banner87

Erdoğan'dan dikkat çeken 7 Haziran açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Sistemi tıkayacak herhangi bir gelişmeye izin vermeyiz. 7 Haziran'da sistemin önünü açtım" sözleri dikkat çekti.

Erdoğan'dan dikkat çeken 7 Haziran açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Sistemi tıkayacak herhangi bir gelişmeye izin vermeyiz. 7 Haziran'da sistemin önünü açtım" sözleri dikkat çekti.

15 Mayıs 2018 Salı 08:46
Erdoğan'dan dikkat çeken 7 Haziran açıklaması

İngiltere'de temasları süren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bloomberg TV'ye konuştu. "Seçimden sonra parlamento ve parlamento dışında tablo farklı olacak" diyen Erdoğan, "Savunma ihtiyaçlarımızı ABD'den gideremiyorsak başımızın çaresine bakarız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Sistemi tıkayacak herhangi bir gelişmeye izin vermeyiz. 7 Haziran'da sistemin önünü açtım" sözleri dikkat çekti.

Guy Johnson'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Seçimden sonra parlamento ve parlamento dışında tablo farklı olacak.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde etkinliğimiz çok daha farklı olacak.

Cari açığımızın bir numaralı nedeni petrole, doğalgaza bağımlılığımız.

Savunma ihtiyaçlarımızı ABD'den gideremiyorsak başımızın çaresine bakarız.

Yunanistan, S-300 füzelerini Rusya'dan aldı, bir şey denmedi.

Yerli ve milli parayla alışveriş yaparak kur baskısından korunuyoruz.

Milli parayla alışverişin faydalarını gördük.

Faiz tek haneliye geldiği zaman yatırımlarda patlamalar meydana geldi.

Sebep netice ilişkisine baktığımız zaman faiz sebep enflasyon neticedir.

Faiz ne kadar düşük olursa enflasyon da o kadar düşük olur.

Faizi aşağı çektiğimiz anda bütün maliyet girdileri aşağı düşecektir.

Tabii ki Merkez Bankası'nın bağımsızlığı söz konusu.

TCMB bağımsız diye yürütmenin başının sinyallerini bir kenara koymaz.

Para politikalarında etkin bir başkan görüntüsü vermeye mecburuz.

40 gün sonra Türkiye çok farklı bir döneme uyanacak.

Sistemi tıkayacak herhangi bir gelişmeye izin vermeyiz. 7 Haziran'da sistemin önünü açtım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bloomberg TV'ye verdiği mülakatta Başkanlık seçimlerini kazanması halinde para politikalarında daha etkili bir rol oynayabileceğine vurgu yaparak, "Türkiye'nin çıkarlarını korumak için bu adımları atacağız, ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa bunu yaparız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere ziyareti kapsamında Londra'da Bloomberg TV kanalına verdiği mülakatta Türk ekonomisi ve yaklaşan 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir defa siz devlet başkanısınız. Halk para politikalarıyla ilgili konularda kimi sorumlu tutar? Bunu Başkan'a soracağına göre para politikalarında etkili olan bir Başkan görüntüsü vermeye mecburuz." ifadelerini kullandı.

Başkan'ın bu etkinliğinin önemli bir değişiklik olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu birilerini rahatsız edebilir, ama mecburuz. Vatandaşa hesap veren, devleti yönetendir." değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konudaki adımları bir yerleri rahatsız etmek amacıyla atmadıklarını vurgulayarak, "Ancak Türkiye'nin çıkarlarını korumak için bu adımları atacağız, ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa bunu yaparız." dedi.

MERKEZ BANKASI İLE İLİŞKİLER

Erdoğan, Merkez Bankası yönetimi ile olan ilişkisinin ne şekilde devam edeceğine bir ilişkin bir soruya da, "Şu anda Merkez Bankası ile bir ilişkimiz var, bundan sonra da aynı istikamette devam edecek. Ülke yönetiminde yeni değiliz, görevi yeni devralmıyoruz ki; 16 yıldır ülkeyi aralıksız yönetiyoruz." şeklinde yanıt verdi.

Başkan olarak para politikalarında daha etkin rol oynayacağını kaydeden Erdoğan, küresel ölçekte para politikalarında uygulanan yönetişim ilkelerini Türkiye'de de uyguladıklarını ve uygulayacaklarını dile getirdi.

