İşte Erdoğan'dan 11 maddelik seçim manifestosu

Erdoğan, AKP'nin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklıyor.

İşte Erdoğan'dan 11 maddelik seçim manifestosu

Erdoğan, AKP'nin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklıyor.

31 Ocak 2019 Perşembe 13:27
İşte Erdoğan'dan 11 maddelik seçim manifestosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklıyor. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Şehirlerimizi yönetme anlayışımızın özünü, milletimize vereceğimiz sözlerin çerçevesini oluşturan manifestomuzu sizlerle paylaşmak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Belediye başkanlığına aday olan AK Partili ve Cumhur İttifakı mensubu arkadaşlarımızın her birine şimdiden başarılar diliyorum. Önümüzdeki seçimlerde milletimizin tercihini yine hizmet siyasetinden yana kullanarak, AK Parti'yi sandıktan açık ara birinci parti olarak çıkaracağınıza inanıyorum. 

Milli iradenin üstünlüğüne yürekten bağlı bir parti olarak 31 Mart seçimlerinde ortaya çıkacak sonucun, ülkemize ve milletimize şimdiden hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ve dik duruyoruz endişeniz olmasın. 

"İŞTE O ZAMAN GÖNÜLDEN GÖNÜLE KÖPRÜ KURULUR"

İnsan şehirler kurar. Yollar, köprüler yapar. Kıtadan kıtaya uzanır. Uzaya çıkar. Ama gönlü ancak bir gönülde sükuna erer. Bir gönlü misafir ettiğinde varlığını hisseder. Bir gönüle girdiğinde kendini bulur. Bir genç kızın hayali, bir delikanlının umudu, bir yaşlının yalnızlığı, bir çocuğun kucak açısı ile birlikte gönülde karşılık bulur. Kuşa, böceğe, ağaca çiçeğe gönlünü açıp rahmet nazarıyla bakıyorsa eşrefliğinin farkına varır.  Göğsünde bir et parçası değil, alemi taşır.

Şehri emanet görmek, emanet almak ancak gönül sahibi ise olur. Gönüllere girerek olur. İşte o zaman gönülden gönüle köprüler kurulur. Seyyit Nesimi'nin dediği gibi "Gülden terazi tutarlar, gülü gül ile tartarlar, gül alırlar gül satarlar, çarşıda pazar güldür gül." Gönüller birleştiğinde ancak böyle şehirler kurulur.  AK Parti olarak şehirlerimize, belediyelerimize çok büyük önem veriyoruz. 

"BİREYSEL HIRSLAR..."

Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere pek çok yerde; etnik, kültürel ve dini ayrımcılık gibi demokrasiye meydan okuyan eğilimler yükselişe geçmiş durumda. Son iki asırda çevre kirliliğinden terör olaylarına ve savaşlara kadar pek çok sıkıntıyla boğuşan dünyamız tarihi bir yol ayrımına gidiyor.

Bu tablo bizi diğer meselelerin yanı sıra, şehir tasavvurumuz ile bunlarına ayrılmaz parçası olan belediye hizmetlerinde daha çok düşünmeye sevk ediyor. Dünyayı ve hayatımızı nasıl idrak ediyorsak yaşadığımız şehirlere de öyle şekil veririz. 

Nasıl oldu da böylesine ince fikirli zevkli medeniyet müktesebatından böylesine hoyrat bir şehircilik geçmişine savrulduk? Bize göre şehirlerin sıkıntılarının temelinde insan fıtratının bir kenara bırakılıp bireysel hırslar elinde şekillendirilmesi yatıyor. 

"CUMHUR İTTİFAKI PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR..."

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Cumhur İttifakı'nın tanımı budur, pazara kadar değil inşallah mezara kadar. Milletin değerlerine sahip çıkmayanların şehircilik mirasına sahip çıkması zaten işin tabiatına aykırı olurdu. 

Türkiye, uzun süre yönetimine hakim olan vizyonsuz, öngörüsüz, kifayetsiz, istikrarsız milletin derdiyle dertlenmediği için hastalıklı zihniyetler elinde örselenmiş ve oyalanmıştır.

Açık yüreklilikle kabul etmek gerekir ki, kadim şehirlerimiz dahi bu hastalıktan kendini kurtaramamıştır. Bizler tüm siyasi hayatı bu çarpıklıklarla mücadeleyle geçen AK Parti kadroları olarak şehirlerimizin ve ülkemizin hizmetine koştuk. Eksiklerimiz, hatalarımız elbette olmuştur. Ama milletimiz ve tarih şahittir ki tüm gücümüzle ülkemizi maddi ve manevi medeniyet değerleriyle yeniden buluşturmak için çalıştık. Azmettik, gayrettik, çalışıyoruz ve çalışacağız.

