banner87

Kılıçdaroğlu: Terörü 4 yılda bitiremezsem siyaseti bırakacağım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kanal D'de “Kılıçdaroğlu ile Seçim Özel” adlı programda yaptığı konuşmada, ''Seçimleri kazandığımız takdirde 4 yıl içerisinde Türkiye'yi dolara boğacağız. Ortadoğu'da istikrar sağlayacağız. CHP'nin özü varlık nedeni Türkiye'nin çıkarlarını sağlamak terörü bitirmektir. CHP Türkiye'nin çıkarlarını savunur. Resmi organ, gayri meşru bir organla masaya oturur mu? AKP 16 yılda terörü bitiremedi. Ben 4 yılda çözemezsem siyaseti bırakacağım'' dedi

Kılıçdaroğlu: Terörü 4 yılda bitiremezsem siyaseti bırakacağım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kanal D'de “Kılıçdaroğlu ile Seçim Özel” adlı programda yaptığı konuşmada, ''Seçimleri kazandığımız takdirde 4 yıl içerisinde Türkiye'yi dolara boğacağız. Ortadoğu'da istikrar sağlayacağız. CHP'nin özü varlık nedeni Türkiye'nin çıkarlarını sağlamak terörü bitirmektir. CHP Türkiye'nin çıkarlarını savunur. Resmi organ, gayri meşru bir organla masaya oturur mu? AKP 16 yılda terörü bitiremedi. Ben 4 yılda çözemezsem siyaseti bırakacağım'' dedi

11 Haziran 2018 Pazartesi 22:58
Kılıçdaroğlu: Terörü 4 yılda bitiremezsem siyaseti bırakacağım

Kemal Kılıçdaroğlu Kanal D'de 23.00'da başlayan  “Kılıçdaroğlu ile Seçim Özel” adlı programda Buket Aydın moderatörlüğünde; Hande Fırat ile Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

KANDİL OPERASYONU

Terörle mücadele bizim meşru hakkımızdır. PKK terör örgütünün Kandil'den ayrılıp başka bölgeye konuşlandığı şeklinde duyumlar alıyoruz. Orada terörist var mı yok mu bilmiyoruz. Fakat geçmişten günümüze terör örgütünün yuvalandığı bir bölge olduğunu biliyoruz. 

Türkiye'de PKK terör örgütü hangi partinin genel başkanına saldırdı? Bana saldırdı ve bir erimiz şehit oldu. Oslo'da gidip ben mi görüştüm PKK ile? CHP'nin özü varlık nedeni Türkiye'nin çıkarlarını sağlamak terörü bitirmektir. CHP Türkiye'nin çıkarlarını savunur. Resmi organ, gayri meşru bir organla masaya oturur mu? AKP 16 yılda terörü bitiremedi. Ben 4 yılda çözemezsem siyaseti bırakacağımTerörü bitiremezsem 4 yılda siyaseti bırakırım. 

Sorunun çözüm yeri parlamentodur. Çözüm için dürüst olacaksınız. Gizli kişisel ajandanız olmayacak. Gizli kapılar ardında vaatlerde bulunmayacaksınız. Bu operasyonun seçmen tavrını değiştirmeyeceğini sanmıyorum. Kandil'e ilk defa gidilmiyor ki. Sorun Kandil'i almak değil, terör sorununu çözmektir. Terörle mücadele akıl işidir. Bu finans kaynakları nereden geliyor? Ahkam kesmek, uçak yollamak kolay. Akılcı politikalarla terörü sonlandırmak mümkün.   

ORTADOĞU'DAKİ SAVAŞ DURUMU

Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçilirse İran'ı Irak'ı Suriye'yi ziyaret edecek. Diyecek ki bu bölge bizim bölgemiz. Biz de zarar görüyoruz siz de zarar görüyorsunuz. Ölenler Müslüman. Niye biz kendi sorunlarımızı çözemiyoruz? Bölgeyi neden barış havzasına çevirmiyoruz?  Amerika'nın Batı'nın ipiyle kuyuya inilir mi? Sorunlar çözülür mü?

4 yıl içerisinde Türkiye'yi dolara boğacağız. Bölgede istikrar sağlayacağız. Barışı sağlayacağız. Yeniden inşa edeceğiz. Suriyelileri kendi ülkelerine geri döndüreceğiz. Onlara ikinci sınıf insan muamaleri yapmak istemiyoruz. Geldiler savaştan kaçtılar. Bunlara itirazımız yok. Ama barışı sağladığımız takdirde ülkelerine gideceklerdir. 

Bizim ufkumuza Erdoğan ve arkadaşlarının ufku yetişemez. Çünkü onlar kısır, mezhep kültürü üzerine, kavga kültürü üzerine bir dış politika anlayışı benimsediler. Dış politika savaş üzerine inşa edilmez. Dostluk üzerine inşa edilir.

