banner87

Kılıçdaroğlu: Ben adam yemem karşıma gel hesaplaşalım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tekrar televizyonda tartışma programına katılma önerisini yineledi ve "Ben adam yemem. Gel adam gibi karşıma gel, hesaplaşalım" dedi.

Kılıçdaroğlu: Ben adam yemem karşıma gel hesaplaşalım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tekrar televizyonda tartışma programına katılma önerisini yineledi ve "Ben adam yemem. Gel adam gibi karşıma gel, hesaplaşalım" dedi.

17 Kasım 2017 Cuma 14:23
Kılıçdaroğlu: Ben adam yemem karşıma gel hesaplaşalım!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a televizyona çıkma teklifini yineledi. Kılıçdaroğlu, “Sevgili Erdoğan ben adam yemem, gel televizyona çıkalım hesaplaşalım” dedi.

Çorlu’da Temel Atma Töreni’nde konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’nı televizyona davet ederek şu ifadeleri kullandı:

Ben adam yemem, ben adamlarla kavga etmem. Cesaretim var, senin de cesaretin varsa sağda solda oturup konuşmaya gerek yok. Senin televizyonların, emrinde gazetecilerin var. Gazetecilerini al, televizyon kanalların var. Gel, adam gibi karşıma gel. Hesaplaşalım. Gelmeyeceksin biliyorum.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na “SGK” eleştirisi  : – “Kendisinin her ağzını açtığında ‘hesap uzmanıyım' demesine bakmayın, bu hesap kitap falan bilmez. Hesap uzmanı sıfatı almak bir kişinin hesap uzmanı olmasını getirmiyor, uygulama getiriyor. Batırdın mı, çıkardın mı? Asıl olan budur”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SGK konusunda yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirerek, “Kendi dönemindeki 2,5 milyarlık zararın TÜFE hesabıyla bugün 42 milyara denk geldiğinden dahi bu zatın haberi yok. Şimdi otursun bir de bunun hesabını yapsın. Hiçbir şey bilmiyorsan ey Kılıçdaroğlu aç interneti orada bu hesabı otomatik olarak yapan programlar var, onu kullan” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Bölgede ve Türkiye’de yaşananlara dikkati çeken Erdoğan, “Karşımızdaki manzara bu kadar netken ülkemizdeki ana muhalefet partisinin millik ve yerlilikten uzak bir politika izlemesi dikkat çekicidir. Anlaşılan o ki bölgemizde tedavüle sokulan senaryoda kendilerine verilen roldür. Buna rağmen biz kendileriyle siyaset zemininde mücadele edecek ve takdiri milletimize bırakacağız. Biz onların aksine milli iradenin üstünlüğüne saygı duyan bir partiyiz. 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyerek şehitlerimize ve gazilerimize karşı en büyük saygısızlığı yapan bu partinin başındaki zat kendi geçmişini unutturmak için AKP'nin başarılarına saldırmayı adet haline getirdi. Şimdi de tutmuş SGK'ya saldırıyor. Hey Allah'ım. Biliyorsunuz, bu zatın başında bulunduğu SGK'yı nasıl batırdığını anlatıyoruz. Bunca kabahatin üzerine böyle bir çıkış yapması da ayrı bir garabettir. Senin döneminde Sosyal Sigorta Kurumunun ne hallere düştüğünü biliyoruz. Şimdi rakamlarla bu zatın SGK'nın başında olduğu dönemi açıklıyorum. Bu zat, birkaç gündür ben SSK'yı 2 milyar zarara uğratmıştım diyor. Siz ‘SGK'yı 20 milyar zarara uğrattınız' diye bize laf geveleyip duruyor. Kendisinin her ağzını açtığında ‘hesap uzmanıyım' demesine bakmayın, bu hesap kitap falan bilmez. Hesap uzmanı sıfatı almak bir kişinin hesap uzmanı olmasını getirmiyor, uygulama getiriyor. Batırdın mı, çıkardın mı? Asıl olan budur. Hem de öyle bir bilmez ki, kendi dönemindeki 2,5 milyarlık zararın TÜFE hesabıyla bugün 42 milyara denk geldiğinden dahi bu zatın haberi yok. Şimdi otursun bir de bunun hesabını yapsın. Hiçbir şey bilmiyorsan ey Kılıçdaroğlu aç interneti orada bu hesabı otomatik olarak yapan programlar var onu kullan” ifadelerini kullandı.

