banner58

'Kavgasız bir Türkiye istiyoruz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu partinin genel merkezinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, 'Bir nezaket ziyaretidir; ama Türkiye'nin geleceği konusundaki karşılıklı endişelerimizi paylaştık. Türkiye'nin huzura ve adalete ihtiyacı var. '2019 şöyle', 'Şu başkan olacak' bu konular hiç görüşülmedi' dedi. 

'Kavgasız bir Türkiye istiyoruz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu partinin genel merkezinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, 'Bir nezaket ziyaretidir; ama Türkiye'nin geleceği konusundaki karşılıklı endişelerimizi paylaştık. Türkiye'nin huzura ve adalete ihtiyacı var. '2019 şöyle', 'Şu başkan olacak' bu konular hiç görüşülmedi' dedi. 

12 Mayıs 2017 Cuma 18:09
'Kavgasız bir Türkiye istiyoruz'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Merkezi’nde, Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. İki lider, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ziyaretinden dolayı Kılıçdaroğlu ve heyetine teşekkür eden Karamollaoğlu, ‘Sayın Kılıçdaroğlu, referandumdan sonra aynı zamanda bir bakıma bizim genel kongremizden sonra ilk ziyaretini partimize yapıyor. Teşekkür ediyoruz. O zaman da tebriklerini iletmişti. Referandum sırasında, makul bir tavır sergilendi. Bundan dolayı da kendisine ben telefon ettiğim zaman da teşekkür etmiştim. Bu memleket, hepimizin. Bu memleketin içinde farklı kanaat ve düşüncelere sahip olsak da barış ve huzur içinde yaşamak mecburiyetindeyiz. Güvencemiz, adaletin kamil manada tecelli etmesi. Farklı düşüncelerimiz kavgaya değil, aslında dostlukların pekişmesine vesile olması gerekir; diye düşünüyoruz. Bu ziyareti de bu manada değerlendiriyoruz. Elbette genel meseleler hakkında da fikirlerimiz var. Bunları Sayın Kılıçdaroğlu da ifade etti, biz de düşünüyoruz. Bundan dolayı ben Sayın Kılıçdaroğlu’na, arkadaşlarına bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah ülkemizin geleceği daha mutlu sahnelere vesile olur, diyorum’ diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: KAVGASIZ BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ

Güzel ve sıcak bir sohbet gerçekleştirdiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, ‘Türkiye’yi, Ortadoğu’yu, dünyayı görüştük. Düşüncelerimizi karşılıklı paylaştık. Şu konu, çok önemli. Bu memleketin huzura ihtiyacı var. Birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Kavgasız bir Türkiye istiyoruz. Birlikte yaşamak istiyoruz; ama huzur içinde yaşamak istiyoruz. Siyasi anlayışımızı bunun üzerine kurarsak, demokratik parlamenter sistemi bu çerçevede güçlendirirsek Türkiye, büyük ölçüde huzura kavuşacaktır. İnsanlar düşüncelerini özgürce ifade edebilmeliler. İnsanlar özgürce yazabilmeliler, konuşabilmeliler. Bu konuda büyük bir görüş birliğimiz var. Pek çok konuda görüşlerimizi birbirimize ifade ettik. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de umarım karşılıklı görüş alışverişi devam etmiş olur’ dedi.

KARAMOLLAOĞLU VE KILIÇDAROĞLU’DAN ‘2019’ YANITI

İki lider, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 2019 seçimleri öncesinde, bu diyaloğun sürüp sürmeyeceğiyle seçimde ortak aday konusunda beraber hareket edilip edilmeyeceği sorusuna Kılıçdaroğlu, ‘Bu konular hiç konuşulmadı. Sadece bir nezaket ziyaretidir; ama Türkiye’nin geleceği konusundaki karşılıklı endişelerimizi paylaştık. Düşüncelerimizi birbirimize ifade ettik. Sayın Genel Başkan, bir şeyden söz etti; o çok önemlidir, adalet. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz. Adalet vurgusu çok önemlidir. Hepimiz için adalet kavramı önemlidir ve geçerlidir. Dolayısıyla Türkiye’nin huzura ve adalete ihtiyacı var. ‘2019 şöyle’, ‘Şu başkan olacak’ bu konular hiç görüşülmedi’ diye yanıt verdi.
Karamollaoğlu ise ‘Şu anda erken. Daha sonra inşallah bu konudaki fikirlerimiz kamuoyuna duyulur’ açıklamasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A YANIT: KENDİ AKLI YETİYORSA SORUN YOK

