Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğluna sert eleştiriler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, 'Duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır yahu, günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya, parka falan eksikse onu da gönderelim' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğluna sert eleştiriler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, 'Duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır yahu, günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya, parka falan eksikse onu da gönderelim' dedi.

10 Nisan 2018 Salı 11:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğluna sert eleştiriler

İşte Erdoğan’ın konuşmasında satır başları:

Sanatçılarımızla Hatay’a gittik. Ama bu durum birilerini rahatsız etti. Oraya giden sanatçılarımıza olmadık ifadelerle hakaret etmeye kalktılar. Gerek biz gerekse sanatçılarımız hak ettikleri cevabı kendilerine verdik. Buna rağmen hala nasıl olur da bu ülkenin bir sanatçısı, askerine giden sanatçıya kem söz söyleyebilir? Bununla kalmadık, aynı şekilde şahsıma olan hakaretler yine tavan yaptı. Tabi bütün bunlar karşısında maalesef zaman zaman bunlara gereken cevabı siz vermeyin, biz verelim diyen arkadaşlarımız var. Tamam da sözün şiddeti önem arz ediyor. Bulunduğumuz makam bu hakaretleri kabul eden makam değildir. Gerektiğinde cevabı vermesi gereken makamdır.

“HAYIRDIR YA? GÜNAYDIN. NE OLDU?”

Şimdi duydum ki Hatay’a gidiyormuş. Hayırdır ya? Günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya parka filan eksikse onu da gönderelim. Şunu bir defa bilmen lazım. Bu ülkede biz askerimizle doğduk, askerimizle yürüyoruz. Mehmetçiğimizle doğduk, Mehmetçiğimizle yürüyoruz. Ve “Afrin’de ne işiniz var? Afrin’in merkezine kadar sakın girmeyin ha” diyen kimdi ya, siz değil miydiniz?

“BAY KEMAL’A RAĞMEN ZEYTİN DALI OPERASYONUNU YAPTIK”
 

Biz Bay Kemal’a rağmen Zeytin Dalı operasyonunu yaptık. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4071. Herhalde gözyaşı dökmeyi de unutmazsın. Onlarla zaten kol kola gezdin, yürüdün. Ve şimdi bir de gözyaşı dökmeyi ihmal etme. Bitmedi, bunların dışında Kuzey Irak’ta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 337. Bu da bitmedi, yurt içinde etkisiz hale getirilenlerin sayısı 165.

“ONLARIN DERDİ BU ÜLKEYİ BÖLMEKTİ PARÇALAMAKTI”

Tek terörist bu ülkede kalmayıncaya kadar bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Aksi takdirde şehitlerimize bunun hesabını veremeyiz. Biz bu noktada özellikle şehitlerimizi yalnız koyamayız. Onların ailelerini yalnız koyamayız. Biz şehitlerimizle beraberiz. Çünkü biz bir şeye inandık. “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler siz anlamazsınız.” Ama şu anda Bay Kemal ve işbirliği yapan koalisyon ortakları onların böyle bir derdi yok. Onlar bundan anlamazlar. Onların derdi bu ülkeyi bölmekti parçalamaktı.

“KARAKTER BAŞKA BİR MESELEDİR”

Bay Kemal sen Hakkâri’de miting yaptığın zaman bir tane Türk bayrağı var mıydı onu söyle. Ve orada o zaman işte bu malum partinin destekleriyle gittin miting yaptın. Yapamazsın, sende o güç yok. Sende o güç olsaydı, biz seni oradan tanırdık, bilirdik. Biz 15 Temmuz hareketinden sonra kendisine Yenikapı mitingi için davet gönderdiğimde, bize önce ‘hayır’ dedi. Baskılar aldı, baskılar sonucunda son akşam, Cuma akşamı geleceğine dair haber geldi. Bunları bilmemiz lazım. Bunları milletime anlatayım ki bu adamın ne olduğunu artık herkes anlasın. Cibilliyetini anlasın. Karakter başka bir meseledir. Bu davada özellikle devletine darbe yapacak, bu darbeye karşı tavır alma ayrı bir meseledir. Onun öyle bir meselesi yok. Adalet Yürüyüşü yapıyor değil mi? Yanında kimler var? Terör örgütüyle iç içe olanlarla kol kola yürüyüş yapıyor. İşte bunun hesabını sorma zamanı geliyor. Ve sandık önümüze geldiği zaman bunun hesabını sormaya var mıyız? Fakat bu sözle lafla olmuyor, çalışarak olacak. Çalmadık kapı bırakmamaya var mıyız?