Özel hastanelerden üniversite hastanelerine kadar Türkiye’deki neredeyse tüm sağlık kurumlarının cüzi ödemelerle SGK’lılara hizmet sunduğunu belirten Erdoğan, “Ülkemizdeki 25 bine yakın eczanenin tamamıyla milletimizin emrindedir. Arada böyle bir fark var. Ülkemizdeki tüm sağlık kurumları çok cüzi ödemelerle SGK'lılara hizmet sunuyor. SSK döneminde hiçbir ödemesi yapılmayan yüzlerce çok pahalı tedavi, ilaç ve cihazın bedeli de bugün SGK tarafından ödeniyor ey Kılıçdaroğlu, inanın bundan dahi haberi yoktur” diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“SSK döneminde hiçbir ödemesi yapılmayan, kanserden Hepatit-C’ye, beyin pillerinden yapay kalbe kadar yüzlerce çok pahalı tedavi, ilaç ve cihazın bedeli de bugün SGK tarafından ödeniyor. Ey Kılıçdaroğlu. İnanın bundan bile haberi yoktur. Bunları artık devletin, SGK’nın ödediğinden bile haberi yoktur. Niye? Bunun hayatına böyle şeyler girmemiş ki. Gelelim emekli maaşları konusuna, o dönemin SSK’sı toplam nüfusun yüzde 5’ine bile denk gelmeyen 3 milyon emekliye maaş ödüyordu. Bugünkü SGK ise nüfusun yüzde 15’ini oluşturan 11 milyon 800 bin kişiye emekli maaşı ödüyor. Farkı görüyor musun? CHP’nin başındaki bu zat, bütçesi fazla veren SSK’nın prim gelirlerinin giderlerine oranını yüzde 55’e kadar düşürmüştü. SGK’da ise gelirlerin giderleri karşılama oranı emekli sayısındaki büyük artışa ve sağlık hizmetlerinin kalitesindeki yükselişe rağmen yüzde 67’dir. Biz iktidara geldiğimizde SSK emeklisi ne alıyordu? 257 lira maaş alıyordu. Bugün en düşük SSK emeklisi bin 430 lira maaş alıyor. Bu rakam, prim oranına göre de artıyor. Bu rakam Bağ-Kur emeklilerinde çok daha vahim düzeydeydi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Lafa gelince kendi dönemindeki açıkların sebebini erken yaşta emekliliğe bağlar ama bu zatın bizzat kendisi ortaokul öğrencisi oğlundan, daha bir yaşına değmemiş torununa kadar tüm yakınlarını ‘erken emekli olsunlar' diye sigortalı göstermekten geri dönmemiştir. Bunları biliyorsunuz, belgelerle hep açıklandı. Basiretsizliği ve kötü yönetimiyle SSK'yı batırmış olan bu zatın şimdi de başında bulunduğu partisini aynı akıbete uğratmasından doğrusu endişe ediyorum. Çünkü demokrasi olarak muhalefete ihtiyacımız var. Bu ülkenin SSK, SGK gibi kurumlara ne kadar ihtiyacı varsa derli toplu bir ana muhalefete o kadar ihtiyacı var. Birini biz kurtardık, ötekini kurtarmak da CHP’lilere düşer” dedi.