OHAL ve FETÖ

İnce 48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracak. Merkez Bankası'na müdahale edilmeyecek. Erdoğan dün söylediğini bugün unutuyor. Ben onun söylediklerine güvenmiyorum. Süleyman Demirel Üniversitesi bizim zamanımızda kulurdu diyorsa, ben ona nasıl güveneyim? Erdoğan seçimden sonra OHAL'i kaldırmayacak. OHAL'i baskı aracı olarak kullanıyor. Grevleri yasaklamak için getirdik demedi mi Erdoğan? Bunu söyleyen kişi devleti yöneten kişi. Binali bey, bakanlar diyor ki FETÖ temizlendi. Siz OHAL'i FETÖ'yü temizlemek için getirdiniz. E o zaman OHAL hala neden kalkmadı? 

Sayın Soylu AKP'ye gelmeden önce neler neler söyledi, o yüzden söyledikleri inandırıcı gelmiyor. Askeri öğrencilere müebbet hapis verildi. Bank Asya'nın önünden geçeni içeri atıyorsun, FETÖ'nün siyasi ayağı nerede? FETÖ'nün siyasi ayağı saraydaki kişidir. Bütün atamaları imzalayan odur. Kozmik odayı terör örgütüne açan kişinin yatacak yeri yoktur. O yüzden bizi kandırdılar falan inandırıcı değil. 

GÜLEN'İN İADESİ

Gülen'in iadesine ilişkin bazı dosyalar 15 Temmuz'dan önce. 15 Temmuz yaşandıktan sonra bu dosyaları ABD'ye yolluyorlar. Neden daha önce yollamadılar? Herhangi bir vatandaş olsa çoktan yollarlardı. Bu soruya Erdoğan'ın cevap vermesi lazım.

Bana kalsa ABD'nin FETÖ'yü hemen vermesi lazım. Ancak oranın kuralları farklı. Somut bilgi göndereceksin diyor. Somut bilgiden anladığım şey şu; delillendirilmesi ve uygun şekilde, usulüne uygun talep edilmesi..    

FİLİSTİN MESELESİ

66 Filistinli öldürüldü. Hükümet miting yaptı, bütün dünya gördü. İslam İşbirliği Teşkilatı geldi karar alındı. Türkiye ne yaptı? Ticari ilişkileri mi kesti?  Ambargo mu uygulama kararı aldı? Türkiye'nin itibarını beş paralık ettiler. 

EĞİTİM SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK

Ben niye imam hatipleri, ilahiyat fakültelerini kapatayım? Benim isteğim şu imam hatipteki öğrencilerde başarılı olsun. Ben imam hatipli öğrenciye burs veriyorum. 16 yılda 14 kez eğitim politikası değişti. Hep şunu söylerim bir ülkeyi geri bırakmak istiyorsanız eğitim sistemini bozacaksınız. Buyrun bakın eğitim sistemine. TEOG kaldırıldı, yerine başka bir sınav getirildi. Sınav sonuçlarını seçimden sonra açıkyacağız diyorlar. Neden seçimden sonra?

EKONOMİ 

Erdoğan ekonomi konuşmuyor neden? Faiz yükseliyor dolar yükseliyor. Merkez Bankası bağımsız hareket edemiyor. Erdoğan Londra'ya borç para dilenmeye gitti. Ama ikna edemedi. Sonra Mehmet Şimşek'i yolladı, borç para istedi. Borç para veririz dediler ama sizin ülkeniz riskli dediler. Borç alan emir aldı. Emir aldılar faiz yükseldi.  

AVUSTRALYA'DA CAMİLERİN KAPATILMASI VE BATI'NIN SEÇİM ÇALIŞMALARINI ENGELLEMESİ

Avustralya'da camilerin kapatılması doğru değil. Siz eğer demokratsanız başka inançlara saygı göstermelisiniz. Biz bunu şiddetle kınıyoruz. Bu durumda Avusturya inançlara özgürlük tanıyoruz demesin. 

Yurt dışındaki seçim propagandasına ilişkin yasaklar var. Ama biz kendi çıkardığımız yasalar gereği orada seçim propagandası yapmayacaktık. Kendi ülkesinin çıkardığı yasaya uymayan siyasetçiler var. Bizim ülkemizde seçimler gergin bir ortamda geçiyor ve yurt dışında da gerginliğe yol açabilir yurt dışınada yansıyor diye düşünüyorlar. Bizim yurtdışındaki seçim çalışmalarımız içişlerine karışmaya sebebiyet vermemeli. 

