banner87
Flaş Haber
Kapat

Erdoğan: Yakında insansız tank üretimi yapacağız

Erdoğan: Şuan Afrin'de zırhlı taşıyıcılarımız var ya bunların hepsi bizim. Bu kötü komşular bizi en sonunda silahlı ve silahsız insansız hava aracı sahibi yaptılar. Bu olay sıradan bir olay değil, şuan kendimiz üretiyor olmasaydık bir tane insansız hava aracımız düşse ne olur diye düşünürdük. Düşürürseniz düşürün be.

Erdoğan: Yakında insansız tank üretimi yapacağız

Erdoğan: Şuan Afrin'de zırhlı taşıyıcılarımız var ya bunların hepsi bizim. Bu kötü komşular bizi en sonunda silahlı ve silahsız insansız hava aracı sahibi yaptılar. Bu olay sıradan bir olay değil, şuan kendimiz üretiyor olmasaydık bir tane insansız hava aracımız düşse ne olur diye düşünürdük. Düşürürseniz düşürün be.

21 Şubat 2018 Çarşamba 15:07
Erdoğan: Yakında insansız tank üretimi yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Kongre Merkezi’nde 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Bugün açılış toplantısı vesilesi ile birlikte olduğumuz 11. Kalkınma Planı hazırlık çalışmalarının başarılı geçmesini diliyorum. Görev alan ve alacak olan herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. İnsanlık daha iyi bir hayatın arayışı içerisinde olmuştur. Kalkınma yarışı büyük bir rekabet içerisinde devam etmektedir. Biz de milletimize hizmete talip olurken adalet ve kalkınmayı iki temel önceliğimiz olarak belirledik.

Tüm potansiyeli ile milletimize inanarak yola çıkmıştık. Nitekim 15 yıllık iktidarımız boyunca elde ettiğimiz başarılar tüm Cumhuriyet tarihinin üzerine çıkmıştır.  Bu süreçte fırsatları ve riskleri en iyi şekilde dengeleyip, kaynakları azami ölçüde değerlendiren ülkeler hedeflerine ulaşabilecekler. Bunu yapamayan devlet ve toplumlar ise gerilemeye devam edeceklerdir. Amaçlarımıza ulaşmanın en önemli amacı, planlamadır.

Acil eylem planımız, 9. ve 10. kalkınma planımız, vizyon 2023 belgemiz en somut belgedir. Bugün bölgemizde ve tüm dünyada yaşanan gelişmeler bunun örnekleri ile doludur.  Sosyal ve manevi kalkınmayı da önemsiyoruz. İnsan odaklı, toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan bir çerçeveye oturtmayı başardık. Hem fiziki altyapıya hem de insanımıza yatırım yaptık. Ulaştırmai enerji ve tarıma yönelik  yatırımlarının yanı sıra birçok alanda da yatırımlarımız ile önemli bir sıçrama sağladık.

Ülkemizde artık yoksulluğun adı çok değişti. Bugün artık yoksul demek yiyecek ekmek bulamamak değil, belirli bir refah düzeyinin altında kalmak demektir. Çocuk ölümlerinin azaltılması ve anne sağlığının geliştirilmesi olmak üzere birçok noktayı geliştirdik.

Tekstil ve tarım sanayisinden çıkıp teknolojiye doğru adımlar atıyoruz. Şimdi yüksek teknolojiye dayalı üretimin sanayi payını artıracak bir adıma ihtiyacımız var. Bir taraftan sanayileşmenin getirdiği enerji yatırımlarını yaparken, doğal kaynakları da geliştirmeye çalışıyoruz.

Kişibaşı milli gelirimizi 11 bin dolar seviyesine ulaştırmış olmamız tarihi bir başarıdır.  2002 yılında 236 milyar dolar olan milli gelirimizi 2016 yılında 863 milyar dolara çıkardık. son 10 yılda 8.3 milyon ilave istihdam oluşturduk. Yüzde 11,3 olan bütçe açığını, 2017 yılında yüzde 1.5 seviyesine düşürdük.

2002 yılında yüzde 72’ye ulaşan kamu stokunun milli gelire oranını 2016 yılında yüzde 28’e kadar düşürdük. 2002 yılında ihracatımız 36 milyar dolardı, 2016 yılında 157 milyar doları aşmış vaziyette.


İşte bu ihracatımız ile buralara geldik geliyoruz.Türkiye 2002 yılında 17 milyar liralık kamu yatırımı yapıyordu. Hükümetlerimiz döneminde bu rakamı 7 kat artırarak 2017 yılında 128 milyar liraya çıkardık.

