İnce: Kamuda başörtüsü takabilirsiniz böyle bir derdimiz yok bizim

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Mersin'de miting programı çerçevesinde yaptığı konuşmada ilk 100 gün içerisinde yapacaklarımı açıklıyorum diyerek, ''PKK gibi IŞİD gibi FETÖ gibi örgütlerle amansız mücadele edeceğiz. 4 milyon Suriyeliyi davul zurnayla memleketlerine göndereceğiz. Kamuda başörtüsü takabilirsin böyle bir derdimiz yok bizim. Kendini kullandırma başörtülü kardeşim. Bölünen üniversiteleri tekrar birleştireceğim'' dedi

İnce: Kamuda başörtüsü takabilirsiniz böyle bir derdimiz yok bizim

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Mersin'de miting programı çerçevesinde yaptığı konuşmada ilk 100 gün içerisinde yapacaklarımı açıklıyorum diyerek, ''PKK gibi IŞİD gibi FETÖ gibi örgütlerle amansız mücadele edeceğiz. 4 milyon Suriyeliyi davul zurnayla memleketlerine göndereceğiz. Kamuda başörtüsü takabilirsin böyle bir derdimiz yok bizim. Kendini kullandırma başörtülü kardeşim. Bölünen üniversiteleri tekrar birleştireceğim'' dedi

20 Haziran 2018 Çarşamba 16:43
İnce: Kamuda başörtüsü takabilirsiniz böyle bir derdimiz yok bizim

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Çorlu'da yurttaşlara seslendi. Ardından Mersin'e geçen İnce Tevfik Sırrı Gür Stadı Önü'nde yurttaşlara hitap ediyor. 

İşte İnce'nin açıklamalarından satırbaşları:

Harikasın Mersin, bir deneyimli siyasetçi diyor ki meydanlar dolu olabilir ama çatılar doluysa kazandım demektir.  Bir değişimin karşısına çıkan mutlaka yok olur. Bir değişim rüzgarı bu, tepeden tırnağa. Oldu bu iş. 

104. mitingimiz bu, yarın İzmir'deyiz. Ertesi gün Ankara'da, son olarakta İstanbul'da bitiriyoruz. Kanallara sesleniyorum, ben yayındayken yayınımı kestiler, Yıldırım aday değilken, yayına verdiniz.  Erdoğan benim miting saatimi bekliyor yapmak için, benim mitingimi yayınlamamasınlar diye. Aynı numarayı İstanbul Ankara İzmir'de yaparlarsa miting alanından kanallara gideceğiz.  Manşetlere direne direne gelen ben, saraylı Erdoğan devletin uçağıyla gezen Erdoğan, devletin parasını harcayan Erdoğan, milletin parasıyla miting yapan ben. Bu seçim saraylılarla milletin evladı arasında geçecek.  

48 gündür meydanlarda iş diyorum aş diyorum, bereketli topraklar diyorum, nitelikli eğitim diyorum, kuantum diyorum uzay madenciliği diyorum, enerji savaşları var diyorum, tarıma dayalı sanayiyi geliştireceğiz diyorum . Eğitim sistemini rezil ettiler, sınav açıklama tarihini niye ertelediler? Veliler ağlayacak da ondan. Dış politikada kavga etmediğimiz kimse kalmadı. 4 milyon Suriyeli'yi Türkiye'ye aldık, kişisel kavgası yüzünden. 

Bu seçim önceki seçimlerden farkı olacak, bu seçimin kaybedeni olmayacak. Muharrem İnce cumhurbaşkanı olduğunda AKP'li kardeşlerim de kazzanacak. Türkiye'ye güven gelecek, dolar gelecek, faiz düşecek.  Benim cumhurbaşkanlığım Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına benzemeyecek, o camdan konuşacak ben candan konuşacağım. Kimseyi ayırmayacağım, kimseyi kayırmayacağım milletin parasını savurmayacağım.