Millete daha iyisini ve güzelini vermek için çalıştıklarını anlatan Erdoğan, “Bununla birlikte 2002 öncesiyle bugünün Türkiyesi’nin mukayesesinin ne anlama geldiğini, gençlerimize ve orta yaşlı vatandaşlarımıza izah etmek öyle kolay olmuyor. Onun için şu anda salonumuzda bulunan tüm teşkilat mensuplarımıza, ana kademe, kadın ve gençlik kollarımız, belediye başkanları, il genel meclisi vesaire bütün kardeşlerime şunu hatırlatıyorum; gençlerimizle özellikle ilgilenmenizi sizlerden rica ediyorum. Özellikle SSK dönemindeki rezaletleri yaşamamış birine bugünkü sağlık hizmetlerinin, emeklilik hizmetlerinin farkını nasıl gösterebiliriz? Bunu düşünmemiz lazım. Çünkü genç, 18 yaşında oy kullanacak 2019’da düşünün. Bu, şimdi 99’un Kılıçdaroğlu’nu bilir mi? Bilmez. Anlatacağız. O zamanın Türkiye’si ile bugünün Türkiye’sini bilir mi? Bilmez. O zamanın hastaneleriyle bu zamanın, bugünün hastanelerini bilir mi? O farkı onlara göstermemiz lazım. Hafıza-ı beşer nisyan ile malüldür. Bunu böyle bilelim. Hele hele yalanın ve iftiranın unutmayın en büyük panzehiri hakikatlerdir. Bu hakikatleri anlatacağız ve biz bunların karşısına hakikatlerle çıkacağız. Gece gündüz demeden, bıkmadan usanmadan milletimize yaptığımız hizmetleri, hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projeleri anlatacağız. Unutmayın, Allah doğrularla beraberdir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın beraberindeki heyetle bazı açılışlar için Şırnak ve Hakkari’de bulunduğunu belirterek, “Dolayısıyla oradaki arkadaşlarımız burada olamadılar ve bunun yanında da Sayın Başbakan ve beraberindeki heyet de bizimle beraber değiller. Onu da bilmenizi istiyorum. İnşallah bizler de kısa bir zaman içerisinde bölgedeki kongreler ve bu kongrelerin yanında Ağrı, Iğdır, Kars oralardaki kongreleri yapmak üzere önümüzdeki haftalarda da inşallah oralarda olacağız” diye konuştu.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 17.11.2017 15:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞINDA (Mustafa Yıldırım) OKUYUN ! 2017-11-23 10:24:31

BIRAK PALAVRAYI DERSİM-IRKÇISI SİYONİST-KEMÂL !!!!!!!!

Misafir Avatar
TÜRKİYEM oku lütfen 2017-11-24 09:28:00 @SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞINDA (Mustafa Yıldırım) OKUYUN

Sudan Devlet Başkanı Ömer Beşir, ABDyi ülkelerin iç işlerine karışmakla suçlayarak "Suriyede bu nedenle bir felaket yaşandı. Sudan'ın da iki devlet olarak bölünmesi ABD yüzündendir. Bu nedenle ABD'nin saldırgan eylemlerinden korunmaya ihtiyacımız var" dedi ve bazı konularda Rusya ile işbirliği yapmak istediklerini belirtti.***********sudan da Erdoğanmı var? abd nin derdi kişiler değil ülkeleri sömürmekkk.* HER ÜLKEDEDE MUTLAKA ABD AJANI KILIÇDAROĞLU GİBİLERİ VAR.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
adam yiyen varrrrr 2017-11-24 09:18:34 @SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞINDA (Mustafa Yıldırım) OKUYUN

senmi adam yemezsin kemal ? YALANCIIII. yahu DENİZ BAYKALI KİM YEDİ?

Beğenmedim! (4)
Avatar
DUZGUN 2017-11-17 15:18:37

CIKAMAZİİİİ CIKAMIYACAK KORKAK

Misafir Avatar
ofli 2017-11-23 09:08:58 @DUZGUN

adam yersin. yediklerini sayayımmı* teröristleri övmen desteklemen adam yemektir

Beğenmedim! (4)
Avatar
CIKAMAZLAAAR 2017-11-17 15:13:14

PKK ile anlasmalar, 17-25 Aralik, bir suru rant, hukuksuzluklar, kavgaci dis siyaset. Kilictaroglunun karsisina cikamazlar.

