Mahir Ünal'dan seçim kampanyası açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal: “Seçim kampanya stratejimizi tamamen değiştireceğiz”

Mahir Ünal'dan seçim kampanyası açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal: “Seçim kampanya stratejimizi tamamen değiştireceğiz”

08 Nisan 2018 Pazar 17:23
Mahir Ünal'dan seçim kampanyası açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Bu ülkede güya siyaset yaptığını söyleyen bu ülkede ana muhalefet partisinin genel başkanı hüviyetini taşıyan bir şahıs utanmadan bu millete iftara etti. Bu milletin hukukunu koruması gereken bir siyaset adamı bir genel başkan çıktı darbecilerin hukukunu korudu. Dolayısıyla biz değerli arkadaşlar kara propagandanın etkisinde asla ve asla kalmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Antalya’nın Manavgat ilçesi Ilıca Mahallesi’nde bulunan Kumköy turizm beldesinde düzenlenen AKP Tanıtım Medya Başkanlığı Akdeniz Bölge Toplantısında konuştu. Toplantıya, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın yanı sıra, AKP Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AKP Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve partililer katıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Erol Olçok'un kardeşi Cevat Olçok ise, siyasal iletişim sunumu gerçekleştirmek adına toplantıya katıldı. 

'SEÇİM KAMPANYA STRATEJİMİZİ TAMAMEN DEĞİŞTİRECEĞİZ' “

Seçim kampanya stratejilerini tamamen değiştireceklerini dile getiren AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Günlük bilgilendirmeden tutun da küçük kampanyalarla sürekli gündemi yukarıda tutarak bir ortak oluşturuyoruz. Ama bundan sonra ne yapacağız, kampanya modeli olarak. Şu anda aslında başlatmış olduğumuz planlamayı sadece seçim yaklaştığında yoğunluğunu arttıracağız. Yani düşük yoğunluklu şu anda devam ediyoruz, ama bu düşük yoğunluk içerisinde zaman zaman bir bakıyorsunuz açık havayı kullanıyoruz, bir bakıyorsunuz sosyal medyayı kullanıyoruz, bir bakıyoruz sözcülerimizin bir konuda mesela geçtiğimiz günlerde bu Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile ilgili yoğun bir gündem oluşturduk. Ya da şeker fabrikalarıyla ilgili bir dezenformasyon başlayacağını anladığımızda doğru bilgilendirme, doğru bilgilendirme bunu her alanda yapıyoruz” dedi. 

'LOKAL ÇÖZÜMLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ'

Kampanya başladığında başka bir moda geçeceklerini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, “Nedir o mod, bir bu kampanyanın temel taşıyıcıları tanıtım medya başkanları, mahalle başkanları, sandık yönetim kurulları olacak. Bizim adeta parmak uçlarımız gibi hem sandık yönetim kurullarımız hem mahalle başkanlarımız sizlerle beraber çalışacaklar bu çok önemli. Cumhurbaşkanımız neden muhtarlarımızla son derece iyi bir ilişki içinde. Çünkü muhtarlarımız devlet aygınının sinir ucudur. Parmak ucu niteliğindedir adeta muhtarlarımız. Bizim mahalle başkanlarımız da siyasetimizin parmak ucudur. Oralara nasıl dokunacağız, oraları nasıl hissedeceğiz mahalle başkanlarımızla oraları hissedeceğiz. Oraları nasıl hissedeceğiz. Sandık yönetim kurulları ile oraları hissedeceğiz. Peki orada hissettiklerimizi nereye taşacağız, merkeze taşıyacağız. Merkezden tekrardan ürettiğimiz strateji, iletişim, planlamayla da sahada anlık ve adeta yerinde sorunların fark edilip lokal çözümlerle yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

'ESKİ TÜRKİYE'DE ÇÖP, ÇUKUR VE ÇAMUR VARDI' 

16 yılda eski Türkiye'nin bütün sorunlarını çözdüklerini söyleyen Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Eski Türkiye'de ne vardı. Çöp, çukur ve çamur vardı. Yerel yönetimler dediğin zaman, belediyelerden insanlar ne bekliyorlardı. Kardeşim şu çöpü topla, çukurları düzelt, çamurdan da bizi kurtar. İnsanların önceliği buydu, ama yerel yönetimlerde biz çöpü, çukuru, çamuru temizlediğimiz gibi rekreasyon alanlarından tutun kültür merkezlerine bilgi evlerine kadar insanlara inanılmaz hizmetler götürdük. Dolayısıyla artık bu hizmetler insanların rutini haline geldi. Peki insanlar artık sorun tanıtımını nereden yapıyorlar. Kendi sokağındaki lambanın yanıp yanmamasıyla ilgileniyor. Kendi sokağında eğer doğal gaz çalışması olmuş ve doğal gaz çalışması bittikten 2 saat sonra o çukur kapatılıp üstü asfaltlanmamışsa bu onun için çok büyük bir sorun. Haklı da. Yani Türkiye'de büyük sorunları hallettiğimiz için artık her birimiz daha lokal sorunlarla ilgileniyoruz.” 