Sarayı yetmedi Marmaris'e saray yaptırıyor 300 odalı herkes duysun orayı engellilere vereceğim. Haddimi bilen bir cumhurbaşkanı olacağım, gerekirse kimilerine de haddini bildireceğim. Erdoğan benimle televizyona çıkmaya korkuyor. Erdoğan ustayım dünya lideriyim diyor ya, bence o çakma bir dünya lideri. Gerçek bir dünya lideri olsa istediği bir TV'de istediği saatte gelsin ekonomi tartışalım. Yüreğin varsa cesaretin varsa gel Erdoğan. 

Sürücüsüz arabalar olacak, duvarlarda kağıtlar gelişecek, o da diyor ki ben kıraathane açacağım. Çay var diyor kek var diyor. Ya sen şeker fabrikalarını sattın kekler bile şekersiz olacak. Menü gelişiyor, Mersin'e gelince tantuni var der mi acaba?  Geçen gün diyor ki sen Muharrem İnce Niğde'ye gittin niye Ömer Halisdemir'in mezarına uğramadın? Fatiha okumasını biliyor musun diyor , Erdoğan senin yanından FETÖ'cüler hala gitmemiş FETÖ'cüler seni kandırıyor, . İki dakika delikanlı ol ayıp oluyor. Senin derdin ayet değil, Kuran'ı Kerim olsa bakara makara diyen adamı partiden atardın.

Bu Erdoğan'dan size milletimize neden hayır gelmez anlatayım; Erdoğan benden 5 ay sonra meclise geldi 2003 mart ayıydı. Milletvekilleri lojmanlarda oturmayacak, halkın arasında oturacak dedi. Herkes alkışlıyor, bende dedi Keçiören'de bir apartmana gidiyorum dedi. Ama bir iki sene geçti mütevazi hayattan sıkıldı. Kendine gitti Bin 150 odalı saray yaptırdı.  Sonu gelmiyor sarayperest. 

Rizeli'yim diyor ama Rize çayı değil, kilosu 4 bin 500 liraya beyaz ça y içiyor.   

   Erdoğan artık heyecanını yitirmiş, insanlara tepeden bakan bir adam. Arkadaşlarına sırt çeviren kibirli bir adam. Siyaset insana dokunma sanatıdır. Artık millete dokunamıyor. Caminin içerisine bile 150 korumayla giriyor, o sizden biri değil, o artık herşeyi bilen biri. 

Üç çocuk diyor, sezaryan olmaz normal doğum diyor, sen jinekolog musun kardeşim? Doğum yöntemi belirliyorsun, siyah ekmek ye diyorsun. Sonra da bu milleti bir kekle sustururum diyorsun. Öğle vakti keki verdin akşam ne yiyecek bu millet?

Benim şiirimi almş diyor ki burada müstehcen sözler var. Ben yazdım kardeşim bir sakıncası mı var? Okuduğum ilk okula fen lavoratuvarı yaptırdım ben o şiir kitabımın parasıyla.

Son günlerde yeni yalanları; Benim yardımları keseceğim söylentisi, ben yardımları neden keseyim? Size söz veriyorum cumhurbaşkanı seçileyim yardımlara 100 gün içerisinde 100 lira zam yapacağım. Bu sözüm namus sözüdür şeref sözüdür.   