Yatırımları kamu-özel olarak yaptırdık. Türkiye’deki dönemimiz içerisinde yaptırdığımız havalimanlarının tamamı böyle. Özellikle ulaştırma yatırımlarımız ile uzağı yakın ettik 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol ağı uzunluğunu biz 2002’den sonra bunu 26 bin kilometreye çıkardık. 2002’de ülkemizde bulunmayan yüksek hızlı tren hatlarını 2017 yılında bin 2013 kilometreye çıkardık.

Yedi 7 havalimanı yapımlarını sürdürüyoruz. 2017 yıl sonu itibarıyla 78 ilimizde doğalgaza erişim imkanı bulunuyor. Modern olmak bu ya! Yaşam tarzına bunu yansıtmaktır modern olmak… Bu yılın sonuna kadar tüm illerde doğalgaz ulaştırmayı planlıyoruz.

Savunma sanayimizdeki hamleler, 2002 yılında ülkemizde 66 savunma projesi yaklaşık yüzde 20 yerlilik oranı ile yürütülüyordu. 2017 yılında 600 projeyi yüzde 65’in üzerinde yerlilik haliyle sürdürür hale geldik. Şuan Afrin’de zırhlı taşıyıcılarımız var ya bunların hepsi bizim. Bu kötü komşular bizi en sonunda silahlı ve silahsız insansız hava aracı sahibi yaptılar. Bu olay sıradan bir olay değil, şuan kendimiz üretiyor olmasaydık bir tane insansız hava aracımız düşse ne olur diye düşünürdük. Düşürürseniz düşürün be.

Biz buraya geldik, daha iyiye taşıyacağız. Biz insansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım ve bunu da yapacağız. O tür şeyleri düşünmeyeceğiz. Artık bu teknolojiyi yakalayan ülke konumuna geliyoruz.

Araştırma geliştirme harcamalarının milli gelire oranı yaklaşık yüzde 1 seviyesine çıktı. Araştırmacı sayısı ise 24 binden 100 bine yükseldi. En fazla memnun olduğu alanlardan biri olan sağlıkta da önemli mesafeler kat ettik.  15 yıl önce 378 bin olan sağlık personeli sayısını 314 bine çıkardık. Yeni hedefimiz şehir hastanelerini kuruyoruz. 15 yılda yoksulumuzu gözetip, gelir dağılımını iyileştirdik. 2.15 doların altında yşayan nüfus kalmadı. 2002 yılında 2 milyar sosyal yardım harcaması yapılırken bu rakamı 38 milyar liraya çıkardık.

Hiç bitmeyen ve bitmeyecek olan kalkınma yolculuğunda hedeflerimize ulaştıkça, ülkemizi dünya sıralamalarında inşallah çok daha üst sıralamalara çıkarmayı sürdüreceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için, daha uzun soluklu hedefleri benimseme aşamasındayız.

Dünyamız giderek daha hızlı değişim yaşıyor. Teknolojik ve ekonomik gelişmeler, siyasi oluşumları da hızlandırıyoruz. 2033 hedeflerimiz daha sonraki vizyonlarımıza ulaşma bakımından bir sıçrama noktasında olacaktır. En az 3 çocuk derken bunu, genç nüfusumuzun yaşlanmaması için diyorum. Ki biliyorsunuz ekonominin kaynağı insandır.

İnsan yoksa bunların hiçbiri yok. Onun için de özellikle doğumlara bizim çok büyük önem vermemiz lazım. Gençlerimizin eğitim öğretim kalitesini ve işgücü seviyemizi artırarak kalkınma seviyemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmakta kararlıyız.

Biz bu nüfusunun kıymetini bilmemiz lazım. eğitim sanayi işbirliği programlarımızı daha da geliştirerek, hedeflerimize adım adım ulaşacağız. Bu noktada asla geri durmayacağız.

Taciz olaylarıyla ilgili hükümetimiz yasal düzenleme yapıyor. Bunların affı olmaz. Bunlar bağışlanamaz. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Ne egrekiyorsa yapmamız gerekiyor. İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören anlayış ile politikalarımıza devam edeceğiz. Bilginin önemi giderek artarken, dördüncü sanayi dalgası gibi yeni teknolojilere dayalı üretim tarafına geçerken yeni alanlarda istihdam etmeye ihityacımız var. Kaynaklarımızı artırarak imalat sanayimize yüksek teknoloji payını yakalamamız şart.Türkiye, karayolu taşımacılığı sektörünün filo büyüklüğü bakımında Avrupa Birliği ve çevre ülkeler arasında lider ülkeyiz. Teknolojik yatırımlarımızın etkileri savunma sanayinde de gösteriyor. Milli teknolojilere sahibiz. Birçok iç ve dış tehdidi yerli ve milli üretim ile bertaraf ediyoruz. Afrin’de eğer biz birilerine muhtaç durumda olsaydık şuan geldiğimiz konumda olmayacaktık. Kendi göbeğimizi kestik, bu sabah itibarıyla 1.780 teröristi etkisiz hale getirdik. SİHA’larımız gereğini yaptı, toplarımız gereğini yaptı ve geri dönmek zorunda kaldı. Ülkemizde sanayi, ulaştırma ve geliştirme olmak üzere yerli ve milli ürünlerimizi tüm dünyaya daha da fazla ihraç eder duruma geleceğiz.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 21.02.2018 15:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TAYYİP BÜYÜK BİR NUMARA ÇEKİYOR ! 2018-02-22 23:28:52

