin güvenli olarak kalması bizim için çok önemli. Sahada belirli hazırlıkların da yapılması zaman alıyor. Önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir. Böylece hem şehre ve bölgeye dışarıdan gelen yardımların önü kesilecek.

OSMANLI TOKADI AÇIKLAMASI

Birileri Osmanlı tokadının ne olduğunu soruyormuş. Bu soruyu soranlar bizim tarihçilere itibar etmezlerse Batılı tarihçilerin Osmanlı tarihi ile ilgili kitaplarını okusunlar. Çanakkale’de, Kutul Amare’de savaşmış dedelerinden varsa onlara sorsunlar Osmanlı tokadının ne olduğunu, daha da merak ediyorlarsa buyursun Afrin’e gelsinler. Bu tokadın hakedenden başka kimseye atılmadığını da sorup soruşturup öğrensinler.Gerek Anadolu Ajansımız, gerek BYEGM, bu yayınları ortaya çıkararak iftiracıları hakikatlerle terbiye ediyorlar. Tüm vatandaşlarımızdan, tüm dostlarımızdan ülkemize yönelik iftiraları tespit edip doğruları ortaya koyarak etkisiz hale getirmelerini bekliyoruz. Yıllarca Suriye’deki terör örgütlerinden ülkemize yönelik tehditlerin koalisyon gücü ile önlenmesini bekledik. Baktık ki tehditler artıyor, sınırları aşıp topraklarımızın içinde zarar veriyor. Artık harekete geçmekten çare görmedik.Bizim olduğumuz yerde güven vardır, adalet vardır. Bölge halkının ülkemizle ilgili en küçük bir sıkıntısı, sorunu, tepkisi söz konusu değildir. Diplomasinin imkanlarını da asla ihmal etmiyoruz. Bize terör örgütlerine silah vermiyoruz dedikleri anda bile teslimatların yapıldığını belgelediğimiz halde, büyük bir pişkinlikle iddialarını sürdürdüklerini elbette görüyoruz. Biz video kayıtları ile beraber tespitlerimizi tek tek gösterdik. Bunlar batıdan geldi. Bunlar Suriyeli değil. Bunlar sizin askeriniz, sizin bayrağınız, sizin kokartlarınız, hala yok diyorsunuz. Sizin tanklarınız, sizin toplarınız. Bunlar buraya zembille inmedi. Bunlar buraya 5 bin TIR’la taşındı. Burada bunlar kime karşı kullanılıyor. Biz bunları biliyoruz.Önümüzdeki günler görüşmeler sürecektir. Sahadaki operasyonlar da sürecektir. Suriye meselesinin tüm tarafları ile kesintisiz görüşmeye devam ediyoruz. Dün Putin ve Ruhani ile telefon görüşmem oldu. Diğer ülkelerin liderleri ile de her fırsatta görüşüyorum. Sözün gücünü en iyi biz biliriz.Ortadoğu aradan bir asır geçmesine rağmen, Kuzey Afrika’yı boydan boya geçen herkes bizden oralarda bir parçaya rastlar. Biz aynı zamanda Kuzey Afrikalıyız, aynı zamanda Orta Afrikalıyız. Hafta başı oralara 4 ülkeyi kapsayacak seyahate çıkıyoruz.

‘SAHADAKİ OPERASYONLAR SÜRECEK’

Önümüzdeki günler görüşmeler sürecektir. Sahadaki operasyonlar da sürecektir. Suriye meselesinin tüm tarafları ile kesintisiz görüşmeye devam ediyoruz. Dün Putin ve Ruhani ile telefon görüşmem oldu. Diğer ülkelerin liderleri ile de her fırsatta görüşüyorum. Sözün gücünü en iyi biz biliriz. Ortadoğu aradan bir asır geçmesine rağmen, Kuzey Afrika’yı boydan boya geçen herkes bizden oralarda bir parçaya rastlar. Biz aynı zamanda Kuzey Afrikalıyız, aynı zamanda Orta Afrikalıyız. Hafta başı oralara 4 ülkeyi kapsayacak seyahate çıkıyoruz.

Kimi zaman Avrupa da bizim yurdumuz olmuştur. Bu da bizim aynı zamanda Avrupalı olduğumuzu gösterir. 18 milyon kilometrekarelik bir alanda hükmetmiş bir ecdada sahibiz. Bu sorumlulukla hareket ediyoruz. Bunları söylerken daha birkaç asır öncesini konuşuyorum. Bugün birisi bizi sizin burada ne işiniz var diye eleştiriyorsa, bilin ki bizim orada olmamış şarttır. Zaten bizim olmamamız gereken hiçbir yerde de biz bulunmayız.

