banner87

'Hükümet 3 beyaza ihanet ediyor'

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ülkenin temel taşı olan 3 beyaza ihanet edildiğini belirterek, “Bu 3 beyaz Canan Karatay’ın 3 beyazı değil, ülkenin temel taşı. Birincisi pamuk. İkincisi un. Üçüncüsü şeker… Hükümet bunların hepsine karşı büyük bir ihanet içinde” dedi.

'Hükümet 3 beyaza ihanet ediyor'

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ülkenin temel taşı olan 3 beyaza ihanet edildiğini belirterek, “Bu 3 beyaz Canan Karatay’ın 3 beyazı değil, ülkenin temel taşı. Birincisi pamuk. İkincisi un. Üçüncüsü şeker… Hükümet bunların hepsine karşı büyük bir ihanet içinde” dedi.

23 Mart 2018 Cuma 09:06
'Hükümet 3 beyaza ihanet ediyor'

Sibel Köklü / YURT

Yurt Gazetesi’ne ziyarette bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, çarpıcı açıklamalar yaptı. Türkiye için çok önemli olan 3 beyaz hakkında konuşan Gürsel Tekin, “Bir ülkenin, toplumun temel taşı, vazgeçilmezi olan 3 beyazı varsa o ülke her zaman vardır. Bunlardan birincisi pamuk. Giysiden battaniyeye bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Zaten cumhuriyetin kuruluşuna baktığınızda pamuk üretiminden dolayı Türkiye’nin dört bir yanına hızlı bir şekilde Sümerbank’ın kurulduğunu görürsünüz. Şimdi yerli ve milli tartışmaları var ya, işte yerlilik budur. İhtiyaçlarınızı kendinizin karşılamasıdır. Ne yazık ki pamuk bitti, bitirdiler” dedi.

İkinci beyazın un olduğunu söyleyen Gürsel Tekin, sözlerine şöyle devam etti; “İnsanların en temel ihtiyacı olan ekmeği karşıladığımız un çok önemli. Bütün illere bakın, Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren çok sayıda un fabrikası vardır. Pamuk bitti, şu anda un fabrikaları da kapanıyor. Adana, Çorum, Kars, Erzurum, Türkiye’nin dört bir yanında 70 yıl önce kurulan un fabrikalarının yüzde 80’i kapandı. Dayanamadı yılların fabrikaları çünkü rekabet edebilecek durumda değiller. Buğ- dayın tamamı ithal oldu, verimli tarım alanları imara açıldı. Her yer betonlaştı, çiftçi buğday ekemez oldu. Faiz lobisine, banka borçlarına, tefeci kıskacına kaldılar. Ne yazık ki dayanamadılar. Bizim geçmişimize baktığımızda bin yıllar önce buğdayın keşfedildiği coğrafya burası. Şimdi yılda 7 milyon ton buğdayı biz dışarıdan ithal eder hale geldik, böyle bir şey olamaz. Bunun siyasi tarifi zarar – kar üzerinden inşa edilemez. Ekmekten vazgeçebilir misiniz? Bu çok vahim bir olay…”

MİLLİ OLAN HER ŞEY PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ve hatta zarar ettikleri gerekçesiyle kapatılmaları gündemde. Gürsel Tekin de şekeri Türkiye’nin en önemli 3 beyazından biri olarak tarif ediyor; “Bu 3 beyaz ülkenin temel taşı. Ne yazık ki 3 beyaz çok ciddi tehlikede. Bu tehlike bir ülkenin geleceğini ve bağımsızlığını tartışılır hale sokar. Dünyada çok ciddi bir gıda tartışması var. Gelecekte gıda sıkıntısıyla karşılaşılabileceği konuşuluyor. İstanbul’da her yer AVM. Eskiden Çatalca, Silivri gibi ilçelerde meyve sebze yetişiyordu, şu anda hiç biri yok. Ülkeyi gıdada tamamen bağımlı hale getireceksiniz sonra da dönüp yerli ve milli diyeceksiniz. Ne yazık ki milli olan her şey heba ediliyor, peşkeş çekiliyor. 3 beyaza büyük ihanet ediliyor.”