Erdoğan, "Bu yönetim anlayışı Amerika'da ne ise, Avrupa'da ne ise, Türkiye'de de aynı şekilde olacak. Onlar için meşru olan bir şey bizim için gayrimeşru olamaz. Bunu herkes böyle bilsin. Adımlarımızı da ona göre atacağız. Ülkemize asla kaybettirmeyeceğiz." değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin faiz politikasının bilindiğini, bunu yeniden keşfetmeye gerek olmadığını ve uluslararası anlamda da diğer ülkelerin faiz politikalarının bilindiğini belirterek, "Biz de adımlarımızı ona göre atıyoruz, değerlendirmelerimizi en ince şekilde ona göre yapıyoruz. Ona göre de kendi kararımızı vereceğiz." dedi.

''40 GÜN SONRA TÜRKİYE ÇOK DAHA FARKLI BİR DÖNEME UYANACAK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'daki seçimlerle ilgili olarak, kendisinin Başkanlığı kazandığı, ancak Parlamentoda karışık bir tablonun ortaya çıkması durumunda ne yapacağıyla ilgili bir soruya da şu cevabı verdi: 
"Bizde bir laf vardır: Dereyi görmeden paçalar sıvanmaz diye. Biz de dereyi görmeden paçaları sıvamıyoruz. Önce seçim sonuçlarını bir görelim. Sizin dediğiniz anlamdaki bir neticeye göre hazırlıklarımız şüphesiz olacaktır. A, B, C planlarımız var. Fakat görünen o ki, şu anda iyi gidiyoruz. İnanıyoruz ki arzu ettiğimiz plan ortaya çıkacaktır. 40 gün sonra inanıyoruz ki Türkiye, çok daha farklı bir döneme uyanacaktır."

''YUNANİSTAN, RUSYA'DAN S-300 FÜZELERİ ALDI, BİR ŞEY SÖYLENMEDİ''

Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri aldığı için Türkiye'nin ABD yaptırımlarıyla karşı karşıya kalması söz konusu olursa tutumunun ne olacağı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin NATO üyesi bir ülke olduğu yanıtını verdi.

NATO müttefiki bir ülke olarak Yunanistan'ın Rusya'dan S-300 füzelerini aldığını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: 
"Yunanistan'a bir şey söylendi mi? Söylenmedi. Diğer taraftan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin S-400 alma kararına ilişkin 'Bu, müttefikimizin kararıdır. Kendi tercihlerini yapabilirler.' değerlendirmesinde bulundu.

''ABD'DEN ALAMIYORSAK BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKACAĞIZ''

Erdoğan, ''Şu anda biz ihtiyacımız olan korumacılık anlamında da, önlemler anlamında da bu tür ihtiyaçlarımızı müttefiklerimizden herhangi bir ülkeden alabilme noktasında bir hürriyete, bir bağımsızlığa sahibiz. Eğer biz bunu kalkıp da ABD'den alamıyorsak, Senato buna müsaade etmiyorsa, Kongre buna müsaade etmiyorsa, biz başımızın çaresine bakmayacak mıyız? Tabii ki başımızın çaresine bakacağız. Ve şu anda biz aynı şekilde bu konuda atacağımız, atmaya hazırlandığımız adımlar var, bunları da atacağız. İcabında Rolls Royce ile bazı görüşmelerimiz oldu, oluyor, devam edecek. Onlarla da bu konuda adımlar atacağız, atmaya devam ediyoruz. Şu anda görüşme paketlerimizin içinde onlar da var." diye konuştu.

''ABD'NİN YAPTIRIM DEĞİL, DAYANIŞMA İÇİN DESTEK VERMESİ LAZIM''

Rusya'dan S-400 alımıyla ilgili ABD'den bir yaptırım bekleyip beklemediği sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda ABD böyle bir yaptırıma girer mi, girmez mi onu bilemem. Ama benim bildiğim tek şey var. Özellikle bizim için stratejik ürünler olarak düşündüğüm doğalgaz, petrol gibi ürünleri Rusya’dan alıyoruz. Rusya ile ilişkilerimizi bu noktada kesemeyiz. Eğer ABD ile müttefiksek, bu bizim için yaptırım değil, bize dayanışma gerektirir." diye konuştu.