Gariban cumhurbaşkanı gariban halkın yardımını kesmez yardım yapar. Son İstanbul mitinginde herşeyi açıklayacağım ama Mersin'den de ilk 100 gün içerisinde yapılacakları açıklıyorum;  1 Yemin ettikten 48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağız. 2 - 100 Gün içerisinde Merkez Bankası yönetimi bağımsız olacak. 3 - PKK gibi IŞİD gibi FETÖ gibi örgütlerle amansız mücadele edeceğiz. 4- İnsanları fişlemek için PassoLig'i getirdiler. Pasolig'i kaldıracağız 5- Suriye'ye büyükelçi atayacağım barışı sağlayıp 4 milyon Suriyeliyi davul zurnayla memleketlerine göndereceğiz. 6 - Yargıyı bağımsız hale getierceğiz. Yargı düzelmeden ekonomi düzelmez. 7 Size söz veriyorum kimsenin telefonları dinlenmeyecek. Size bu konuda mağdur olmuş biri olarak söylüyorum, telefonlarınız dinlenmeyecek. 8 - KHK'lar ile işten atılanlar ama dava açılmayanlar işlerine geri dönecek, soruşturma açılanlar sonuçlanmasını bekleyecek. 9- Askeri okulları kapattılar, hakimlerin içerisinde de FETÖ'cüler var, hukuk fakültesini mi kapatacağız? Askeri liseler tekrar açılacak.10- Medyayla ilgili çalışmalar yasal düzenlemeler yapacağız. Tarafsız olacaklar.  TRT hepimizden vergi alıyor ama sadece Erdoğan'ı gösteriyor - 11 Biz Türkiye'deki Sünniler Aleviler'e haksızlık ediyoruz, onlarda vergi veriyor askere gidiyor şehit oluyor. Cemevlerine de yardım edeceğiz bu haksızlığı gidermek için Alevi olmak gerekmez insan olmak yeterli. Yüz gün içerisinde cem evlerinde ibadethane statüsü vereceğiz. 12- Kamusa yükselmenin kararlarını koyacağız. İnancına cinsiyetine bakılmayacak, başörtülü başörtüsüz olmasına bakılmayacak. Hiç bir şekilde ayırmayacağım kayırmayacağım savurmayacağım. Kamuda başörtüsü takabilirsin böyle bir derdimiz yok bizim. Kendini kullandırma başörtülü kardeşim. Böyle bir derdim yok namus sözü şeref sözü. 13 Öğretmenlere polislere askerlere din görevlilerine 3 bin 600'ü vereceğiz. 14- Kamu bankalarını tekrar düzenleyeceğiz.  15 AB ile müzakelere devam edeceğiz.  17 - Bölünen üniversiteleri tekrar birleştireceğim. 18- 19 Ekim'de 29 Mayıs'ta gençlere karşılıksız burs vereceğim. 19- Çiftçiye mazot 3 lira, 20 Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. 20 - Mülakatı kaldıracağız ancak bazı mesleklerde zorunlu mülakat gerekirse kamera kaydı olacak, itirazlarda bu kayıtlar incelenecek. 21- Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceğiz.

Ya yorgun adam kazanacak ya taze kan kazanacak. Taze kan kazanırsa devlet kemer sıkacak, dolar düşecek, Suriyeliler evlerine gidecek. Yorgun adam kazanırsa panik artacak faizler dolar yükselecek kavga devam edecek. Tek adam ehliyetsiz kadrolarını doldurmaya devam edecek. Yorgun adam kindar nesil yetiştirecek biz özgür nesil yetiştireceğiz.   

Sizler bana söz verin ve üç kişiye bizi anlatın. Taze kan kazanırsa bunlar olacak deyin. 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 20.06.2018 20:52
Anahtar Kelimeler:
Muharrem İnceMersinMiting
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
troller üşüşüyorsa 2018-06-20 18:37:09

bu iş TAMAMMMMM

Misafir Avatar
SİYONİST KÖLESİ OLMAYAN TEK LİDER ❤DOĞU PERİNÇEK❤ 2018-06-23 13:36:40 @troller üşüşüyorsa

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ALLAH İÇİN OY kıllanalım. 2018-06-21 09:03:10 @troller üşüşüyorsa

Türkiye halkı ALLAH için oy kullan . kimi tutarsan tut kime oy verirsen ver ama ALLAH için olduğunu düşün oy kullan. vicdanın el vermiyorsa o partiye kişiye oy verme. BESMELE ÇEK ALLAH İÇİN de oyunu kullan. Rabbim ülkemizi milletimizi şer güçlerinden korusun. amin.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ince şakın 2018-06-21 08:59:18 @troller üşüşüyorsa