Salı günü tarihi bir hadiseye şahitlik ettik. Sloganlarla bazı şeyleri arada kaybetmeyelim. Bunları iyi bilelim, anlatalım. Nedir bu? Türkiye’de bir ilk. Ve bu ilki kim yapıyor? AK Parti iktidarı yapıyor. O da Mersin Akkuyu’da Türkiye’nin 60 yıllık rüyası olan ilk nükleer güç santralinin temelini Rusya Devlet Başkanı Putin ile birlikte canlı bağlantıyla attık. Ve 4 etabı olan bu güç santralinin yatırım bedeli yaklaşık olarak 22 milyar doları bulacak. Ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali, tüm reaktörleriyle devreye girdiğinde Türkiye’nin elektrik tüketiminin yüzde 10’unu tek başına karşılayacak. İlk ünitesini 2023 yılında devreye almayı hedeflediğimiz bu santralle, Türkiye dünyadaki az sayıdaki nükleer güç santraline sahip ülkeler arasına girecek. Ondan sonra inşallah, bunun ikinci üçüncü projemiz arka arkaya bunları takip edecek. Ve gençlerimiz şu anda Rusya’da eğitim alıyor. Yine ilk etapta 3 bin 500 istihdam, daha sonra inşaat süresince 10 bin kişinin istihdam edileceği bir süreç.

Aynı gün Rusya ile üst düzey işbirliği konseyi toplantımızın 7’incisini gerçekleştirdik. Rusya ile biliyorsunuz enerjiden savunma sanayiine turizmden tarıma kadar çok geniş bir alanda ilişkilerimiz var. Bölgesel meseleleri de ayrıntılı bir şekilde görüştük. Ticaret hacmimiz şu anda Rusya ile 22 milyar doları buldu. Ama bizim hedefimiz 100 milyar dolar.

"KİMDEN GELİRSE GELSİN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER"

Bir gerçeği söylemem lazım. Doğu Guta ve Duma bu katliamı yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin, bu katliamı yapanlar bunun hesabını, bunun bedelini kesinlikle ağır ödeyeceklerdir. Bununla ilgili görüşmelerimizi, çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Dün sayın Putin ile telefon görüşmem oldu, görüşmeler bugün yarın devam edecek.

Dün proje bazlı teşvik sistemini tanıttık. 19 firmamıza ait 23 projeye ilişkin teşvik belgelerini sahiplerine teslim ettik. Yatırım bedeli 135 milyar lira. Doğrudan istihdamı 34 bin kişi, dolaylı istihdamı 134 bin kişi olan bu projelerle ihracatımızı 6 milyar doların üzerinde artırıyor, ithalatımızı da 12 milyar düzeyinde azalttırıyoruz. Böylece geçtiğimiz yıl 47 milyar doları bulduğu için eleştiriye uğradığımız cari açığımızda 19 milyar dolarlık bir iyileştirmenin temelini atmış oluyoruz.

“KOSOVA’DAN 6’SINI ALDIK, ŞİMDİ GABON’DAN 3’ÜNÜ ALDIK”

İşte en son Gabon 3 tane önemli FETÖ’cüyü hamdolsun onlar da ülkemize teslim etti. Gideceğiz, nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Onlar kaçsınlar biz kovalayacağız. İşte Kosova’dan 6’sını aldık, şimdi Gabon’dan 3’ünü aldık. MİT kovalıyor. Şimdi bakalım yenisi nereden çıkacak?