TAI'nin , ASELSAN'ın yapılmış bitmiş MİLLİ projelerini !
Kendi (DAMAT !) firmasına aktarıyor ! MİT'te seyrediyor ! YAZIK ! :(

Misafir Avatar
YAPSINLAR YAPSINLAR DA..!!! BIRAKIN TAI VE ASELSAN 2018-02-28 22:57:51 @TAYYİP BÜYÜK BİR NUMARA ÇEKİYOR !

'IMIZ YAPSIN !!!!!! ÇALMAYIN VE ARAKLAMAYIN PROJELERİMİZİ !!!! :(((
''GERÇEK'' MİLLİ VE ATATÜRK'ÇÜ KURUMLARIMIZIN YAPTIKLARINI !!!!!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Dokundu 2018-02-28 12:17:23 @TAYYİP BÜYÜK BİR NUMARA ÇEKİYOR !

İnsansız TANK birilerine fena BATTI. düşünüyorumda devletimiz cumhurbaşkanımız başbakanımız çalışıyor üretiyor . etrfımızdaki ve uzaktaki soyguncu emperyalist güçler kuduruyor. peki chp ye ne oluyor? hadi chp yöneticileride AAN peki epey chp ye oy verenlere ne oluyor? kardeşler aklımızı başııza alalım. bu ülke dünya devleti bu yüzden abd avrupa ab istemiyor. biz içimizde birlik olalım. hükümetimizin devletimizin yanında olalım. samanlık yanarsa sıçan a fareye de kalmaz.

Beğenmedim! (36)
Misafir Avatar
altta cevap yazana cevap : yazıyı bir daha oku ! 2018-02-25 02:20:56 @TAYYİP BÜYÜK BİR NUMARA ÇEKİYOR !

belli anlarsın... Türkçen hakgetire biliyorum da... bizdeki de umut işte aq...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
: @TAYYİP BÜYÜK BİR NUMARA ******** cevap 2018-02-23 09:25:05 @TAYYİP BÜYÜK BİR NUMARA ÇEKİYOR !

numara ha! İHA SİHA, hızlı tren, marmaray, Yerli helikopter, yerli askeri teçhizatlar, hepsi numara öylemi? vay beyhuda talihsiz adam vay. işte tam sizlersiniz o talihsizler, gözleri var görmez, kulakları var işitmez .

Beğenmedim! (93)
Avatar
Keci cobani 2018-02-21 15:54:54

Daha neler gün gelecek türkiye kendi ekmeyini dahi üretemiyecek deyilki Ucak yada tank gericilerle ve düsük profilli yobazlarla ülke ilerliyemez

Misafir Avatar
@Keci cobani x***e cevap 2018-02-28 12:19:42 @Keci cobani

İftiracıyı nankörü haini Allah kahretsin. keçi çobanı senide Allah khretsin .

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
gunde 600 bin dolar mis akp ye oy yok 2018-02-22 02:39:56 @Keci cobani

Metin Feyzioğlu Osmangazi Köprüsü'nün Maliyetini Bilal'e Anlatır Gibi Anlattı
https://www.youtube.com/watch?v=L7lfpdlrD8w

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BANU AVAR - başkanlık sistemi=büyük israil 2018-02-22 02:37:24 @Keci cobani

https://www.youtube.com/watch?v=3YQPRn79TDY

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Ne demek ilerliyemez ? 2018-02-22 01:16:06 @Keci cobani

NASA ya yukarida ne isiniz var verin bana 150 bin dolar ben size söylim diyerek nasa ya kafa tutan cüppeli hocamiz var,

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Hayal dünyasi degilmi ? 2018-02-22 01:12:12 @Keci cobani

Benim teklifin insansiz bir kacak saray yapsin!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bahceli eyalet sistemine gecis surecinede 2018-02-22 00:05:27 @Keci cobani

destekmi verecek ??
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 TE EYALET SİSTEMİNE GEÇEBİLİRİZ DEDİ
https://www.youtube.com/watch?v=wzhURlrFLKA

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
@Keci cobani x---e cevap 2018-02-21 17:34:10 @Keci cobani

ÇÜÜÜÜÜÜÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ EŞŞŞŞEK ÇÜÜÜÜÜŞŞŞŞŞŞŞ
SEN NE EŞŞEKMİŞSİN BEE ÇÜÜÜÜÜÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞ KATMERLİ EŞŞŞEEEK ÇÜÜÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ. boyunu aşan hainliklere kalkışıyorsun.