Misafir Avatar
dürüst kafa 2017-11-17 17:58:52 @CIKAMAZLAAAR

Gidişatın hiç iyi görünmüyor kılıçdaroğlu. böğle sinirli ve isyankar tavır takılırsan ileride sen adam da yersin. senden korkulur!

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
sincancan 2017-11-17 17:51:02 @CIKAMAZLAAAR

Meclisimizde neden yumruklu kavga çıkıyor işte baş antrenör kılıçdaroğlu. ekip başı osurursa ekibi ihsal olur misali.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
öğrenci velisi 2017-11-17 17:49:07 @CIKAMAZLAAAR

Kılıçdaroğlu hiç bir olgunluk yok. sokak aamlarının dili, kabadayı dili, uyuşmazlık dili çok kötü örnek oluyor toplumumuza. hiç beğenmiyorum açıkçası.

Beğenmedim! (7)
Avatar
INAN 2017-11-17 15:16:46

ENBÜYÜK VATAN HAINI RECEPDIR KARSISINA CIKAMAZ CÜNKI PISLIK KOKUYOR OTURDUGU KOLTUK ULAN BU SEREFSIZ TÜRK MILLETINE YAPMADIGUI KALMADI TÜRK KELIMESINI SILDI HER YERDERN ZAHODAN GELEN PKK LILARI DAVULLA KARSILADI SERBEST BIRAKDI PKK NIN SEHIR YAPILANMASINDA YARDIMCI OLDU KIMSE ONLARA DOKUNAMADI ANA YAHUDUI BABA RUM OLAN BU ZAT VATAN HAINIDIR

Avatar
INAN 2017-11-17 15:20:00

SY KILINCDAROGLU HALKA HIZMET EDIYOR KIME OLACAK BAK BÜTÜN CHP NIN BELEDIYELERINDE CALISAN ISCILERIN MAASI BINBESYÜZ TL DIR SIZ GIBI ÖKÜZLER BU VATAN HAINI PICI SAVUNUN BAKALIM YAPMADIGI YOLSUZLUK KALMADI DIBLOMASIZ IBLIS

Avatar
INAN 2017-11-17 15:22:33

YOBAZLAR TROLLER COK HALT YIYEN VATAN HAINI ISID DIN BABASI ABD USAGI ISRAIL AJANI ANA YAHUDI BABA RUM OLAN IBLIS TAYYIT

Avatar
ASLAN 2017-11-17 15:22:38

YUREKLI INSAN MEYDAN OKURİİİİİ BIRDE ALTI KIRLI OLMAYAN CESARETLIDIRİİİ HERKESE HAIN DIYENLER MUTLAKA HAINLIKLERINI KAPATMAK ICINDIRİİİİİ

Avatar
Aydın'a 2017-11-17 14:43:25

Keşke karşısına çıksa da sorsa. Çıkamaz. İmam vaazini verir, kalayı basar ve sen de arkasında namazını kılarsin. Re-cepcilesme!

Misafir Avatar
yaniii 2017-11-17 15:21:08 @Aydın'a

adam olsaydınız karşınıza çıkardı tabi. Erdoğan karşınıza çıkmadığına göre sizi adam yerine koymuyor.

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
aile reisi 2017-11-17 15:20:12 @Aydın'a

Kılıçdaroğlu burada seçime az kaldı bekle gör seni sandığın taaa dibine gömeceğiz. sen türkiyeye asla yakışmıyorsun. topluma kötü örnek oluyorsun. çocuklarımız seni taklit edip arkadaşlarına kavga teklif ediyor. AYIPTIR AYIPPP.

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
Aydin denen cahile cevap 2017-11-17 15:09:19 @Aydın'a

Be insafsiz iftiraci ,be utanmaz arlanmaz troll. Oslo, Habur, Imrali, Kandil, Dolmabahce anlasmalari, cozum sureci deyip valilere PKK ya dokunma emrini veren Kilictaroglu muydu.

Beğenmedim! (0)