“ZIRVALARINA CEVAP VERMEYEYİM DİYORUM AMA BAZI KONULARDA BİZİ HAREKETE GEÇİRMEYE MECBUR BIRAKIYOR”

Her defasında ana muhalefetin başındaki zatı kaale almayayım, zırvalarına cevap vermeyeyim diyorum ama bazı konularda bizi harekete geçirmeye mecbur bırakıyor. Bu zat, geçtiğimiz günlerde Roman vatandaşlarımızla bir araya gelmiş, iyi de etmişi ihtiyacı var çok önemli. Grup kürsüsünde kendin çal, kendin oyna misali zırvalayacağına hiç değilse gerçek hayatın içine girmiş. Tabi niyet bozuk olunca, her nasılsa bu zat en makul işi bile skandal hale getirmeyi başarıyor. Geçmişte Suriyeli kardeşlerimiz için kullandığı nefret dilini, bu defa roman kardeşlerimizi tahrik etmek üzere yeniden devreye almış.

Bu zat 2014’te Suriyeliler için ‘çocuklar dilenci, kadınların ne olduğunu bir araştırın’ demişti. “Vatana ihanet etmek, 1,5 milyon Suriyeliyi topraklarımıza sokmaktır” demiştir. 2016’da bu defa “Suriyelilerin yer altı dünyasının önemli aktörleri olacağı” kehanetinde bulunmuştu. Hatta hızını alamayıp, demokrasi bakımından Suriye ile Türkiye’yi karşılaştırmıştı. Bu yıl ise Suriyeli sayısına ve bunlar için harcanan paraya kafayı taktı. Halbuki ilgili kurumlara sorsa tam sayıyı alabilir. Şehit olan ÖSO mensubunu bu adam yok saymıştı. İşte Afrin’deki ÖSO’nun komuta kademesinde ziyaretime geldiler. Konuştuk ve arkadaşlarımın takdimlerini aldım. Takdimlerden sonra kendilerine birer hediyem vardı. Ve enteresan, komutanlardan bir tanesi, rütbe albay. Dediler ki, bu komutan bu cephedeki en fedakarlarda bir tanesi. Hayırdır dedim… “Ameliyatla karnını aldılar” dedi. Nasıl bir şey dedim ya, açın bakayım bir göreyim. Ve açtılar. Hakikaten tamamıyla bu kısım, operasyondan geçmiş. Tabi sadece o değil, omuzdan kalçadan her taraftan mermiler almış. Fakat sevgili kardeşlerim, durmamış. Daha sonra tekrar cepheye gitmiş ve şu anda yine cephede.

“EY KEMAL SENDE BUNLARDAKİ CESARET, BUNLARDAKİ RUH, BUNLARDAKİ İMAN VAR MI YA?”

Şimdi sürekli sloganla konuşmamızın hassasiyetlerini de bozmayalım. Ve bu kardeşlerimizin bakıyorum kolunda Türk bayrağı var. Öbür tarafa da Suriye’yi koymuş. Ey Kemal sende bunlardaki cesaret, bunlardaki ruh, bunlardaki iman var mı ya? Sen ancak olsa olsa adamlarını Esed’e gönderirsin, en sonunda da sen onun yanına gidersin. Biz nasihat ettik olmadı, olmayınca ilişkilerimizi kestik.

“SURİYELİLERE VERİLEN AYDA 200-250 LİRAYA DAHİ TAHAMMÜL EDEMEMİŞTİR”

Daha da ileri gidip Suriyeliler için harcanan 31 milyar dolara göz dikecek kadar aç gözlü olduğunu da göstermişti. Harcanan paranın ne anlama geldiğini bilmeden, çiftçiden hastanede tedavi gören vatandaşlara kadar akla hayale gelmeyecek kesimleri üzerimize salmaya çalışması da bir garabetti. Suriyelilere verilen ayda 200-250 liraya dahi tahammül edememiştir. İşsizliğin sebebi oldukları hezeyanını saymıyorum.

“BENİM DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM MAHALLE ROMAN KARDEŞLERİMLEDİR”

Şimdi de roman vatandaşlarımız ile Suriyeli sığınmacıları kıyaslayarak tamamı yalan iddialarla karakterini bir kez daha ortaya koymuştur. Onun ahlaka sığmayacak ifadelerini elbette burada tekrarlamayacağız. Yarın bunu izleyecek. Külliyemizi ziyaret edecek roman kardeşlerimizle birlikte bu şahsa hakkettiği cevabı vereceğimize inanıyorum. Bak bakalım AK Parti roman kardeşleriyle nasıl bütünleşiyor. Ha şunu da söyleyeyim. Açık net, gizlememe gerek yok. Benim doğup büyüdüğüm mahalle roman kardeşlerimledir. Orada doğdum, orada büyüdüm. İlk okulda sınıf arkadaşlarım, beraber aynı camiye gittiğim arkadaşlarım var. Roman, Kasımpaşa’da. Bay Kemal, biz böyle yetiştik, bizde ayrımcılık yok. “İnananlar kardeştir” bitti. Vatandaşımız sıfatıyla tüm haklardan istifade eden roman kardeşlerimiz de, Suriyeli mazlumları karşı karşıya getirmekten medet uman bir siyasetin bu ülkede bir yeri olmadığını bu zata milletimizle birlikte göstereceğiz.

