Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde dışarıda toplanan kalabalığı selamlayan Erdoğan, burada kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kongrede partililere seslendi. Erdoğan, "Kanal İstanbul’un ön çalışmaları sürüyor, yakında ihalesine çıkıyoruz. Bazıları onunla ilgili de ileri geri konuştu. Boğaz'da olan kazayı duydunuz. Bunun ne kadar önemli olduğunu çok açık net ortaya koyuyor. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde dışarıda toplanan kalabalığı selamlayan Erdoğan, burada kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kongrede partililere seslendi. Erdoğan, "Kanal İstanbul’un ön çalışmaları sürüyor, yakında ihalesine çıkıyoruz. Bazıları onunla ilgili de ileri geri konuştu. Boğaz'da olan kazayı duydunuz. Bunun ne kadar önemli olduğunu çok açık net ortaya koyuyor. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız" dedi.

15 Nisan 2018 Pazar 14:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul çıkışı

Kongre öncesi vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri diyor ki ‘biz yatırımları durduracağız’. Niyeymiş çünkü yatırımlar üretmiyormuş. Göreve geldiğimizde 36 milyar dolar ihracatı olan Türkiye’nin 160 milyar dolar ihracatı var. Var ki üretim ihraç edebiliyorsun. Bugün savunma sanayiinde elhamdülillah kendimizi savunabilecek ürünlere sahibiz. Bunlar kolay kolay olmadı. İnsansız silahlı silahsız hava araçlarına kadar üretin bir Türkiye var. Bunlar ne işe yarıyor. Bugün Fırat Kalkanı harekatında, Afrin’de işte bunlarla beraber bu mücadeleyi kazandık. Şu an itibariyle Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 200’e yaklaştı. Bu teröristlerle mücadeleyi bunlarla yapıyoruz. Mehmedimiz bu imkanlarla birlikte güç buldu, kuvvet buldu. Hamdolsun bu zafere ulaştılar. Daha çok yapacağımız işler var” diye konuştu.

'KENDİLERİNİ DAĞITTILAR KENDİLERİNİ' 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Erdoğan, “Bay Kemal çalış senin de olsun. Ama olmaz. Bay Kemal şimdi tapusuz yerlere tapu dağıtacakmış. Nerede bunlar cebinde mi. Neyi dağıtıyorsun. Bunlar hep böyle hayatları boyunca dağıttılar. Kendilerini dağıttılar kendilerini. Halkımıza verdikleri bir şey var mı yok. Yalanın bedeli yok. Bunlar akşam yalan sabah yalan” şeklinde konuştu.

'SADECE BAY KEMAL 'GELMEM'DİYOR, GELMEZSE GELMESİN 

Vatandaşları Cumhurbaşkanlığı külliyesine davet eden Erdoğan, “Sadece bay Kemal ‘gelmem’ diyor. Gelmezse gelmesin ama size kapım açık. Çünkü orası cumhurun evi. Orası benim şahsi mülküm değil sizin. Milletin evine tabii ki millet gelecek. Biz de sizleri başımız gözümüz üstüne misafir edeceğiz. Arkadaşlarım orayı size gezdirecekler. Bu milletin iftihar edilecek nasıl bir yeri varmış görmüş olacaksınız” ifadelerini kullandı.

'PENSİLVANYA'DAKİ SEN DE GELECEKSİN' 

Cumhurbaşkanı Erdoğan terörle mücadelenin her alanda devam ettiğini vurgulayarak, “İnlerine gireceğiz dedim. Girdik mi. SIHA’larla IHA’larla girdik, F16'larla girdik ve kuyruklarını bacaklarının arasına sokup kaçtılar. Nereye Suriye’ye kaçtılar. Fırat Kalkanı’nda yakaladık, Afrin’de yakaladık. Yerlerin altında gördünüz dimi hazırladıkları tünelleri. Oralarda vurduk. Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te vurduk. Vuracağız vurmaya devam edeceğiz. FETÖ de kaçtı dünyanın değişik ülkelerine. Kosova’da yakaladık 6 tanesini aldık geldik. Gabon’a gittiler. Şu ana kadar 80 tanesini yurt dışından aldık geldik. Pensilvanya'daki sen de geleceksin. İstediğin kadar sağa sola yalpalan. Biz bu vatanın vatansever evlatlarıyız. Biz ölürsek burada öleceğiz” açıklamalarında bulundu.

'15 TEMMUZ'DA BİRİLERİ GÜYA DOSTLUK ADINA 'BEN SİZİ RODOS'A GÖTÜREBİLİRİM' DEDİ 

Erdoğan 15 Temmuz gecesi yaşananları da hatırlatarak şunları söyledi “15 Temmuz gecesi birileri güya dostluk adına ‘ben sizi buradan Rodos’a götürebilirim’ dedi. Dedik ki ‘Hayır. Bize bu topraklar ölmek yaraşır. Ben hemen uçağa geçelim nereye gideceğimiz ben söyleyeceğim’ dedim. Son anda dedim ki ‘İstanbul’a gideceğiz’. İstanbul’a geldik hamdolsun binler, on binler bizi bekliyordu. F16 helikopterler üzerimizdeydi. Ne oldu. Biz ‘Allah'tan başka galip yoktur’ dedik. Rabbime sığındık. Allah koruduktan sonra başka koruyucu yoktur. 251 şehidimiz oldu, 2 bini aşkın gazimiz oldu. Şehitlerimiz cennette. Rabbim bizlere de inşallah o makamı lütfetsin. Şehitler tepesi hiçbir zaman boş değildir.”