Beğenmedim! (27)
Avatar
sorumlu kimler? 2018-02-21 15:43:29

simdiye kadar nerdeydin? Ögrenmen icin illa Türk Cocuklarinin ölmesi mi lazim? Seninkiler amerikada okurken.. Simdi Türk Milletinin Marsa gitmesi gerekiyordu sayin bop es baskani.

Misafir Avatar
@sorumlu kimler? x---e cevapp 2018-02-28 12:22:51 @sorumlu kimler?

Şimdiye kadar nerdeydin? şimdiye kadar neden insansız uçak yapılmadı öylemi?
ulan dangalak salak gerizekalı. kaç kardeşsinşz? diyelimki beş! beş kardeşi baban bir andamı çıkartırdı? ulan salak ulan gerzek. bir işin yani her işin bir alt yapısı var birzamanı var bir maliyei var bir süresi var. ee salaklar konuşuyor işte . senin baban

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Zübük 2018-02-21 18:49:53 @sorumlu kimler?

Silah sanaisinde calisan enistesi icin simdiden pasta hazirliyor.! Örtülü örtüsüz ödenekler enisteye !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Okur 2018-02-21 18:48:11 @sorumlu kimler?

İnsansız tank yaparmisin bilemem,ama bildiğim vatanı yakindA insansız bırakacaksın

Beğenmedim! (0)
Avatar
Antalyalı Attalos 2018-02-21 16:20:16

Nasıl olsa senin söylediklerini hap gibi yutan tonla angut var ülkede.İnsansız tankta üretirsin,insansız uçakta.

Misafir Avatar
zaten akıllı kişi inanmaz..! 2018-02-21 19:16:23 @Antalyalı Attalos

İNSANSIZ GEMİDE YAPARLAR DEMİ YA. ?!?!? seçim zamanı mı geldi..bol keseden üfleniyor acep..
belkide Elon,un towerloop,nu da yaparlar at..babam at..yinede oy vermeyiz..akp.ye mhpye

Beğenmedim! (0)
Avatar
habib 2018-02-21 16:42:57

savasi öldürmeyi ne Zaman bu insanlik terk edecek .bu dünyada savas olmadan insanlar yasamayi ne Zaman ögrenecek .

Avatar
köylü 2018-02-21 15:56:40

şeriatçılar şimdi bütün ağırlığı silahlanmaya vermişler millet açlıktan sadakayla geçiniyor onlar sadece askeri polisi ve devlete doldukları adamlarını doyuruyorlar suriyede kürtlere savaş açmışlar şunu birileri onlara hatırlatmalı kürtlere atılan bombalarda sıkılan kurşunlarda türkiyedeki kürtlerinde parası var şeriatçıların yedikleri içtikleri haramdır yüce ALLAHyedirmesin inşAllah daha önce buraya çağırdıkları kürtlere terörist demiyorlardı şimdi kürtler terörist oldu

Avatar
Anlamiyorsan zeka seviyene bak. 2018-02-21 17:24:26

Aldatildim diyen kim?
sen saltanat sürecek diye Türk cocuklari ölmek zorunda degildir!
Derhal istifa et! O koltuk Türklere aittir! 7 bin yil bilinen tarihiyle Türküm diyemeyenlere Türk evlatlari muhtac degildir! Sayin bok es baskani.

Avatar
52 2018-02-21 15:46:51

yap işlet devret ile yapılmış işler yazık ki hepsi paralı yani halka hizmet değil benim algıladığım bu *bu maden yasaları gibi bir sürü yasalar var vatana millette hizmet etmeyen *yani kısaca vAllahi öyle çok olumsus işler yapılmış ki anlat anlat bitmez onun için kendinizi yormayın*****

Misafir Avatar
gunde 600 bin dolar mis akp ye oy yok 2018-02-22 02:39:16 @52

Metin Feyzioğlu Osmangazi Köprüsü'nün Maliyetini Bilal'e Anlatır Gibi Anlattı
https://www.youtube.com/watch?v=L7lfpdlrD8w

Beğenmedim! (0)