‘SUÇLU DAHİ OLSA DÜNYAYI AYAĞA KALDIRAN…’

Gün geçmiyor ki oradaki kardeşlerimizin (Avrupa) ibadethaneleri, okulları kundaklanmasın. Avrupa’daki ve dünyanın her köşesindeki vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Arkalarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır ve olacaktır. Suçlu dahi olsa, kendi vatandaşları için dünyayı ayağa kaldıran hiç kimsenin de Türkiye’nin bu hassasiyetinden rahatsız olmasını kabul edemeyiz. Eğer bir ülkede, üstelik de resmen terör örgütü olarak tanınan bir yapının mensupları, masum insanlara şiddet uygulayabiliyorsa orada sözün bittiği yere gelinmiştir. Bölücü terör örgütü yandaşlarının pek çok Avrupa ülkesinde yaptıkları işte budur. Terör örgütünün adını eğip bükerek itiraf ettikleri gibi onlar üzerinde imaj çalışması yaparak gerçekleri gizlediklerini sananlar sadece kendilerini kandırıyorlar.

‘İKAZ GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ’

Palazlandırılan, cesaretlendirilen bu terör örgütleri faaliyetlerini başka yerlere doğru genişlettiğinde işin rengi çok değişecektir. Terör örgütlerinin saldırılarına maruz kaldıklarında bir sırça sarayda olduklarını çok çabuk anlayacaktır. Çoğunluğu özellikle suni güvenlik ve refah dünyasında yaşayan ülkelerde yaşıyor demektir. Adeta patlamaya hazır bir bombanın olduğunu görürüz. Zaten bu tehlikenin farkına varan ülkenin ilk yapacağı iş gelip Türkiye ile işbirliği yollarını aramak olacaktır. Biz ikaz görevimizi yerine getiriyor, müttefiklerimizi bu büyük tehdit konusunda uyarıyoruz. Bugün terörizme yüz vermeyin ki yarın kendinize korku içinde saklanacak yer aramayın.

Bu mücadelede şimdiye kadar çok şehit verdik. Fırat Kalkanı Herakatı’nda 72 şehit vermiştik, Zeytin Dalı Harekatı’nda 32 şehidimiz var, 60’u aşkın da ÖSO’dan şehidimiz var. 3 şehidimiz İdlib’de. Rabbim cennetinde buluştursun inşallah. Şehitlerimiz bir hilal uğruna, onlar cennete uğurlandı.

‘BÜYÜME PERFORMANSI GÖLGELENİR GİBİ OLMUŞTU…’

Bütün bu güvenlik ve diplomasi meseleleri ile uğraşırken milletimizin de beklentilerini asla ihmal etmiyoruz. Türkiye’nin 2014’e kadar yakaladığı güçlü büyüme performansı bir parça gölgelenir gibi olmuştu, ekonomimiz üzerinde estirilen olumsuzluk havası farklı sonuçlar doğurdu. Geçtiğimiz yıl yeniden güvenle bakılmasını sağladığımız bir dönem oldu. Bu dönemdeki en önemli başarılarımızdan biri de istihdamdaki kırılmanın önüne geçebilmek. Türkiye tarihinde ilk defa 28.6 milyon kişilik istihdam seviyesine ulaşmıştır. İşsizlik oranını yeniden tek haneli rakamlara indirmektir. Şimdi +2 diyerek çok daha iddialı bir kampanya başlattık. Biz bu işleri, kendi kafamıza göre yapmıyoruz. İşverenlerimiz, esnaflarımızın, sanatkarlarımızın, çalışanlarımızın ve işsizlerimizin seslerine kulak vererek yol haritamızı belirliyoruz.

‘BÜYÜME PERFORMANSI GÖLGELENİR GİBİ OLMUŞTU…’

Bütün bu güvenlik ve diplomasi meseleleri ile uğraşırken milletimizin de beklentilerini asla ihmal etmiyoruz. Türkiye’nin 2014’e kadar yakaladığı güçlü büyüme performansı bir parça gölgelenir gibi olmuştu, ekonomimiz üzerinde estirilen olumsuzluk havası farklı sonuçlar doğurdu. Geçtiğimiz yıl yeniden güvenle bakılmasını sağladığımız bir dönem oldu. Bu dönemdeki en önemli başarılarımızdan biri de istihdamdaki kırılmanın önüne geçebilmek. Türkiye tarihinde ilk defa 28.6 milyon kişilik istihdam seviyesine ulaşmıştır. İşsizlik oranını yeniden tek haneli rakamlara indirmektir. Şimdi +2 diyerek çok daha iddialı bir kampanya başlattık. Biz bu işleri, kendi kafamıza göre yapmıyoruz. İşverenlerimiz, esnaflarımızın, sanatkarlarımızın, çalışanlarımızın ve işsizlerimizin seslerine kulak vererek yol haritamızı belirliyoruz. İstismarlara yol açan kimi uygulamalar daha adil ve sürdürülebilir bir zemine oturtuluyor. AK Parti kurulduğu günden beri bu ülke ve bu millet için tuğla üstüne tuğla koyan herkesin yanında olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir.