ABD ziyaretiyle ilgili CHP’nin tavsiyesi için partisine yönelik ‘Akıllarını kendilerine saklasınlar’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması hakkında görüşü sorulan Kılıçdaroğlu, ‘Kendi aklı yetiyorsa bir sorun yok’ dedi.

GÜLMEN VE ÖZAKÇA’NIN AÇLIK GREVİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA: OTURULUP, KONUŞULMASI LAZIM

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın 65 gündür sürdürdüğü açlık greviyle ilgili yetkililerle bir görüşme yapıp yapmadığı sorulan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘Biz, haksız yere görevine son verilen, kapının önüne konulan bilim insanlarına yapılan muameleyi doğru bulmuyoruz. ‘Barış Bildirisi’ni imzaladı, diye bir üniversite hocasının kapının önüne konması kadar yanlış bir şey yoktur. Eğer siz üniversitelerde binlerce kişiyi okutmuş, yetiştirmiş hocaları düşüncelerini beğenmediğiniz için kapının önüne koyarsanız doğru değildir. Açlığa mahkum ederseniz doğru değildir. Kişiyi hayattayken, ölüme mahkum ediyorsunuz. Bu, doğru değil. Oturulup, konuşulması lazım. Yargı, adalet olmadan siyasi otoritenin talebiyle bir kişiyi mahkum etmek, doğru değildir’
DHA

Önerilen Haberler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa salih 2017-05-12 18:12:18

Kendi aklı yetiyorsa güzel cevap.

Avatar
aydın 2017-05-12 23:54:01

derin devlet boş durmaz,bir bildiri hazırlar ve imzalatırır,ve senin sonunu hazırlar,öyle her bildiriyi imzalamayı demokrasi zanetmeyin,ilagal gösterileri derin yapı organize eder,senin içindeki maşalarıyla.seni gaza getirir farkında bile olmazsın

Avatar
_____acaba 2017-05-13 00:31:42

acaba haki̇katen i̇nekler öldü mü???

romanya deni̇li̇nce akla nele neler gelebi̇li̇yor ameri̇kan fi̇lmleri̇nden...
ee öte taraftan burasi,,,hayalden i̇hracatlar dahi̇ görmüş bi̇r ülke...türki̇ye...

Avatar
1 2017-05-13 00:33:19

ssk nın;;;öyle zamanlarında....
kemal kiliçtaroğlu başbakan cumhurbaşkanı değildi..ayrıca...((herkese sağlık demeyene 1980LER 90LAR DA SOLCU DEMEZLERDİ AYRICA DENİLİYOR)))

o günlerin başbakanı cumhurbaşkanı,sayın cumhurbaşkanımızın da ara ara sitayişle andıkları,,turgut özaldı....ve her ne kurumda erk sahibi,,,,kenan evrendi....ara ara süleyman demiel gelirdi falan filan da deniliyor....hakikat olan budur...
deniliyor..


müdür(memur amiri) ne yapsın diyenlerde var????
:)))))

ki;;;
şu günleri̇n sağliğinin i̇yi̇li̇ği̇ de,,,

i̇şte o günlerde,,
yani̇ turgut özal süleyman demi̇rel,necmetti̇n erbakan bülent ecevi̇t erdal i̇nönünün gerisinden mutabakatlığı
akademisyenliğinin,,,üniversitelilğinin bugünlerdir de deniliyor kii,,
yoksa hekimler hemşi̇reler fezadan gelmedi̇...bilecik sağlık meslek okulları da açılmasıyla bu günlere gelindi deniyor........