Mharam saçmalıyor ama doğruları söylüyor. değişim yapacak yıkacak , yapılanları engelleyecek, gelişmişlik çağın gerisine bırakılacak, terör tekt-rar hortlayacak. bunun dediği değişim bu. çünkü bunların sağlam bir geçmişleri olmadığı için kuyrukları ve başlarının ipide başkalarının elinde.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BEDAVA KEK E HAYIR 2018-06-20 21:18:40 @troller üşüşüyorsa

oyumuz Muharrem Ince ye

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
25 HAZİRAN'DA 2018-06-20 21:17:59 @troller üşüşüyorsa

buyuk kutlama Cumhurbaskanimiz Muharrem Ince kazanacak

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-06-20 21:12:37 @troller üşüşüyorsa

akp elveda

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Batuhan 2018-06-20 20:44:22 @troller üşüşüyorsa

Az önce Hurriyet gibi bir köklü gazetenin ana sayfasına girdim.. Sayfa uzadıkça uzuyor. Ama Muharrem İnce'nin ne adı geçiyor ne resmi var. CHP bile yok. Siz uzaydamı yaşıyorsunuz Yahu..? Değişim önüne çıkanlar yokolucaklar..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BÜYÜK TABUT YAPALIM 2018-06-20 19:45:18 @troller üşüşüyorsa

MALUM PARTİYİ GÖMELİM TAMAMMMMMMMMIIIIIIIIIIIIIIIIIII.TAMAM.TAMAM.TAMAM.TAMAMTAMAM.TAMAMTAMAM.TAMAM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
başkan ince 2018-06-20 19:22:39 @troller üşüşüyorsa

yolsuzluk defolsun diye muharrem ince

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yörük haydar 2018-06-20 19:05:37 @troller üşüşüyorsa

YAŞŞŞA MUHARREM arkandayız evelAllah hilede yaptırmayacağız sahte kabadayıları ezeceğiz .

Beğenmedim! (0)
Avatar
Tarzan 2018-06-20 18:42:10

Mersin mitingini yurtdışında bir salonda en az 400 kişi izliyoruz.
Kendilerini Atatürk'çü sanan Doğu Perinçek'in Ulusal ve Haydar Baş'ın Meltem tv leri ve diğerleri neden Muharrem İncenin mitinglerini canlı vermiyorlar? Ulan bukadar ikilik, yalakalik, alçaklık ve ayrımcılık yeter yahu. Muhalefet muhalefete muhalefetlik yaparmı? Bundan sonra inandırıcı olabilirmisiniz?
Biz 400 'den fazla gurbetçiden Muharrem İnce ve Meral Akşener hanıma ve bunları destekleyen gerçek vatanseverlere selam olsun.

Avatar
ülkemize bahar güneşi doguyor 2018-06-20 18:44:19

atatürkçülere selam olsun

Avatar
HAZİNENİN ASİL BEKÇİSİ GELLİİYYOOORRR 2018-06-20 18:41:56

HIRSIZLAR SAVVUULLUUUNNNN....HAVA ALANLARINA 24 AKŞAMI ÇIKIŞ YASAGI KONULMALI

Avatar
iyi parti. 2018-06-20 19:02:44

akp.gidecek..örtülü ödeneklerde kalkacak..
akp.gidecek suriyelilerde suriye,ye gidecek.
akp.gidecek..bir çok avantajlar sağlanacak..
akp.gidecek yandaş müteahhitler bitecek..
akp..gidecek danışmanlar baş danışmanlar kalkacak.
ve bilemediklerimiz..en az 30 milyar dolar gelir olacak..inşaAllah.milletin yüzü gülecek..iyi parti.buunu yapmak istiyor.

Misafir Avatar
emeklilerin maaşları yıl başında en az 3000 lira 2018-06-20 19:05:51 @iyi parti.

vekil maaşları düşmeli...ve altlarındaki mercedesler satılmalı..
hiç bir Allah kulu Göklerden gelmedi..vekil neden 30.bin lira maaş alsın.
danışmanlar 22.bin lira maaş alıyormuşlar..iptal edilmeli.
vakıfların mal varlığına EL KONULMALI..tek sistemde vakıf olmalı..
beletdiyeler vakıflara toprak vermemeli..

