Kürsüyü yumrukladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın AKP üyeliğine ilişkin, "Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır. Saygıyı da bu çerçevede görecektir" dedi.

Kürsüyü yumrukladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın AKP üyeliğine ilişkin, "Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır. Saygıyı da bu çerçevede görecektir" dedi.

02 Mayıs 2017 Salı 15:10
Kürsüyü yumrukladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP üyeliğine ilişkin Kılıçdaroğlu, "Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır. Saygıyı da bu çerçevede görecektir. Tarafsızlık üzerine yemin edildi. Bir partinin genel başkanı hangi tarafsızlık üzerine yemin edecek? Fenerbahçe kaptanını Fenerbahçe maçında hakem yapacaksın olur mu böyle şey. Biz bunu anlattığımızda inanmıyorlardı. Kılıçdaroğlu doğru söylemiyor deniyordu. Bugün hepiniz tanık oluyorsunuz. Bugün törenle üye oluyor. Bir partinin genel başkanı AYM'ye, HSYK'ya hakim tayin edecek. Bütün üst düzey yöneticileri tayin edecek. Devlet de o olacak" dedi.

Kılıçdaroğlu, yumruğunu kürsüye vurarak, "Buna elbette izin vermeyeceğiz. Onun için diyorum mücadelemiz yeni başlıyor diye" dedi.  

"1 MİLYON 220 BİN TAŞERON İŞÇİSİ VAR SEÇİMDE VERDİKLERİ SÖZÜ TUTMADILAR" 

Taşeron işçi sorununa değinen Kılıçdaroğlu, "Bugün 1 milyon 220 bin taşeron işçisi var. Seçim meydanlarında söz verdiler CHP söz verdiği için seçimden sonra aylar geçti taşeron işçilere kadro verilmedi. Sizin hakkınızı her ortamda vereceğiz. Kadro verilinceye kadar mücadelemize devam edeceğiz. Sizden destek istiyoruz" dedi. 

"126 MİLYAR DOLAR TARIM ÜRÜNÜ İTHAL EDİLDİ 14 YILDA" 

Kılıçdaroğlu, "15 yıldır hangi istikrar geldi? Fiyatlara bakıyorum anormal. Açlık sınırı 1500 TL'nin üzerinde yoksulluğun istikrarı. Üreten değil sadece tüketen bir Türkiye oldu. Tarım ithal eder bir ülke oldu kendi kendisine yeten bir ülkeydi. 126 milyar dolar tarım ürünü ithal edildi 14 yılda. 126 milyar dolar bizim çiftçimize verilseydi dünyayı beslerdi. Çalışkan bizim çiftçimiz. Topraklarımız verimli.  Kendi çiftçimize değil başka ülkenin çiftçisine ödendi. İki Trakya büyüklüğünde alan toprağımız var maalesef üretmiyoruz" ifadelerini kullandı. 

"REFERANDUMDAKİ BÜTÜN EŞİTSİZLİKLER AKPM RAPORUNA DA GİRDİ" 

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin Türkiye'nin siyasi denetime alınmasını öngören raporu kabul etmesine ilişkin Kılıçdaroğlu, "Son yaşadığımız referandumdaki bütün eşitsizlikler bu rapora da girdi. Meşru bir referandum olmadığı rapora girdi" dedi. 

"DİJİTAL ANSİKLOPEDİNİN YASAKLANDIĞI BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ. HANGİ GEREKÇE İLE?" 

Kılıçdaroğlu, "Yayınlanan son 2 kararnameye değinen Kılıçdaroğlu, "2 OHAL kararnamesi daha yayınlandı. 'OHAL'de seçime gitmeyiz' deniliyordu gidildi. Öyle bir noktaya geldik ki, Dijital ansiklopedinin yasaklandığı bir süreci yaşıyoruz. Hangi gerekçe ile? Yanlışlık yaptık denilerek göreve iade edilenler dava açmasın diye kararnameye hüküm koydular" dedi. 

"TÜRKİYE'DE OHAL UYGULAMASI İLE ANAYASA FİİLEN ASKIYA ALINMIŞTIR ANAYASA YÜRÜRLÜKTE DEĞİLDİR" 

Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de OHAL uygulaması ile anayasa fiilen askıya alınmıştır. Türkiye'de anayasa yürürlükte değildir. Bir OHAL kararnamesi ile herkes her an hapise atılabilir tutuklanabilir. Mal varlığına el konulabilir. Kimsenin can ve mal güvenliği yok" dedi. 

"TBMM BAŞKANLIĞININ AÇIKÇA ONURU İLE OYNANMAKTADIR TBMM BAŞKANI İTİRAZ DAHİ ETMİYOR" 

Kılıçdaroğlu, "TBMM'nin vermediği yetkileri bile OHAL kararnameleri ile düzenliyorlar. TBMM başkanı itiraz dahi etmiyor. TBMM başkanlığının açıkça onuru ile oynanmaktadır. Dikta yönetimlerinin bütün koşulları OHAL ile sağlanmıştır" dedi. 