TİCARET ODALARI TAVIR KOYMALI

Bu durumda ne yapılması gerektiği ile ilgili sorumuz üzerine Gürsel Tekin şunları söyledi; “Ana muhalefet olarak biz üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz. Özellikle pamukla ilgili uyarıları yıllardır yapıyoruz. Burada iş sadece muhalefet partilerinde değil. Ticaret odalarına ve oda başkanlarına da iş düşüyor, tavır koymaları gerekiyor. Ticaret odası başkanını aradığınızda of the recort diyor konuşurken, o illerdeki ekonomi çökmüş, Anadolu konkordato ilan etmiş durumda. Oda baş- kanları susuyor ama vatandaş Konya’da, Tokat’ta sesini çıkarıyor. Anadolu’da vatandaş yüksek sesle itirazını yapıyor.

2001 yılında Ankara’da bir esnaf Başbakanlık önüne yazar kasa attı biliyorsunuz ama onun organizasyonu ticaret odası ve odalar birliği tarafından yapıldı. O kriz döneminde bile Ankara Siteler’de tek bir kapalı dükkan yoktu. Şimdi oradaki dükkanların yarısı kapalı. Kayseri’de Nato Caddesi, Adana’da Turgut Özal Caddesi, Bursa’nın en işlek caddesi, Kapalıçarşı, Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi vs. buralardaki perişanlığı gördüğü- nüzde, ekonomideki durumu anlayabiliyorsunuz.”

İSTANBUL'DA SON YEŞİL ALANLAR İHALEDE

İstanbul’daki son yeşil alanların da ihaleye çıkarıldığını söyleyen Gürsel Tekin, şunları söyledi; “Başbakanı dün dinledim ‘En çok yeşil alanı biz yapacağız’ dedi. Biliyorsunuz İstanbul’da yeşil alan olarak sadece mezarlıklar, askeri alanlar ve kamu alanları kaldı. Bu hafta sadece İstanbul’da 8 kamu alanı ihaleye çıktı. Yakında mezarlıklar da satışa çı- karsa şaşırmam yani. Sayın Başbakan siz bunlardan haberdar değil misiniz?” diye sordu.

BU İŞİ AŞACAĞIZ, MERAK ETMEYİN

Gürsel Tekin sözlerine şöyle devam etti; “Tarihin bütün dönemlerinde iktidarlar kaybedecekleri zaman kendilerine göre yasa yaparlar. Ama kazanamazlar. Gazete köpürtmeleriyle olacak iş değil bunlar. Dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen politize bir Türk seçmeni var. 365 gün siyaset konuşan tek ülkeyiz. Televizyonlarda, kahvelerde, işyerlerinde siyaset konuşulur. Bu kadar siyaset konuşulan bir ülkede vatandaş ne yapacağını bilir, sandıkta gerekeni yapacaktır. Genel başkanımız geçen gece yaptığı açıklamada seçimlerdeki oy oranını yüzde 60 olarak açıkladı. Yüzde 60 dedi çünkü yüzde 3 çalma payı bırakıyoruz. Benim rahmetli babam tarımla uğraşırdı, buğday işi yapardı oradan biliyoruz biz köylü çocuğuyuz. Ama şimdi sayın başbakan, cumhurbaşkanı, bakanlar köylü çocuğu değil onlar saraydan geldikleri için bilmezler bunları. Rahmetli babam buğday satardı yüzde 3 dara düşerlerdi, şimdi biz de seçimlerde yüzde 3’ü düşüyoruz fire olarak, çalma payı olarak. Köylünün sattığı yumurtanın üzerinde bile mühür arayan zihniyet oy pusulalarında mühre gerek görmüyor. Vatandaş 81 milyonun geleceği için oy kullanacak ama oy pusulasında mühür aranmayacak, ya yumurta kadar kıymetli değil mi bizim oyumuz? Vatandaşlarımız hiç merak etmesin, bu işi aşacağız. Bu yöntemler tarihimizin hiçbir döneminde darbecilere yarar getirmemiştir. Yine getirmeyecektir.”