"AK PARTİ BELEDİYECİLİKTE ÇIĞIR AÇAN KADROLAR TARAFINDAN KURULDU"
Şuna inanıyoruz, bizimkisi bir aşk hikayesidir. Aşk ise kişinin sevdiğinde yok olmasıdır, laf ile aşk olmaz. Sevdiğinizle yok olursanız aşk olur. Şehirlerimizi mazisiyle barışık ve geleceği kucaklayan hizmetlere kavuşturmak amacıyla gece gündüz ter döktük. Her alanda olduğu gibi belediyecilikte de cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların kat be kat eserler ortaya koyduk. AK Parti belediyecilikte çığır açmış kadrolar tarafından kurulmuş bir partidir. 

"ÜMRANİYE'DE 39 VATANDAŞIMIZ ÖLDÜ..."
Milletimizin karşısına 94 seçimlerinde; bu ülkenin CHP'den tevarüs ettiği çöp, çukur ve çamurla mücadele diyerek yola çıktık. Çünkü CHP çöptür, CHP çukurdur, CHP çamurdur.

Öyle devraldık İstanbul'u. Ve onlardan tamamen arındırdık. Eğer Ümraniye'deki çöp depolama alanı patlamak suretiyle 39 vatandaşımız orada öldüyse bunun hesabının sorulması gerekir. Kimdi belediye başkanı? İlçede de CHP, büyükşehirde de CHP. Her yer böyleydi, Ankara farklı mıydı? Hayır. Ama buraları teslim aldık. Aldıktan sonra İstanbul, Ankara değişti.

Ancak teslim alınmayan yerlerde halen susuzluk devam ediyor. İzmir... Ama ne İstanbul'da ne Ankara'da susuzluk diye bir şey kalmadı. Altyapı, yol, kaldırım, su, çöp, hava kirliliği bütün bunlar temel hizmet alanındaki sorunları çözmeden şehirlerimizi kalkındıramayız dedik. Kısa sürede üstesinden geldik. 

Ülkemizin istiklaline ve istikbaline göz dikenlere karşı, 15 Temmuz’da olduğu gibi milletimizle birlikte mücadele ederken, hizmet yarışında da yine en önde olduk.

Şimdi de, “tevazu samimiyet ile gayret ile memleket işi gönül işi” diyerek, “gönül belediyeciliği” sözüyle milletimizin huzuruna çıkıyoruz.31 Mart 2019 imtihanından başarıyla çıkmak için, geçmişte yaptığımız hizmetlerle yetinmiyoruz. Bu büyük müktesebatın yanında, şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak yeni projeler geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde, tıpkı ülkemizin diğer vizyoner projeleri gibi şehirlerimiz için de kısa, orta ve uzun vadeli strateji belgeleri hazırlayacağız. 

İŞTE SEÇİM MANİFESTOSU

AK Parti olarak, yeni dönemdeki belediyecilik anlayışımızı ve milletimize taahhütlerimizi 11 başlık altında özetliyoruz. Burası çok çok önemli... Tüm belediye başkan adaylarımıza, aramızda Meclis üyesi kardeşlerimiz var, değerli basın mensupları değerli misafirler; 

Bir; Şehir planları bir numara... uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyete uygun yöntemler takip edeceğiz. stismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz. Şehir planlarını ve imar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız. 

Zorunlu hallerde yapılması gereken plan değişiklikleriyle ilgili süreçleri de aynı şekilde halkın gözetiminde yürüteceğiz. Muhtarlık binalarında ilan edilecek plan değişikliklerini, milletimizin görüşü ve onayı alındıktan sonra daha etkin bir şekilde uygulamaya geçireceğiz.

Yapılan çalışmalar konusunda ilgili tüm kamu, özel sektör ve sivil toplum temsilcilerinin fikirlerine başvuracak, kararları demokratik katılım süreçlerini işleterek, en geniş uzlaşmayla alacağız. Milletimizin hayat kalitesini artırmayan hiçbir işe vakit ve kaynak ayırmayacağız. Potansiyellerini en iyi şekilde değerlendirerek, şehirlerimizi çekim merkezi haline getirecek projelere öncelik vereceğiz. 

İki; altyapı ve ulaşım... konusu çözülmeden şehirlerimizi gerçek anlamda şehir haline getirmiş olamayacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde, içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon, doğalgaz, enerji ve iletişim hatları gibi temel altyapı sorunları tamamen çözülmemiş hiçbir şehrimizi bırakmayacağız.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selçuk 2019-01-31 15:21:12

Millet alışveriş yapamıyor. Herşey çok pahalı millet aç. Sefil durumda.Bunun tek sorumlusu yıllardır ülkeyi yöneten AKP ve destekçisi MHP.insanlar ekonomisine göre oy verecek. Buda gösteriyor ki AKP zor durumda.