Türkiye ve ABD'nin NATO müttefiki olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti: 
"O zaman bize ABD yaptırım değil, dayanışma için destek vermesi lazım. Terör örgütlerine destek vereceksin ama Türkiye’ye yaptırım uygulayacaksın, öyle bir şey olur mu? İşte maalesef Kuzey Suriye'de 5 bin tır silah mühimmat geldi, 2 bin kargo uçak silah, mühimmat geldi. Kim getirdi bunları? Amerika. Ve ben kendilerine bunları açık ve net söyledim ve dediler ki 'savaş bittikten sonra biz bunların hepsinin seri numaralarını alıyoruz; bunları toplayıp alacağız'. Biz bunları daha önce Irak’ta gördük. Irak’ta bunlara alamadınız, almadınız. Ve PKK'nın elinde kaldı bunlar. Sonra biz oradaki mücadelede PKK’dan bunları topladık aldık. Bu gerçeklikleri biz müttefiklikle nasıl bağdaştıracağız. Böyle müttefiklik olabilir mi? Biz burada samimiyet istiyoruz. Samimiyet olduğu zaman mesele yok."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile ilişkilerinin sorulması üzerine, "Şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ama tabii düşüncelerimizin örtüşmediği birçok yerler olmuyor değil, oluyor." ifadesini kullandı.

ABD'DEKİ HAKAN ATİLLA DAVASI

Erdoğan, ABD'de yürütülen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasına ilişkin de şu değerlendirmelerde bulundu: 
"Şu anda tabii Halkbank'a çok büyük bir haksızlık yapılıyor. Özellikle Hakan Atilla herhangi bir suçlu değil. Hakan Atilla, sürekli Amerika'ya gidip gelen, son altıncı gidişinde ise herhangi bir suç ortada yokken alıkonulan, gözaltına alınan bir arkadaşımız. Böyle adaletsizlik olamaz. Ve şu anda da ne yazık ki orada gözaltında, tutuklu ve tutuklu olarak da şu anda akıbetini bekliyor. Mahkemeler farklı bir şekilde şu anda devam ediyor ve buradan çıkacak netice nedir bilemiyorum. Bir yargı süreci var. Bir yargı süreci içerisinde de özellikle Halkbankımızın avukatları bunları takip ediyor. Temenni ederim ki Türkiye-ABD ilişkilerini tamamıyla yerle yeksan etmeyecek bir netice çıkar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adaletsizlik olduğunu belirtiyorsunuz. Adaletsizlik olduğunu düşünüyorsanız ülke olarak cezayı ödeyecek misiniz?" sorusuna, netice ortaya çıkmadan bir şey söylemenin yanlış olduğu yanıtını verdi.

Erdoğan, "Hakan Atilla kesinlikle suçsuzdur. Dolayısıyla biz onun beraatını bekliyoruz. Çünkü ortada bir suç yok ki. Söyleyebildikleri, isnat edebildikleri bir suç yok ki... Böyle bir insana suç isnat etmek bir defa kabul edilebilecek bir şey değildir. Kaldı ki Hakan Atilla eğer suçlu olarak ilan edilecek olursa bu bir defa Türkiye Cumhuriyeti devletini adeta suçlu olarak ilan etmek anlamına gelir." dedi.

Konuya ilişkin neticeyi görmeden bir şey söylemenin mümkün olmadığının altını çizen Erdoğan, "Önce netice çıksın, netice çıktıktan sonra tabii ki kanunlar neyi gerektiriyorsa onun gereğini de bankamız yapacaktır." dedi. 

''DERSİMİZİ İYİ ÇALIŞTIK''

Erdoğan, "Tasarladığınız sistem sadece hem cumhurbaşkanlığı hem parlamento seçimlerini kazanmanız durumunda mı iyi çalışan bir sistem? Bir parçası buna uymadığında çalışmayan bir sistem mi?" sorusuna karşılık, derslerini iyi çalıştıklarını ve sistemi çalıştırmayacak herhangi bir gelişmeye de fırsat vermeyeceklerini belirtti. 7 Haziran'da sistemi tıkayan veya tıkamak isteyenler olduğunu, kendisinin de Cumhurbaşkanı olarak sistemin önünü açtığını ve hemen kasım seçimine gidildiğini anlatan Erdoğan, söz konusu seçimlerde halkın "bu böyle olmaz" diyerek AK Parti'yi tekrar tek başına iktidara getirdiğini, böylelikle de sistemin önünün açıldığını, çalışmaya başladığını hatırlattı.