Önerilen Haberler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
RRRRRR 2018-03-23 10:25:10

ÜLKEYI BITIRDI AKPE SER PARTSI SATMADIK FABIRAKA KALMADI VATANA IHANET EDEN PARTIDIR AKPE EGE ADALARINI SATTI MAN ADASINDA I STERNLIK SIRKETE ONBESMILYONLUK HAYAL SATTI KIM REISINIZ VERGI KACIRDI HALA AKPE MI YOK ARTIK HALK UYANDI

Avatar
iskenderun akp belediyesi 2018-03-23 09:12:07

bakın iskenderun akçay 342 nolu imarsız parsele 100000tl.rüşvet alıp bina yaptıran ruhsat veren her akşam rakı içen dingil bey birde utanmadan cuma mesajı yolluyor.okuyun vatandaş,ey rabbim şu sonsuz ve merhamet dünyasındanbir damlada olsa nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi cumanız mubarek olsun.lan gavvat avukatlar aracılığı ile belediyeye otobüs alacağız ayağıyla 50000-100000 rüşvet istiyorsun haramzade hak edene ver ruhsatı .meclis üyen erdal bönce oğluda rüşvet olarak bu yere ortak edilmiştir.akp ilçe başkanı endüstri melek lisesi mezunu b.bestami bilgilide bekbele belediye başkanı iken rüşveti almıştır.işte kökten hırsız akpliler.

Avatar
rrrrrrrrr 2018-03-23 10:22:05

DOGRU

Avatar
RRRRRR 2018-03-23 12:51:00

SIZMISINIZ DÜRÜST HA SIKTIRIN ORADANVATAN HAINLEERI ESSEK KAFALI SENIN SÜLALENDIR RUM PICI SENI CUMHURIYET DÜSMANI SENI

Avatar
RRRRR 2018-03-23 12:53:39

MAN ADASI DAVASINI SAVCI DOGRULADI FAKAT DIKDA REJIMI OLDUGU ICIN KORKUYOR AZ KALDI BU KORKUKAR SONA ERECEK NE YAPARSANIZ YAPIN AKPE SER PARTISI KAYBEDECEK TÜRK HALKI KAZANACAK

Avatar
götsel beg 2018-03-23 09:11:37

pişşşşt gürsel coştu. coş be coş. birazda yürü ara sıra. komikler sizi.

Misafir Avatar
Antalyalı Attalos 2018-03-23 11:00:06 @götsel beg

Yanlış yerde havlıyorsunuz aloşlar.Gidin sarayın kapısına,belki orada önünüze sofralarından artan yağlı bir kemik atarlar.Haydi naşşş.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
VAH VAAAH 2018-03-23 10:21:44 @götsel beg

siyaseti kimler yapıyor? vah vahhh, ana muhalefette siyaset yapanlara bakın! yahu adını bile söylemekte zorlanan, aciz, kendisine bile saygısı olmayanlar chp de milletvekili ve genel başkan ve genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü... vah vaaaah. chp ne günlere kaldı. devlet adamı sıfatında bir tane adam yok aksine tevlet yapısına tamaen ters insanlarla dolu. vah vaaaah.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
doğru 2018-03-23 10:13:39 @götsel beg

Ah chp ah. bu halkı aynen abd proesi gibi saf ve sefil yapmak için çırpınıp duruyor. yahu abd sömürmek için para kazanmak için yapıyor pekii chp ye ne oluyor?
benim aklıma gelen bir şey var bu chp ABD ye çalışıyor.

Beğenmedim! (3)
Avatar
RRRRRR 2018-03-23 10:28:54

ASAGIDA YORUM ATANLAR HEPINIZ VATAN HAINISINIZ DEVLET ADAMLIGI MAN ADAASINDA SIRKET KURUP VERGI KACIRMAKMI DEVLET Adamligi kodumun COCUKLARI CHP HALKIN YANINDADIR KAKIRIN YANINDADIR CIFTCI AGLARKEN ANANI ALDA GIT DEMEMISADIR SIZLERI ALLAH EFFETSIN ÜLKE DÜSMANLARI SIZI

Misafir Avatar
@RRRRRR x--- havlam lennn. 2018-03-23 11:27:00 @RRRRRR

çüşşşşş dürüstlere çamur atan EŞ şşek kafa

Beğenmedim! (2)
Avatar
Aydin 2018-03-23 12:12:04

O kadar laf canbazligi yaptın. Oyu kaç artırdin.o istanbul il başkanıyla da senin gibi çıkarciylada olmaz