Misafir Avatar
oy verme akp.ye ...çünkü.. 2019-02-01 10:33:02 @Selçuk

seçimden sonra herşeye ve yollara ve köprülere ve bilinmeyen nesnelere ZAM yapacak..SEN AÇ..ONLAR TOK..
SEN GEÇİM DERDİNDE ONLAR SEÇİM DERDİNDE..
uyan be sanki yalnız bu kahrı biz mi çekiyoruz..akp.ye oy verenler aileleri ile birlikte aynı kahrı ve sıkıntıyı çekmiyorlar mı...neden oy veriyorsun cahil kişi..baban bunu sana yapsa evi terk edersin..hala akp.yi terk etmiyorsan hem kendinize hemde millete azap veriyorsun ...cahil olan akp.ye oy verir.bizden oy yok

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
akp iskenderun manifestona uymayan belediye 2019-02-01 08:58:53 @Selçuk

akçay 342 nolu parsel imarı yok dere yatağında dsi alanına tecavüz edilmiş fetöcü sempazitanı sağıroğlu mermercilik burçak söve adı çıkınca adını değiştirmiş fetöcü soner boz mehmet boz,belediye başkanı seyfi dingil akp ilçe başkanı beyazıt bestami bilgili akp meclis üyesi ilkokul mezunu erdal bönceoğlu bunlar buraya fabrika kurdurdular ve rüşvetlerini aldılar senin seçim manifeston bumu hala orası üretim yapıp çalışıyor neden ruhsat verildi neden göz yumuldu neden onun için bu konuşmalara artık bizim karnımız tok.adamsanız buğün gider kapatırsınız fetöcü yatağını

Beğenmedim! (0)
Avatar
Hakkı 2019-01-31 15:16:31

Bu ülkenin kaderi AKP olmamalı.

Avatar
Haluk 2019-01-31 15:17:35

Artık yeter. AKP dönemi bitiyor.

Avatar
Hasan 2019-01-31 15:14:14

Akpartinin seçim manifestosu veya vaatte bulunmak gibi bir şey yapmaya hakkı olmadığını düşünüyorum. 17 yıldır türkiye yi yönetiyor zaten. Her vaadine söylenecek tek şey daha önce neden yapmadınız olur. Sadece şunu söyleyebilir yaptıklarımız ortada millet ona göre oy versin bize.insanları boş vaadlerle kandırmanın anlamı yok.

Avatar
Tansu 2019-01-31 15:24:20

AKP tek adam rejiminin ülkeyi düşürdüğü durum ortada. AKP ye yıllarca oy vermiş insanlar hep isyanda. Ekonomik çöküş herkesi etkiledi. Bu şekilde bir politikayla bu ülke sıkıntıdan çıkamaz. Artık yeni kadroların ülkeyi yönetme zamanı çoktan geldi.

Avatar
Mahir 2019-01-31 15:28:46

AKP sadece kendi oluşturduğu zümreye hizmet ediyor. Beraber zenginleşiyorlar. Milleti taktıkları yok. Açlık tavan yapmış sefalet diz boyu. Eczanelerde en az 150 kalem ilaç yok. Ülke iflasa gidiyor. Vatandaş tüm bu ekonomik çöküşü seçimlerde AKP ye oy vermeyerek cezalandıracak.

Avatar
Ahmet 2019-01-31 15:32:39

Dünyanın en pahalı akaryakıtı, en pahalı köprüleri, en pahalı soğanı patatesi, ıspanağı,en pahalı yaşamı, sayın AKP yöneticileri bu sizin eseriniz. Ve artık gitmediğide ortada. Halk bu sefer bırakacak sizi.

Avatar
EY REİSS 2019-01-31 14:05:49

Kurban olsun sana terör ittifakı üyeleri.Sen bu ülke için çok büyük bir şanssın.ALLAH seni başımızdan eksik etmesin.ALLAH bu ülkeye tuzak kuran vatan hainlerinin tuzaklarını başlarına geçirsin.

Misafir Avatar
EY REİSS'e soruyorum 2019-01-31 18:55:20 @EY REİSS

cennetten arsa almak istiyorum borcum ne kadar olur?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
vaaz mı seçime kadar yağcılık ayarı mı !!! 2019-01-31 14:20:43 @EY REİSS

vay vay vay vay..REis,in yağcısı gelmiş..hihihihihii
kul hakkı yiyenlerin eli beli dili çürüsün..amin.
akp.mhp.zombilerine oy yok.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Allah senin dualarını bekliyordu..toprak başına.. 2019-01-31 14:17:49 @EY REİSS

EY REİSS ..diyen kişi...toprak başına...reis,in iti ...
milletin halini görmüyor yağcılık yapıyorsun rezil..
elbet güler ağlayan sular gibi çağlayan sonundan hiç korkmasın ALLAH,a bel bağlayan..BİZ ALLAH, a bel bağladık..sende reisine..
bakalım güçlü kim..!!! zamanla öğreneceğiz..

Beğenmedim! (1)