'BU SONUÇ MALTEPE'YE HİÇ YAKIŞMADI' 

Daha sonra AK Parti Maltepe 6. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin satır başları şöyle:

Biz böyle oran Maltepe’de beklemiyorduk. Halbuki tam tersi olmalıydı. Bu sonuç Maltepe’ye hiç yakışmadı. İnşallah 2019 seçimlerinde burada çok farklı bir manzara ile karşılaşacağız. Şimdiden Mart 2019’u görüyorum.

Bizim gençliğimiz eli silahlı değil, bizim gençliğimiz eli bilgisayarlı ve o bilgisayarla beraber ilim, irfan yolunda yürüyen bir gençlik. Farkımız bu. İstanbul’un her köşesi gibi Maltepe’de cumhuriyet dönemindeki şehirleşme sıkıntılarının tamamını yaşamış bir ilçe. (Reis bizi Afrin’e götür sloganlarına karşılık) İhtiyaç olduğu anda önce ben elbiselerimi kuşanacağım, ondan sonra da haydi yürüyoruz diyeceğim.

Maltepe’nin 1994’ten bu yana gelişiminin en yakın şahitlerinden biriyiz. Göreve geldiğimde İstanbul’da nüfus 7,5 milyondu. Ama şimdi 15 milyon oldu. İki kat artmış olmasına rağmen, yollar kilitlenmediyse, ulaşım akıcıysa bu yaptığımız yatırımlar sayesindedir. Marmaray’a biniyorsunuz değil mi? Binmeyenler var mıdır? Bay Kemal binmiyordur. Avrasya Tüneli’ni kullandık değil mi? Niye Avrasya Tüneli? Çünkü ecdadımız Fatih gemileri karadan yürüttü. Biz de dedik ki dedemiz Fatih gemileri karadan yürüttüğüne göre, biz de denizin altından raylı sistemi de yaparız, otomobilleri de denizin altından yürütürüz.

'BİZ TÜM İNSANLARA AYNI NAZARLA BAKIYORUZ' 

Baktım ki seçim kampanyasıyla ilgili çadırı var. Onlara selam vermek için indim, arka tarafta ana muhalefetin çadırı var. Ben onlara da selam vereyim dedim. Çıktım bir de onlara selam verdim. Ne deseler beğenirsiniz. “Ne yaptınız ki” Oradan bir tanesi dayanamadı. Dedi ki, “Peki bu köprüye niye yavuz sultan selim köprüsü adını verdiniz” Ne olacaktı dedim? “Kendi adını verseydin” dedi. Bak dedim, sen bir defa… O Yavuz ki hicaz demiryolu için adımları attı. Onların o şanına yakışır böyle bir isimle orayı isimlendirmek bu torunlarının en büyük görevidir. Tabi bu soruyu soran mezhepçi bir yaklaşımla soruyordu. Onun yaklaşımı mezhebiydi. Biz hiçbir zaman mezhepçi olmadık. Biz yakışan neyse onun adımlarını attık. Şurada şu mezhepten olanlar var, burada şu mezhepte olanlar var ayrımı yapmadık. Tüm milletimize bu hizmetleri götürdük. Şimdi Maltepe’nin şu mahallesinde şunlar var deyip oraya suyu götürmeyelim dedik mi? Demedik. Susuzluk almış başını gidiyordu. Doğalgaz yoktu. Hepsine doğalgazı götürdük mü? Niye? Hepsi benim vatandaşım. Biz tüm insanlara aynı nazarla bakıyoruz.

İstanbul’u İzmir’e bağlayacak otoyol projesi devam ediyor. CHP’li belediye var diye oraya biz otoyol yapmayalım dedik mi? Niye? Orada benim insanım yaşıyor. Önemli olan bu hizmetler milletimedir, ülkemedir. Bundan sonra da böyle devam edecek. Çanakkale’de CHP belediyesi, Tekirdağ’da CHP belediyesi var. Bu hizmetleri oraya götürme dedik mi? Yok. Onları da yaptık. Bizden önceki CHP iktidarında böyle hizmetler gitti mi? Hayır. Ama biz yapıyoruz. Niye? “At denize balık bilmezse halik bilir.”