KUDÜS AÇIKLAMASI

ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve bunu protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan Filistinlilerin şehit edilmesini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yaptırımları artık sürekli duymaktan bıktıklarını söyledi. Amerika'nın İran'a yaptırımının yeni olmadığını vurgulayan Erdoğan, daha önce de bir yaptırım uyguladığını hatırlattı. Bunu bölgenin huzuru açısından doğru bulmadıklarının altını çizen Erdoğan, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun da yaptığı açıklamayla "İran, edimlerini yerine getirmiş bir ülkedir" değerlendirmesinde bulunduğunu dile getirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Peki neye göre şu anda İran'ı cezalandırıyorsunuz? Bunlar doğru şeyler değil. Kaldı ki sayın Obama döneminde yürüyen bir süreç var. Sayın Obama döneminde yürüyen süreçte her şey normal, Obama işten ayrılınca bu defa yeni bir uygulamayla İran cezalandırılıyor. Şimdi bunlar doğru şeyler değil. Ve bunların hepsi de yani bölgenin barışına değil, bölgede gerginliklere neden olan gelişmeler. Ve biz bölgenin gerginliklere gitmesini istemiyoruz. Artı bu bölge yoruldu. Bu bölgede bir an önce barışı temin edelim; huzurlu bir dünyaya hep birlikte katkıda bulunalım. İşte bugün Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak ilan etme adımı, yine bölgenin gerilmesine çok ciddi bir adımdır. Ve işte Gazze'de bugün öldürülen insanların sayısına bakıyoruz. Bakın bu bir felakettir. 37 kişi ki daha fazla olduğuna inanıyorum ve yüzlerce insan yaralı ve gerçek mermiyle bunlar yaralandılar. Bu nasıl bir şeydir? 700 yaralı şu anda Gazze'de söz konusu, böyle bir şey olamaz ve bunun iki tane sorumlusu var: Sayın Trump ve Netanyahu."

Putin ve Netanyahu'nun el sıkışmasının iki lider arasında yeni bir dönemin başlangıç işareti olup olmadığına yönelik soru üzerine Erdoğan, "Ben şu anda Sayın Putin'le Netanyahu arasındaki el sıkışmanın ne getirip ne götüreceğini doğrusu henüz anlamış değilim." şeklinde konuştu.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 15.05.2018 11:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı 2018-05-15 08:50:29

boşnak saksosu çeken nagehan alçı ve diğerleri akpyi savunuyor bunlar saksocular sizi savunuyorsa ozaman kayseride parkta türbanlı bayanla erkeğin cinsel ilişkiye girmeleri gayet normal ozaman işte yarattığınız toplum bu kapalı ahlaktan yoksun göstermelik kapanan bir toplum bizim analarımız gibi yürekten kapanan değil.

Misafir Avatar
DEVLETIMIZ HIC KIMSENIN TAPULU MALI DEGIL 2018-05-15 12:41:30 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

OZEL SIRKETIDE DEGIL
1 KARAR VERILCEKSE TURK MILLETI KARAR VERIR NOKTA TURK MILLETTINI TURKIYE BUYUK MILLET MECLIS I TEMSIL EDIYOR YOK OYLE YAGMA BIR KISI KARAR VEREMEZ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI 2018-05-15 12:08:25 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

MUHARREM INCE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HEP HIKAYE 2018-05-15 12:06:09 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

CARI ACIGI PETROLE BAGLAMIS PES VALLA

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
evet devaaammmmm,,,a cevap..!!!! 2018-05-15 10:44:39 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

kim oy veriyor akp.ye milletin yarısından fazlası illellah ediyor.
son seçimdir akp.nin hileleri de başına dönsün.
Mazlumların ve muhaliflerin yardımcısı ALLAH,tır..
zulum edene oy verilmez..haramdır..ey akp.liler
Ramazan ayında oy çalabilecek kadar alçalan hile yapabilecek kadar pasifleşene oy verilmez.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
vebal günah boynuna..emekli adındaki kişi.. 2018-05-15 10:41:36 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

emekli..adındaki kişi..yalan söylüyor.
akp.ye oy ver birde milletin günahı ve vebalini al..emekli adındaki uydurmacı ve yalancı kişi..
vebalimiz günahımız boynuna olsun..sen ve benzerlerinin..ülkenin durumunu görmüyormusun.?yalancı emekli nickli kişi..imanın varsa millet davacı olur..
yoksa sevapların gider o da yoksa milletin vebal ve günahını alırsın.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
akp.li ramazanda hile yapacak.!!!?? 2018-05-15 10:37:48 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

mubarek RAMAZAN ayında belki oruçlu akp.liler oy mu çalacak..hile mi yapacak..?
O zaman o oruç kabul edilirmi?
Allah lanet eder..hem oruçlu (belki) hemde HİLECİ..nasıl oluyor bu? hemde kul hakkını gasp edecek vay be..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
OYLARI ÇALICAZ 2018-05-15 09:47:45 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