'AKP'NİN SAHADA UYGULADIĞI SEÇİM STRATEJİLERİ ARTIK SADECE TÜRKİYE'DE DEĞİL DÜNYA'DA DA MERAK EDİLİYOR'

Seçimlerde iki kampanyalarının olacağını belirten AKP Sözcüsü Ünal, bir genel kampanyalarının, bir de yerel kampanyalarının olacağını dile getirdi. Ünal, “Yerel sorunların yerinde tespit edilmesi, yerinde çözülmesi ve insanlara kendi evlerinde, kendi mahallelerinde, kendi ilçelerinde ve onun sorun ettiği şeyle ilişki kurarak bu işi yürüteceğiz. Çünkü demokrasi bir rıza inşasıdır. Yani seçmenin sizi tercih etmesi onun rızasını kabulünün onayını inşa ettiğiniz kadardır. Bir yerde demokrasinin gücünü, etkisini, demokrasi kültürünün yerleşik olup olmadığını anlamak istiyorsanız o toplumdaki rıza inşasına bakacaksınız. O insanların ne kadar rızası alınmış, o insanların kabulü onayı, beğenisi ne durumda. İşte bunun için rıza inşası dediğimiz zaman bizim dilimizdeki karşılığı ne, bu teknik terimin bizim dilimizdeki karşılığı ne, gönüllere girmeden sandıktan çıkamazsınız. Yani insanların gönlüne girmek gerekiyor. İnsanların gönlüne dokunmamız gerekiyor. 16 yıldan beri biz neden iktidardayız. 16 yıldan beri biz insanların gönlüne girdiğimiz için sandıktan çıkıyoruz. Her 2 yılda bir seçim kazanmış bir siyasi partiyi konuşuyoruz. Girdiği bütün seçimleri kazanmış bir siyasi partiyi konuşuyoruz. Yani AK Parti’yi konuşurken herhangi bir partiyi konuşmuyoruz. AK Parti’nin artık üniversitelerde doktora tezi aşamasında tartışılan konuşulan, AK Parti’nin siyasal kampanyalarını, siyasal iletişim dilini, AKP'nin seçim bey tartışılan AKP'nin seçim beyannamelerini, AKP'nin sahada uyguladığı seçim stratejilerini artık sadece Türkiye’de değil dünyada merak ediliyor ve araştırılıyor” dedi. 

'BU MİLLETİN HUKUKUNU KORUMASI GEREKEN BİR SİYASET ADAMAI BİR GENEL BAŞKAN ÇIKTI DARBECİLERİN HUKUKU KORUDU'

“Türkiye’de sistematik olarak, efendim yok Türkiye’de baskı rejimi varmış, Türkiye’de yok efendim diktatörlük varmış, Türkiye'de gazeteciler şöyleymiş” gibi söylemlerin kara propagandanın bir parçası olduğunu söyleyen Ünal, konuşmasını şöyle tamamladı: 
“16 yıldan beri Türkiye’de son derece sağlıklı bir şekilde seçimler yapılıyor mu yapılıyor. Bu seçimlerin sonucunda, bu milletin teveccühüyle seçilenler demokrasi zemininde, hukuk zemininde, anayasal zeminde bu ülkeyi gerektiği gibi yönetiyor mu yönetiyor. Bakın 15 Temmuz işgal girişimi, yani kelime bulamıyorum çünkü insanlık tarihinde yok böyle bir şey. Sivillerin üzerine helikopterlerle ateş açıldığı, sivillerin F-16'larla bombalandığı, tankların insanların üzerine sürüldüğü ve bunu da üstelik asker üniforması giymiş teröristlerin yani bunu Fransız yapmadı, bunu Rus yapmadı, bunu İngiliz yapmadı. Bunu bu ülkenin içerisinde zombileştirilmiş ve kendi insanımız zannettiğimiz toplumda gazeteci olarak, toplumda akademisyen olarak, toplumda polis olarak toplumda asker olarak aramızda dolaşan insanların bir gecede nasıl canavarlaştığını gördük. Dünya böyle bir travma yaşamamıştır. Buna rağmen Türkiye ne yaptı? İnsan hakları sözleşmesini askıya almadı. Buna rağmen Türkiye ne yaptı? Türkiye bunları şeffaf bir şekilde, uluslararası hukuka uyun bir şekilde kameraların önünde yargıladı. Bu millet o gece isteseydi kendisine silah sıkan o hainleri ne yapardı. O silahları ellerinden alır hepsini kurşuna tek tek dizer miydi dizerdi. Bu millet bunu da yapmadı. Bunları aldı devletine teslim etti. Silahları da tek bir eksiksiz devletine teslim etti. Buna rağmen bu ülkede güya siyaset yaptığını söyleyen bu ülkede ana muhalefet partisinin genel başkanı hüviyetini taşıyan bir şahıs utanmadan bu millete iftara etti. Bu milletin hukukunu koruması gereken bir siyaset adamı bir genel başkan çıktı darbecilerin hukukunu korudu. Dolayısıyla biz değerli arkadaşlar kara propagandanın etkisinde asla ve asla kalmadan yolumuza devam edeceğiz.” 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 08.04.2018 17:32
Anahtar Kelimeler:
SeçimMahir ünalAKP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
52 2018-04-08 18:10:40