'İSTESELER DE İSTEMESELER DE KANAL İSTANBUL'U YAPACAĞIZ' 

Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da inşa ediyoruz. İlk etabını bu yıl sonunda hizmete açıyoruz. Ve dünyanın bir numarası, bilemediniz iki. Kanal İstanbul’un ön çalışmaları sürüyor, yakında ihalesine çıkıyoruz. Bazıları onunla ilgili de ileri geri konuştu. Boğaz'da olan kazayı duydunuz. Bunun ne kadar önemli olduğunu çok açık net ortaya koyuyor. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul’u yapacağız.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 15.04.2018 15:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HAKAN 2018-04-15 15:17:43

SAHTE EKONOMI VERILERIYLE YINE MILLETI UYUTMA DERDINDESIN.160 MILYAR IHRACATIN % 80 INI YABANCILAR ALMAKTA
BIZ SADECE LEGOCULUK YAPMAKTAYIZ.YANI MONTAJ IŞİ .MONTAJLAMI 160 MILYAR $ IHRACAT YAPTINIZ.% 20 KENDI IHRA-
CATIMIZLAMI 160 MILYAR $ LIK IHRACAT YAPTIK.ALLAH ÖMÜR VERSIN SAYENDE ÇOK GÜLÜYORUM.ISTANBULDAN 15 TEMMUZ KALKIŞMASININ BASTIRILDIĞINI ÖGRENINCE PIYASAYA ÇIKTINIZ.BIR DIGERINIZDE TUNELLERDE ARAZI OLMUŞ.BIRAK BU
KARTONDAN CUNEYT AYAKLARINI.YEMEZLER.SENIN YÜZÜNDEN 249 VATANDAŞ ÖLDÜ.

Misafir Avatar
İYİ PARTİ../// ÜLKE GENÇLERİ.. 2018-04-15 16:23:30 @HAKAN

KARDEŞ NE VERİSİ İLE ALDATSA DAHİ BİZ GENÇLERDEN OY YOK..

Beğenmedim! (0)
Avatar
adalet 2018-04-15 15:13:54

fetönün siyasi ayagi kim? caycida varmis siyasi ayaginda kim var bi aciklayin.

Avatar
Okur 2018-04-15 15:12:37

Dunde aynısını diyordu " gel hocam gel bu hasret bitsin"

Misafir Avatar
Lozan bir belgedir, diploma degil.. 2018-04-15 18:16:28 @Okur

Yaptiginda karsina gecip bakarsin. Bu benim eserim dersin.
Sorun sadece kimin parasiyla yaptigin. Buna nasil bir yalan üretceksin?

Beğenmedim! (0)
Avatar
Nurali Boz 2018-04-15 14:44:22

Konusmuyor aniriyor katil satilmis piyon

Avatar
Tarzan 2018-04-15 15:14:52

Gel be hocam bu hasretlik bitsin. Ne istediniz de vermedik? Bay Kemal saraya gelemez ama hoca efendileri saraya gelebilir ve misafir kalabilir. Hala el ele ve kolkolasınız.

Avatar
Okur 2018-04-15 15:29:50

Göreve geldiğimizde 35 milyar ihracat vardı simdi 160 milyar...iyide goreve gelmeden önce ithalat yaklaşık 50 milyar şimdi 250 milyar onu niye söylemiyorsun? Göreve gelmeden önce,fabrikalar, limanlar,Petkim, Tüpraş Telekom ve diğerleri vardi onları bbabalar gibi sattın parayı ne yaptın,? köprü yol yaptım deme onları borçla yaptın.

Misafir Avatar
AKP.YE OY VEREN ÜLKESİNE ZARAR VERİR 2018-04-15 16:19:47 @Okur

İTHALATI SÖYLEMEZ AKP.YAMUKLARI..HESABINA GELENİ SÖYLER..ZIRZONİKLER..BUNLAARA ASLA OY VERİLMEZ.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Gemi yaliya carpmis mis mis 2018-04-15 16:21:26

ee ne olmustu gemi yaliya mi carpmisti demekki bosuna carptirmamis Recep Bey filmin gercek yüzü cikti ortaya Kanal cevresinde arazi yi kapanlar köseyi Döndü..

Misafir Avatar
leyla 2018-04-15 20:02:52 @Gemi yaliya carpmis mis mis

AMAÇ KANAL AÇTIRTMAK..diyor ya ister kabul edin ister etmeyin yaptıracağım..kimin parası ile..fukaranın yetimin parası ile..arsalar kimlere zenginleere..Allah nasip etmesin inşAllah

Beğenmedim! (0)
Avatar
Okur 2018-04-15 14:51:47

İl kongresinde konuşan cumhurbaskani değil,akape genel başkanıdır .ne demiş ? ekonomi kotu diyenler gözünüze dizinine dursun.. doğru demiş(!) Ekonominin neresi kötü (!) bak oğlunun gemi filosu hergun büyüyor

Misafir Avatar
ZAP SUYU 2018-04-15 16:22:00 @Okur

AHİRETTE MAZLUMUN HAKKI SORULDUĞUNDA ORDADA KONUŞSUN..
1 LİRAMIZ GEÇİYORSA HARAM OLSUN..
24 SENE KÖPRÜ PARASI ÖDESİN VATANDAŞ ..ALLAHA REVAMI?
AKP.MHP.YE OYYOK

Beğenmedim! (0)