önümüze geçmeyin engel olmayın diyor

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TROLLERE MÜJDE ARTIK 3 KURUŞA 2018-05-15 09:40:33 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

kendinizi ve haysiyetinizi satıp ülkenize ve vatantadaşa ihanet edemeyeceksiniz.sizleri satılan fabrikaları geri alıp oraya yerleştiricez oglan kerhanelerinde çalışmaya paydos.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
emekli yazan TROL puştuna cevaben 2018-05-15 09:36:37 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

ömründe hiç kimsenin maaş alamadıgı dönem olmamıştır senin gibi haysiyetsizlerin sayesinde 2 ay sonra hırsız başa tekrar gelirse bu dedigin mecburen olucak o zaman o parlak götüne kına yakarsın şerefsiz

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
emekli 2018-05-15 09:06:38 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

Bankaya gece saat 4 te gittim sıraya girdim banka açıldı saat 11 de para gelecek dediler. para saat 12 de geldi. 12,30 tatil edildi. 1,30 da açıldı sıcaktan piştik. sat 14 oldu sıra bana geldi ama banka güvenlikçi seslendi artık beklemeyin para kalmadı. bunu çok yaşadık. AKP ile devam. tabiki.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
evet devaaammmmm 2018-05-15 09:03:44 @habartürkte akp yi savunanlara baktınızmı

Türkiyenin SİGORTASI ERDOĞAN. bu halkın onurunu , geleceğini kurtardın ipotekten kurtardın. canımızı malımızı geleceğimizi daha güvende hissediyoruz sayın Cumhurbaşkanımız.

Beğenmedim! (13)
Avatar
Okur 2018-05-15 09:07:15

He he Turkiyenin kaderi senin iki dudaginin arasindan cikacak bir soze bagli oyle mi? Dunya 5 den Turkiyede senden buyuktur.bize dolarlarinizi bozdurun dedin ,kendin dolar biriktirdin

Avatar
SIKILDIK 2018-05-15 10:37:51

Gece yarısından sonra benzine 18 kuruş, mazota 16 kuruş, LPG'ye 12 kuruş zam var.
Tamam mı?

Misafir Avatar
iyi parti veya chp..gerisi yalan! 2018-05-15 10:48:41 @SIKILDIK

arabası olup..hem cebini hem ailesini düşünenler oy verme.
emekliler asg.üc.liler bağkur,lular sigortalıalar esnaf aileler,bayanlar çiftçiler akp.ye oy vermeyin..sizin yararınızadır..
akp.yi SİLİN KAFANIZDAN...tamam deyin..sıkıldık deyin..
ne buya...kölemisiniz.?
bizden akp.ye mhp.ye bbp.ye asla oy yoktur..
iyi partiye oy vereceğiz..

Beğenmedim! (0)
Avatar
aldo moro reis 2018-05-15 09:07:28

dünkü cnn türkteki ahmet hakanın proğramına katılan cüneyt toraman denilen avukata baktınızmı adam fanatik akpli yapılan yanlışı bile savunuyor.bundan avukat olsa ne olur olmasa ne olur.İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci'un” Türkçe Meali: Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O'nadır.”

Avatar
yaparsiniz efendimiz hazretleri baskomutanimiz 2018-05-15 08:56:01

bu halk iptal edersin secim sonuclarini yine akp yine erdogan der korkudan olur olur bencede meclis istedigin gibi olmadimi iptal ediver gitsin canim hicbirsey sizden onemli degil sayin saygideger baskomutanimiz

Avatar
rezalet 2018-05-15 09:11:12

kayseride parkta skandal yazın googldan izleyin göstermelik türbanlı akplilerde izlesin bakalım bune elbet hükümet akpde olduğu için bu soysuzları bulur ve aleni yargılar verecekleri cevap sizene biz isteyerek yaptık bunda zorlama yokki cumhur başkanının altına yatmak isteyen kadınlar var bu ülkede işte bu

Avatar
cevher 2018-05-15 11:03:48

nagihan alçının sözlerine itibar edenler varsa vay ülkemizin haline MİLLET ne derse o olur. ne emniyet ne de asker karışsın seçimlere müslüman bir ülkeyiz kul hakkı hiç yenir mı EMNİYETTE ASKERİYEDE ATAÜRK SUBAYLARINI olduğunu biliyoruz onlar ülkeyi, seçimleri satmazlar.

Avatar
SIKILDIK yine vatandaşı aldatıyorlar 2018-05-15 11:38:33

Her emekliye dini bayramlarımızda 1000 TL verilecek vaadi de doğru çıkmadı. Çünkü 1000 TL maaş alanlara 300 TL, 1000-1500 alanlara 500, 1500-2000 TL alanlara 700, 2000 üzeri emekli maaşı alanlara 1000 TL verilecek