sayın ünal bu millete bedava olan bir hizmet söyleyi yok işçi çifçi esna saymakla bitmez hepsi perişan ben dahil ama şu eski dediğiniz türkiyede evet her gün zam vardı belki eflasyon yüksektü ama ne bukadar fakir vardı ne deyolsuzluk insanların alım gücü vardı sizler eski dediğiniz türkiyenin tırnağı olamassınız

Avatar
Hh 2018-04-08 18:16:11

Hep ayni boş laflar.Yok söyle yok böyle
Muhtarları serbrst biraksanikz açi gebiraksanikKilicdarogluna istediginiz kadar yuklenin ve yalan soyleyin.Gidicisiniz.

Avatar
HAKAN 2018-04-08 18:45:07

AYNI YÜZSUZLUKTE DEVAM EDIYORSUNUZ.DANSÖZLER SIZIN KARŞINIZDA AMATÖR KALIR.ANCAK SAGA SOLA ÇAMUR ATARAK
KURTULACAĞINIZI SANMAYIN.YA BU MILLET UYANDI,YADA ÖLÜ TOPRAĞINI ÜSTÜNDEN ATTI.SIZ IYISIMI KENDINIZI SAV
CILARA KARŞI HAZIRLAYIN.ÇÜNKÜ HESAP ÇOK KABARIK.

Avatar
akp bu ekonomiyle naparsa yapsin gidici 2018-04-08 20:16:11

chp iyi parti kazanacak

Avatar
Cahil 2018-04-08 17:40:43

ORYANTAL DANSOZLER SIZIN KADAR KIVIRAMAZ SIZIN ANANINIZIN ADI DONDU SIZDE DONERSINIZ MEVLANA SIZI GORUNCE MEVLEVIDEN VAZGECERDI DURMADAN DONUYORLAR HEHALDE ELM SOKAGI CIKMAZINA GIRDINIZ DOGRU YOLU BULAMIYORSUNUZ SIZIN BULAMADIGINIZ DOGRU YOLU BIR NENE HATUN BULACAK GALIBA YALNIZ BIRSEYI SAMIMI OLARAK SOYLEYEYIM DANSOZLUK ERKEGE YAKISMIYOR AMA TEK YOL HALAY YAKISIYOR

Avatar
İYİ günlere 2018-04-08 20:38:47

Bana Dolmabahçe görüşmelerini anlat bana Dolmabahçe bildirisini anlat. Artık mızrak çuvala sığmıyor Masallar masallar algı operasyonları pembe tablolar Beyler devlet yönetiyorsunuz. Bu hareketler güç zehirlenmesi. Vatandaş enflasyon canavarı ile boğuşmaktan yoruldu gençlerimiz işsizlikten karamsar esnafımız siftahsız dükkan kapatıyor ve biriken kredi prim vergi borcu var ne yapacağını şaşırdı küçük ve orta ölçekli işletmeler dolar / Euro yükselişi nedeniyle yatırımlarını durdurdu ve işçi çıkartmaya başlayacak emekli maaşı yetiremiyor ve sağlık kesintilerinden ne kadar maaş aldığını bilmiyor işçi ve memur ay sonunu getiremiyor ek işte de çalışsa veya aile büyüklerinin yardımda alsa ne fayda, kredi borcu nedeniyle bankalara rehin durumda. Çiftçi tarımı bıraktı il ve ilçelerde köle gibi çalışıyor taşeron işçi çıkardığınız KHK ile işsiz kalacağından endişeli çoluk çocuk geleceklerinden endişeli benzin / motorin zamları iğneden ipliğe zamlar getirdi şimdi de elektrik zamları çıktı. Kısacası milletçe perişanız milli irade metanetle seçimi bekliyor bir eli yağda bir eli balda olan beyler bayanlar vatandaş sandıkta de el mi yaman bey mi yaman gösterecek. İYİ günlere

Avatar
s.ktir lan 2018-04-08 21:06:36

sonradan türeme, firlama

Misafir Avatar
001 2018-04-08 22:03:14 @s.ktir lan

hahahah ağzına sağlık

Beğenmedim! (0)
Avatar
oylarimiz CHPye 2018-04-08 21:45:21

ey turk genclıgı vatanına ,bayragına,topragına sahıp cık,tıpkı dedelerımız gıbı,tıpkı nınelerımız gıbı,alt kımlık,ust kımlık yok,tek kımlık var o da türk kimliği,,ulu önder mustafa kemal ATATÜRK ne demıstı,ey turk genclıgı,cumhurıyetı bızler kurduk,yasatacak olan sızlersınız ıhtıyacın olan guc damarlarında kı asil kanda mevcutur