Beğenmedim! (0)
Avatar
masa memuru emeklileri.... 2018-06-20 18:49:11

ek ödemeler hala artmadımı emekli memurda..zaten 2013 senesinden beri yan ödemeler, ek ödemeler çocuk yardım paralarını akp,,iptal etmişti.
emekliyi fakir eden akp.dir..ötesi berisi yok.

ancak cep boş..kira aldı başını gidiyor..emlakçılar kiracılara Ev kiralatırken kiracının anasını ağlatıyor..haberiniz varmı? tam soyguncu...en basit ev..1000 lira kira..1000 lira depozito..1000 lira emlakçı parası..taşınma 1500 lira..emeklinin hali dumandır..duman..
akp hala emekliden oy istiyor.??!!!! işte gerçekler. 6 ayda 60 liraya varan zam ile bu değirmen dönmez..suyu az..emeklininde (masa memuru emeklisi) maaşı az..

Misafir Avatar
en dusuk emekli maasi 939 TL asgeri ucret 1603 TL 2018-06-20 21:15:15 @masa memuru emeklileri....

akp hangi yuzle oy istiyorki yeter artik

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
masa memuru emeklileri.hakkımız haram olsun akpye 2018-06-20 18:56:32 @masa memuru emeklileri....

masa memuru emeklileri olarak akp.ye ve yandaşlarına ve kuyruklarına asla oy vermeyiz..emeklileri perişan et..sonra oy iste..akp..oy yok..
ne verdinki ne istiyorsun..akp..işe yaramaz DANIŞMANLARINIZ dahi 22.bin lira altına taksi,,harcırah paraları alıyor,,,inşaAllah ya muharrem bey veya meral hanım gelecek bu adaletsizler ve haksızlıklar bitecektir.
yeter ya..başdanışman joleli 202.bin lira aylık alıyormuş..ne iş yapıyor.
mehmet şimşek 700.bin lira maaş alıyormuş..ne iş yapıyor..
ve daha bilemediklerimiz..ÖRTÜLÜ ÖDENEKLER..BOL BOL MAZLUMUN DAM ALTI FUKARASININ ŞEHİD EVLADININ YETİMİN ÖKSÜZÜN PARASINI HARCIYORLAR..HARAMDIR HARAM..EMEKLİYİ KURUSOĞANA KURU PAPAATESE MUHTAÇ EDEN AKP.DİR..OY VERMEYECEĞİZ.

Beğenmedim! (0)
Avatar
inceee 2018-06-20 18:26:26

Az daha sırıt, dişlerini az daha göster.

Misafir Avatar
İNCE ABİM... ----e cevap-- 2018-06-21 09:00:57 @inceee

Sarayı boşatınn: ADLI YORUMCU ....))))))))))))))))))),,,, zamaparalık yapsın diye pezolukmu yapmıyorsun len dürzi?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
İNCE ABİMM GELİYOORR 2018-06-20 18:39:02 @inceee

SARAYI BOŞALLTTIIIIINNNN

Beğenmedim! (0)
Avatar
aydın 2018-06-20 18:29:16

miting yapmayı marifet sayıyor.

Misafir Avatar
aydın trolu kendini imha edecek bu gidişle 2018-06-20 19:12:53 @aydın

kokusu heryere yayılır puştun

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
miting ve akp..hır gür.. 2018-06-20 18:59:07 @aydın

aydın hepsi miting yapıyorlar..öyleyse akp.de miting yapmayı marifet sayıyor..hergün ve her iftarda mitingi akp. yapmıyormuydu..? millet bıkmıştı 30 gün..yemek bekliyor miting yapıyor akp.nin başı...ezan bekliyor miting yapıyor akp.nin başı..buna ne dersin..sözün ona yokmu?

Beğenmedim! (1)