“BU PARTİNİN VE BAŞINDAKİ ZATIN DEVRİ İNŞALLAH YAKINDA KAPANACAKTIR”

Ve Türk milletinin nevi şahsını oluşturan o çeşitlilik bize mahsustur. Lafa gelince sosyal demokrat olduğunu söyleyen, fakat her tarafından buram buram faşizm akan bu partinin ve başındaki zatın devri inşallah yakında kapanacaktır. Hiç endişe etmeyin.

Son Güncelleme: 11.04.2018 01:19
Anahtar Kelimeler:
TBMMErdoğanCumhurbaşkanı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Trabzonlu Hayati dayı 2018-04-10 12:12:12

Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı en taraflı kişi.bu nasıl iş

Avatar
CIK KARSISINA 2018-04-10 12:58:51

YUZYUZE KONUSUN, cusur olan, hakli olan, sucsuz olan, saklayacak birseyi olmayan konusmaktan cekinmez.

Misafir Avatar
Meydanlarda kurani kerimi 2018-04-10 14:27:49 @CIK KARSISINA

eline alip salladigi gibi diplomasini da ayni sekilde sallasin da bizi utandirsin.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Okur 2018-04-10 13:18:07

Sn catlaklarin cumhurbaskani,kilicdaroglu askerlerin yanindayken,siz ortaklarinizla askere kumpas kuruyordunuz,genelkurmay baskanini esir etmistiniz,simdi askerin yanindaymis gibi olmaniz hicde inandirici degil

Avatar
Okur 2018-04-10 13:32:32

Hayirdir sn erdogan, cocuklarinizi gondermeyi esirgediginiz,asker ve askerlige pek merak sardiniz.Siz askerde kantinde ne yaptiniz bilinmez ama askerligi yan gelip yatma yeri sandiniz,gordugunuz gibi askerler yan gelip yatmamis ulke savunmasi icin hazirlik yapmistir,kozmik odaya teroristleri gonderip ulke sirlarini caldirmasaydiniz belki inandiriliciginiz olabilirdi,ama sizin yaptiginiza pireden yag cikarma denir,ama bilesiniz ki cikardiginiz o yagla, motorunun bozuk kayisinin kopmus oldugunu soylediginiz simdiki ortaginiz bahcelinin motorunu tamir edemezsiniz.

Avatar
1100 odalı Sarayım var-fos adam 2018-04-10 12:19:21

İşi güçü Değerli Kılıçtaroğluna saldırmak

Avatar
Okur 2018-04-10 13:24:48

Hataya goturdukleriniz sanatci degil artistir,oradada sadece artislik yapmislardir,soyle onlara artislik yapmasinlar

Avatar
baba erenler 2018-04-10 11:59:02

ey gazete yazarları siz gerçekten yazarsanız bunları gündeme getirirsiniz.sizler adam olsanız tapuda bile 65 yasın üstüne rapor istiyorlar doktorlardan akli melekesi yerindemidir diye sizde us olsa vekillik emekli yaşını 65 yaparsınızda bu moruk siyasilerden kurtuluruz hangi görüş olursa olsun sordunmu hiç bu 65 yaşını geçen vekillerin bakanların reiei cumhurların doktordan akli melekeleri yerindemidir diye raporu varmı. Gizle

Avatar
Okur 2018-04-10 13:36:29

Vatansever gariban cocuklari degil ogullarinizi afrine gonderin de asker sevginize inanalim.vatanseverleri gonderip ,giderken bana mi sordunuz demeyin..kilicdaroglunun oglu aslanlar gibi askerlik yapiyor hem de uzun devre..her Turk asker dogar..sozum Turk olanlara