Avatar
2 2017-05-13 00:33:59

müdür(memur amiri) ne yapsın diyenlerde var????
:)))))

ki;;;
şu günleri̇n sağliğinin i̇yi̇li̇ği̇ de,,,

i̇şte o günlerde,,
yani̇ turgut özal süleyman demi̇rel,necmetti̇n erbakan bülent ecevi̇t erdal i̇nönünün gerisinden mutabakatlığı
akademisyenliğinin,,,üniversitelilğinin bugünlerdir de deniliyor kii,,
yoksa hekimler hemşi̇reler fezadan gelmedi̇...bilecik sağlık meslek okulları da açılmasıyla bu günlere gelindi deniyor........bir hekim en az 6 yılda yetişiyor,,,bir uzman hekim 11-12 yılda yetişiyorsa,,,
hesap neyse odur...

2007 de tıbba giren 2013 de mezun olabildi deniliyor...

hakikat budur da deniyor..büyüklere dua şartmış ayrıca...

Avatar
3 2017-05-13 00:35:04

bugünlerin planları projeleri, de ,,yarınları şekillendirecek...


sanayi ülkesi olacağız denilirken,,,dünya muasırıyeti,,,tarımsal sanayi ile dışa bağımlı değil ki.....

15 20 yıl önceki,,
tarim üzeri̇ne profösörlüğünün bugünleri yaşanmakta,,tarımda da...meselele budur...

da deniliyor...
sağlık hadi tamam,,sanayi hadi tamam denilsin ??????????? !!!!!!!!nasıl denilsin ürettiğin araban bile yok hala o başka...

tarım da sınıfta kalınmış....
tarımda sınınfta kalmış o günlerin erk profösörleri,,,
ki;;
daha da kötüye gitti,,
dışardan et ithal edilir oldu...
tarım arazileri,,,
imar doldu...
günahları boyunlarına da deniliyor...
ki;;
zararın neresinden dönülürse kardır mantığı ile,,
tarımda da 2023 vizyonu şart,,,kooperatifsiz gitmez taaaaaaaaaaa o günlerde denildiydi deniliyor...
sevgiler saygılar hürmetlerle,,huuu

Avatar
İnşaallah hep beraber 2017-05-13 11:00:53

SAADET partili kardeşler CHP yöneticilerini inşaAllah Dindar insanlar olarak yetiştirirsiniz. İnşaAllah CHP li kardeşlerimizide açık açık beraber oruç tutmuş ve beraber iftar ederken görürüz. bu birliğe ihtiyacımız var. Nufusunun yüzde doksandokuzu MÜSLÜMAN olan Türkiyede bu birliye beraberliğe çok ihtiyacımız var. siyaseti yapmadan samimi olarak ramazanda hepimiz orucumuzu tutalım kardeşler.

Avatar
1.2.3 e cevap 2017-05-13 11:14:55

kardeşim bişeyler yazmışsın sağol. tepkini ortaya koymuşsun. bir parçada insaf la yazsan bari! ON beş yıl önce Türkiyede İTHALAT İHRACAT dengesini biliyormusun? Bi araştır bunu .; bir tahıl dan yola çıkmış onuda yanlış anlatmışsın. .) taaa chp zamanında israilden buğday tohumu alındı ve köylüye dağıtıldı. adınada KİRİK buğday deninliyordu. Köylü sevindi ve ertesi yıl o buğdayın TOHUM olmadığını öğrenen köyü tekrar TARIM kooparati f lerinin yolunu tuttu yeni yine İsrail buğday tohumunu satın almak mecburiyetinde kaldı. Biz o günleri gördük kardeş. Sen bişe bilmiyorsun ama yazıyosun. KUL hakkına giriyosun iftira ve yanlış haberle. Kal sağlıcakla TARİHİ HATALARLA DOLU OLAN chp yi övmeye kalkman büyük talihsizliktir. Hele hele kılıçdaroğlunu temize çıkarman büyük çok büyük talıhsizliktir.