‘BU ALÇAKLIK İSTİSMAR DEĞİL İZMİHLALDİR’

Bu masumların sadece yaşatılması değil her türlü tehditten korunması da bizlerin sorumluluğundadır. Son günlerde ardı ardına karşımıza çıkan alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi düşünmeye, sigaya çekmeye yöneltmelidir. İstismar sözü ile ifade ediliyorsa da çocuklara yönelik bu alçaklıkla istismar değil, alenen izmihlaldir, toplumumuzu çöküşe götürecek dinamittir, alçaklıktır. Yasal düzenlemeler derhal yapılacak. Göz yumamayız. Dün bu konuyu etraflıca ele aldık. Gerek Adana’da, gerek Antalya’da cereyan eden olaylar bizler için onulmaz yaralar açmıştır. Çocuklar konusundaki hassasiyetimizi mutlaka her düzeyde ortaya koymak mecburiyetindeyiz. dün Bakanlar Kurulu’nda bu meseleyi detaylı ele aldık. Boşlukların giderilmesi, tüm kanalların kullanılarak bilincin artırılması hususunda çalışma başlattık. Bu heyetimiz çok kısa süre içinde yaptıkları değerlendirmeler ışığında tekliflerini şahsıma ve sayın başbakana getireceklerdir. Meseleyi ilk Bakanlar Kurulu’nda tekrar görüşüp yasal düzenlemeleri derhal hayata geçireceğiz. Burada caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyideler neyse bunlar da kesinlikle alınacaktır. Bu tür konuların beklemeye, uzatmaya tahammülü yoktur. Hızlı ve etkin çözümler peşinde olmalıyız. Bu tür suçları işleyenlerin infaz sistemindeki tüm indirimlerin, kolaylıkların dışında tutulması da şarttır. Çocuğun bedeninde ve ruhunda açılan yaralan bir insanı taaammüden öldürmekle aynıdır. Bu böyle bilinsin. Bu tür suçlara verilen cezaların ve infazın da hissiyatımıza uygun şekilde uygulanması gerekir. Mütenasip bir şekilde çözüme kavuşturacağız.

Hocalı Katliamı’nda şehit edilen tüm Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle yadediyorum.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 20.02.2018 12:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Okur 2018-02-20 12:22:26

Akape gurubunda konuşan cumhurbaskani değil,akape genel başkanıdır duyurulur

Misafir Avatar
Ossmann 2018-02-20 12:47:28 @Okur

Birakin zevzek herif cahil taraftarlarini sevindirmek icin zirvalasin. 32 gündür hala sinirdalar. Tez zamanda geri cekilirlerde vatan evlatlarimiz sag salim evlerine coluk cocuguna kavusur.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Antalyalı Attalos 2018-02-20 12:21:57

Bir devlet adamına yakışmayacak bir maganda üslubu uzunçalarınki.Ne demek osmanlı tokadı.Biri de çıksa deseki ,madem okadar yiğittiniz de neden üç kıtadan küçüle küçüle Anadoluya sıkışıp kaldınız dese ne diyecek bu imam eskisi cahil herif.

Misafir Avatar
Zübük 2018-02-20 12:43:15 @Antalyalı Attalos

adama suriyedeki , sah süleyman in türbesi bulunan Türk topraklarini ne yaptin diye sormazlarmi.?

Beğenmedim! (0)
Avatar
eyy tayyip bey osmanli tokati Sözde değil özde 2018-02-20 12:23:09

olmali amerikalilara incirlik ve malatya kurecikteki kalkani kapatirsin osmanli tokadini o sekil oturtursun ve amerika ulkemizden pyd ye bida yardim etmek istesede edemez
ve kalici cozum olur

Avatar
Okur 2018-02-20 12:25:41

Bazıları Türk tarihini Osmanlıya başlatıp Osmanlıya bitiriyor,dedene Sor sana Turkiye cumhuriyetini anlatsın

Avatar
hala bop esbaskaniysaniz istifa edersiniz 2018-02-20 12:24:27

osmanli tokadini gorurler

Avatar
Okur 2018-02-20 12:28:38

Afrindekiler Osmanlı'nın değil,Mustafa Kemal in ve Türkiye Cumhuriyeti'nin askerleridir...ve orada sizin hatalarinizin bedelini canlariyla oduyorlar

Avatar
Y 2018-02-20 13:09:06

Biz TÜRKLERDE Sana dünya MUCİZESİ DÜNYA LİDERİ ULU ÖNDERİMİZ BAŞKUMUTANIMIZ DAHİ ,EFSANE TÜRK ULUSUNUN SEVGİLİSİ GAZİ MARAŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. ( TOKATI ATACAĞIZ 2019 DA AMELE SÜMÜĞÜ GİBİ YAPIŞACAKSIN KAÇAK SARAYIN DUVARINA NEREDEN ÇIKTIĞINA ŞAŞIRACAKSIN DÜNYAYI BALINA YIKACAĞIZ NOKTA ..

Avatar
Y 2018-02-20 13:10:27

Biz TÜRKLERDE Sana dünya MUCİZESİ DÜNYA LİDERİ ULU ÖNDERİMİZ BAŞKUMUTANIMIZ DAHİ ,EFSANE TÜRK ULUSUNUN SEVGİLİSİ GAZİ MARAŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. ( TOKATI ATACAĞIZ 2019 DA AMELE SÜMÜĞÜ GİBİ YAPIŞACAKSIN KAÇAK SARAYIN DUVARINA NEREDEN ÇIKTIĞINA ŞAŞIRACAKSIN DÜNYAYI BALINA YIKACAĞIZ NOKTA ..