ERDOĞAN VE İNCE ARASINDAKİ İSTİFA PROBLEMİ

Ne sayın Erdoğan ne de sayın İnce istifa eder. Meydanlarda birbirlerine laf söyleyeceklerine neden televizyonda karşı karşıya gelmiyorlar? Erdoğan ve İnce TV'de ekonomiyi dış politikayı tartışabilirler. Ayrı ayrı meydanlara konuşmak kaçmaktır. Özgüveni olan insan kaçmaz. İkisi de aday. Demokratik bir şekilde gazetecilerin sordukları sorulara yanıt verirler. Ona göre vatandaşta kime oy vereceğine karar verebilir. 

CUMHUR İTTİFAKI 

Biri af çıkacak diyorlar, biri çıkmayacak diyor. İttifakın amacı ne o zaman? İlkesizlik üzerine ittifak kurarsanız böyle ayrılıklar çıkar. Meral Akşener, ittifak zoraki bir evlilik demişse çok iyi tanımlamış. Ortada bir Cumhur ittifakı yok. Bir partinin diğerinin gölgesine sığındığı bir pozisyon var. Bu benim içimi acıtıyor. 

MİLLET İTTİFAKI

Biz eski sisteme dönmeyeceğiz. Onu eleştiren en çok bizleriz. Darbe yasasının değişmesi lazım. Demokratik parlamenter sistemin özünde hiçbir vesayetin olmaması lazım. Biz çağdaş bir demokrasi istiyoruz. 

HDP VE BARAJ SORUNU

HDP'nin barajı geçeceğini anketlerden görüyoruz. Fakat CHP'lilerin HDP'ye oy vermesi barajı geçmeleri için söz konusu değil. 

EMEKLİ MAAŞI VE İKRAMİYESİ

Emekli ikramiyelerini alanların Kılıçdaroğlu hakkını helal etsin demesi gerekiyor. Çünkü emekli ikramiyesinin yolunu biz açtık. Maliye Bakanı'nın açıklamasına göre en düşük emekli aylığı 2 bin liranın üstünde. Emekli aylığını 1800 liradan 718 liraya düşürdüler. Emeklilik yaşını 64 yaşına yükselttiler. 

MUHARREM İNCE'NİN PERFORMANSI

Performans olarak çok başarılı, hitabeti enerjik olması olaylara vakıf, sorunları çözebiliyor. Kitleleri heyecanlandırıyor. Cumhurbaşkanı olacak.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 12.06.2018 01:15
Anahtar Kelimeler:
Kemal Kılıçdaroğlu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-06-12 02:49:12

akp elveda

Avatar
Vatandaş 2018-06-12 02:39:46

Türkiye büyük millet meclisinde AKP GENEL BAŞKANI RECEP BEY NAMUS ŞEREF ÜZERİNE YEMİN ETTİ TÜRKİYENİN CUMHURBAŞKANI OLCAM DİYE.SADECE AKPYE OY VERENİN CUMHURBAŞKANI OLDU.Namus Şeref neyki onun için.TÜRKİYEYİ KUTUPLAŞTIRDI

Misafir Avatar
Trolere ! 2018-06-12 12:45:10 @Vatandaş

looo troller tek partili dönemde 75 kisilik siniflarda okudum diyen , demirel üniversitesini biz actik diyen yalanci tayyipe diyecek tek bir lafinizin olmamasi karakter meselesi!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
NASİİ? 2018-06-12 11:08:33 @Vatandaş

ERDOĞAN ingiltereye para dilenmeyemi gitti?
YUH YANİ KILIÇDAROĞLU. bu kadar yalan iftira. çift başlı yalan . İMF yalvarıyor borç verip ülkeyi sömürmek için siz ne ayaksınız sahi ey kılıçdaroğlu*
siz siyaset yapmıyorsunuz çamurculuk yapıyorsunuz. bu yüzden millett sizi hep sandığa gömüyor. o seçimlerde aldığınız yüzde 23 oylarda ATATÜRKÜN hatırına, Deniz Baykalın hatırınadır. siz bu seçimde sandığa gömüleceksiniz. sandığa.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
@Vatandaş x---Tek lider 2018-06-12 10:36:45 @Vatandaş

Türkiyede her kesimi kucaklaayan tek liderdir Erdoğan. iftira atmayın sahtekarların hainlerin düşmanlarında gazına gelmeyin .

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
PEEEEEEEEH PİNOKYOO 2018-06-12 10:00:30 @Vatandaş

Bu kaçıncı siyaseti bırakma iddian kemo. bırak murnun sırık oldu her taraftan görünüyor.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
chp ve kılıçdaroğlu 2018-06-12 09:58:51 @Vatandaş

Bunlar pkk dan pyd den yanadır. asla Türk askernden yana değil. ne dediler Türk askeri el babda işhgalcidir, Türk askeri suriyeye giremez, Türk askeri suriyede gdoğuda sivilleri vuruyor diye iftira atmadımı. şimdi kalmış bunlar terörü bitirmek ten bahsediyor. bunlara göre pkk pyd ypg masum dur türk askeri işgalcidir . anladıkmı şimdi dostlar?