"TÜRKİYE'DE HAK HUKUK VE ADALET KAVRAMLARI ARTIK OHAL UYGULAMALARI İLE YOK" 

Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de hak hukuk ve adalet kavramları artık OHAL uygulamaları ile yok. Hukukun üstünlüğü değil dikta yöneticilerinin egemenliği sağlanmıştır.  Hapishaneler tıka basa dolu. Sırayla uyumaktalar. İşkence ve kötü muamele Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından da tanınmıştır. Anadolu Ajansı işkenceye uğrayanların fotoğraflarını bütün dünyaya servis etmiştir" diye konuştu. 

"ATİLLA TAŞ ATTIĞI TWEET YÜZÜNDEN HAPİSTE BİLDİĞİMİZ SAYGIDEĞER BİR İSİM" 

Kılıçdaroğlu, "Ahmet Şık, FETÖ suçlamasıyla hapiste. Buna vicdan, ahlak denir mi? Atilla Taş attığı Tweet yüzünden hapiste terör suçlaması ile. Bildiğimiz saygıdeğer bir isim ne zaman eline silah aldı? Bütün dünya bunları biliyor. Boşuna mı AKPM denetim kararı aldı" dedi. 

"YSK'DAKİ 10 KİŞİ YARGIÇ DEĞİL YSK'NIN ÇETESİNİ OLUŞTURMAKTADIR" 

Referandum sonuçlarına değinen Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:  "YSK'da görev yapan 10 hakim yasalara uymamışlardır. Yasalara uymayanlara bizim hukukumuzda çete denir. YSK'daki 10 kişi yargıç değil YSK'nın çetesini oluşturmaktadır. Bütün uluslararası raporlara girdi. Mühürsüz seçim olarak tarihe kaydedilmiştir. 

SENİN ÇETELİĞİNİ GÖSTERECEĞİM SANa

'Bir tek adamdan talimat alırım eğilirim ben hakim değil çeteyim başımdaki kişi de çete reisiyim diyor.'  Senin çeteliğini göstereceğim sana. Yargıç onurlu biridir. Kimsenin önünde eğilmez. Gerdan kıran, 'kanun tanımıyorum' diyen adama yargıç mı denir? Birer çete mensubunu üyeleri olarak tarihe geçecek onlar." 

"YSK'NIN BÜTÜN AYAK OYUNLARI İLE 49'UN ALTINA İNDİREMEDİLER" 

Kılıçdaroğlu, "YSK'nın bütün ayak oyunları ile 49'un altına indiremediler. Yüzde 49 demokrasi paydasının bütünüdür. Yüzde 49 bu ülkede demokrasiye inananların ortak oyudur. Yüzde 49 paydasını küçültmek için değil büyütmek için çalışacağız" dedi. 

"BİZİM 'HAYIR'IMIZ SONA ERMİŞ BİR  'HAYIR' DEĞİLDİR" 

Kılıçdaroğlu, "Bizim 'Hayır'ımız sona ermiş bir  'Hayır' değildir. Demokrasi mücadelesini yeni başlatıyoruz, başlatacağız. En önemli kilometre taşıdır. Bütün silahlı, silahsız saldırılara rağmen bu ülkenin seçmenlerinin yarısı sandığa gidip demokrasiden yana tavır koydu. Bu olağanüstü değerlidir. Bu değeri korumak boynumuzun borcu" diye konuştu. 

"PARTİ İÇİ KAVGAYA ASLA İZİN VERMEYECEĞİM. GEREKİRSE PARTİ İÇİ KAVGA EDENLERİ KAPININ ÖNÜNE KOYACAĞIM" 

Parti içi kavgaya izin vermeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Parti içi mücadele, kavga.  Parti içi kavgaya asla izin vermeyeceğim. Gerekirse parti içi kavga edenleri kapının önüne koyacağım" dedi.   

"İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNDE NE KADAR AVUKAT VARSA HAKİM YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR" 

Kılıçdaroğlu, "YSK'daki çete, uygulamasını adaletin bütün aşamalarına yaymak istiyorlar. İl ve ilçe yönetimlerinde ne kadar avukat varsa hakim yapmaya çalışıyorlar" dedi. 

"ADLİYEYE, KIŞLAYA, CAMİYE SOKMAYIN DEDİK. ŞİMDİ ÜÇÜNE DE SİYASETİ SOKTULAR"

Kılıçdaroğlu, "Adliyeye, kışlaya, camiye sokmayın dedik. Şimdi üçüne de siyaseti soktular. Bir çöküşün eşiğindeyiz" dedi. 

"HÜKÜMETİN TEK BİR DERDİ REZA ZARRAB. ONU NASIL KURTARACAĞIZ DERT O" 

Reza Zarrab'ın sorgulanmasına ilişkin Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Bütün bunlar olurken, hükümetin tek bir derdi Amerika'da Reza Zarrab. Onu nasıl kurtaracağız diye. Bütün dert o. Bakanlar, cumhurbaşkanı gider Reza Zarrab. 'o Türk vatadnaşı onun için ilgileniyoruz' deniliyor. Almanya'ya git. Hapislerden yüzler binlerce Türk var. Onların haklarını niye savunmuyorsun. Çünkü onlar ayakkabı kutusu geleneğindne geliyorlar da Reza Zarrab ile ilgileniyorlar. Bunu gayet iyi biliyoruz. 