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
kemal beye soruyorum 2018-06-12 09:56:35 @Vatandaş

4 yılda hangi terörü bitireceksiniz? adını söyleyin hadi. hangi terörü?
size göre terör kim?
sinsi kemal, Türkiye düşmanı Kemal acayıp kinci ve sinsidir DİKKAT EDELİM. bu adam asla bizden biri değil .

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
ormanlara haberim var 2018-06-12 09:55:00 @Vatandaş

Bir sırıklazımdı ormandan alacaktım ama gerek kalmadı KILIÇDAROĞLUNUN BURNU SIRIK OLDU hallederiz. gerek kalmadı

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
para 2018-06-12 09:27:06 @Vatandaş

KOMİK bu be

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
eco 2018-06-12 09:26:06 @Vatandaş

YALANCININ? KILIÇDAROĞLU SEN BIRAK BEN BİR VASIFSIZ VATANDAŞ OLARAK BİR YILDA DOLARA BOĞARIM HEMDE DÜNYAYI . ANLADINMI?
ANLAMZSIN keMAL sın çünkü.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
izmirli aynen 2018-06-12 09:08:05 @Vatandaş

Tamam da Kılıçdaroğlu nasıl dolara boğacaksın söyle bakalım? hadi söyle . tilki misali bununkisi . yalancı kurnaz sinsi . böylelerinden siyasetçi olmaz.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
görgülü 2018-06-12 09:06:11 @Vatandaş

Tilki kümesin kapısında havlıyor tavuklara sesleniyor, civcivlerinizi dışarı çıkartın onlara yem vericem. içeriden horoz tilkiye sesleniyor senin ne tilki olduğunu artık bizim civcivler bile biliyor. PİNOKYO KEMAL. TÜRKİYEYİ DOLARA BOĞACAKMIŞ. İMF abilerinnden borç alarak herhalde. TÜRKİYEYİ İPOTEK EDEREK HERHALDE. kemal gölge etme yeter.

Beğenmedim! (3)
Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBAŞKANI MUHARREM İNCE 2018-06-12 11:00:49

Akp elveda

Avatar
texas 2018-06-12 11:13:29

senin isin aynen tayyip gibi bitecektir gelecek demirtas ve incenindir. bence siyaseti hemen biraksan iyi olur. yalanci sahtekar aslini inkar eden pic kilicartigi maymun inandiriciligi kalmadi milletin gözünde

Avatar
Gunther 2018-06-12 11:56:29

sen hemen siyaseti birak, Senin hedefin, vizyonun yok. Kac secim kaybettin. Suanki CHP Yonetimi iktidar olmak istemiyor. Iktidar belediyelerde baslar. Cikarabiliyormusun 5/6 tane Yilmaz Buyukersen gibi. Istanbul da hangi ilce belediye baskanin durust, toplumun yasantisini rahatlatacak isler yapti.? AKP nasil iktidar oldu, belediyelerde yaptigi hizmetlerle. CHP li belediyeler ise rusvet, hile, hirsizlikla aniliyor, sonrada halk oy vermiyor, diyorsunuz.

Avatar
YUSUF 2018-06-12 07:17:34

Yapamazsam siyaseti bırakırım diyorsun.Kendini Cumhurbaşkanı adayı zannediyorsun.İcranın başı ve sorumlusu artık cumhurbaşkanı olacak yani seçilirse ince olacak.Nasıl bir kafasın sen...

Avatar
aydın 2018-06-12 09:58:25

eger bugun akp orta doguyu karıştırmasaydı ivanı getirmek için,turkiye paristi bunu söyleyin yatırım ,turizim tarım almış başını gitmişti,2- insan ayrımcılıgı yapılmasaydı herkesin derdi vatan olurdu,refah olurdu deyin3- akıllı olun dış poltika dosluk diyon ince pislikleri denize döktuk diyor sen on iki adayı alacagız diyon4- feto ile mucadeleyi sulandırıyorsunuz yok banka asyanın önunde geçmiş içeri atımış demek feto davasını sulandırmaktır .bu cani tezgahcı laiklik duşmanı örgut akıllı olun.

Misafir Avatar
aydın 2018-06-12 10:14:27 @aydın

hdp e pkk ayı açık açık desdekliyor hdp eş başkanları sayın öcalan pkk yı yönetiyor dedi fox tv de yani hdp açıkca ,korkutarak pkk yı mesrulaştırmaya çalışıyor,bu seytanlıkla solcu gençler kandırılıp teröre çekiliyor,askerlerimizde sehit oluyor,hdp e uyarılmalıdır.

Beğenmedim! (0)