REZA ZARRAB GÜN GELECEK KONUŞACAK BÜTÜN KİRLİ ÇAMAŞIRLAR DÖKÜLECEK ORTAYA

O kadar ileri gittiler ki, Türkiye lehine Amerika'da  lobi yapan şirketin danışmanını Reza Zarrab'a avukat tayin ettiler. Aklın alacağı şey değil. korkuyorlar. Reza Zarrab konuşursa? Gün gelecek konuşacak. O konuşmazsa Halk Bankası genel müdür yardımcısı konuşacak. Bütün kirli çamaşırlar dökülecek ortaya. Yalvarıp yakarıyorlar Reza Zarrab konuşmasın diye. Herkes konuşacak o da gün gelecek konuşacak. Hepsini takipçisi olacağız." 


 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 02.05.2017 16:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
partili reis. 2017-05-02 15:18:07

% 51 in reisi cumhuru bu olsa gerek. ben reis olsam hiç böyle bir duruma düşmezdim. geçmiştekileri irdeleyipte partizanlılığı o yolu benimsemek bu olsa gerek.

Avatar
vatansever turuş 2017-05-02 16:01:03

chpli kardeşlerim bu adamı sizde SİLİN ----'Artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz'
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa'nın AKP üyeliğine ilişkin, "Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır. Saygıyı da bu çerçevede görecektir" dedi.---------------bu adamın psikolojisi bozuk. zaten düne kadar cumhurbaşkanına zaten karş idi. cumhurbaşkanının parti üyeliğinden kendine bir pay çıkardı kılçdaroğlu. bu adamın inanın psikolojisi bozuk- veya patronları böyle konuşmasını emretti. CHP li kardeşlerim uyanalımm. uyanık olalım. bu adam Türkiyeye hizmet adamı değilllll.

Avatar
Tarik 2017-05-02 16:08:00

Tayyip korkudan kendisini garantiye almak istiyor ama nafile. Cünkü Lahey'de dosyalar bekliyor. Teröristlere yardim ve yatakliktan dolayi ve Ege'de Suriyelilerin bogulmasindan tutunda birsürü dosya var.

Misafir Avatar
vatansever turuş 2017-05-03 14:03:33 @Tarik

Tarık Allah belanı versin. HAİN. lahey e sen git defol hain . utanmaz, kızarmaz, arsız. ulan vicdansız bu ne ahlaksız bir yorum! Tayyip Erdoğan Türkiyeyi temsil ediyor be hain. Saddam ı deviren ıraklılarda sevinmişti ama sonra anneleri, bacıları, amerikalılardan hamile kaldı. ulan utanmaz Tarık. Allah senin belanı versin iyimi. utanmaz yüzsüz.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Cumhuriyet ve Laiklik.nokta 2017-05-02 16:15:59

Saraydan gitmemek için her yolu deniyor ve denemeye devam edecektir.Saltanat hastası bunlar.birde dindar olacaklar

Avatar
vatansever turuş 2017-05-02 21:14:14

EN BÜYÜK AYRIMCI BU ADAMDIR. BU ADAM TÜRKİYENİN TAMAMNINA , TÜM HALKINA DÜŞMAN. BAKMAYIN EVET VERENLERİ KASTETMESİNE. BU ADAM AJANDIR KARDEŞLERİM. BU ADAM EMİR ALARAK KONUŞUYOR. DİKKAT EDELİM. CHP NE YAZIKKİ TÜRKİYE PARTİSİ DEĞİL.

Avatar
GÖKSEL 2017-05-02 22:24:44

ÇATLASANDA PATLASANDA REİS ADINI DUYDUĞUNDA ÖDÜN KOPUYUR ZAVALLISIN SEN KILIÇDAROĞLU

Avatar
XXX 2017-05-02 22:26:23

BEN BİR TAŞERON İŞÇİSİYİM KILIÇDAROĞLU EĞER SENDEN GELECEK BİR İYİLİK VARSA BEN İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ SEN YALANCISINNNNNNNN PİNOKYO

Avatar
vatansever turuş 2017-05-03 14:08:26

Tarık Allah belanı versin. HAİN. lahey e sen git defol hain . utanmaz, kızarmaz, arsız. ulan vicdansız bu ne ahlaksız bir yorum! ulan bu Recep Tayyib Erdoğan TÜrkiyenin Cumhurbaşkanı . sen ne sütü bozuk laf etmişsin be hain. Iraklılarda bir zamanlar saddam ın heykelini devirdikleri zaman sevinmişler, bayram etmişleri. sonra ABD ırakı işgal edince o sevinenlerin anneleri, bacıları işgalcı hainlerin askerlerinden hamile kaldılar. annene bacına , ülkene düşmanlığın ne be şeytan sana hayvan demiyicem sen hayvandanda aşağılıksın.