Seçimleri 'milad' ilan eden Erdoğan'dan yeni açıklamalar!

Ankara AKP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 'Bakanlarımız artık eskisi gibi olmayacak. Şimdi artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz' dedi.

Seçimleri 'milad' ilan eden Erdoğan'dan yeni açıklamalar!

Ankara AKP İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 'Bakanlarımız artık eskisi gibi olmayacak. Şimdi artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz' dedi.

06 Temmuz 2018 Cuma 11:31
Seçimleri 'milad' ilan eden Erdoğan'dan yeni açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin satır başları şöyle:

YSK tarafından önceki gün kesin sonuçları açıklanan seçimlerin ülkemiz milletimiz ve partimiz için bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanlığında yurt içinde 25 milyon 436 bin 238 vatandaşımızın yurt dışında 807 bin 974 ve gümrüklerde 9 bin 293 olmak üzere, toplam 256 milyon 303 bin 823 oy aldık.

Böylece yüzde 52,59 yani 52,6 bir oy oranıyla milletimizin teveccühüne mazhar olduk. Seçimlere katılma oranı yüzde 86,24 gibi gerçekten çok yüksek bir düzeyde gerçekleşti. Buradan Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanan 50 milyon 68 bin 607 vatandaşımızın her birine şahsım, milletim adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şahsımızı bu göreve layık gören her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin güvenine layık olabilmek için elimizden geleni bundan sonra da yapacağız.

Milletvekili seçiminde ise, toplam 21 milyon 338 bin 693 oy alarak yüzde 42,56’lık bir oran elde ettik. MHP ile kurduğumuz cumhur ittifakı olarak da yüzde 53,66’lık bir oy oranıyla ki yüzde 54 demektir bu. Seçimden açık ara birinci olarak çıktık.

'YENİ YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇİŞİN DE MİLADIDIR'

Bu sonuçlara göre AK Parti olarak 295 milletvekili, cumhur ittifakı olarak ise 344 milletvekili ile seçimi tamamladık. Tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. 24 Haziran seçimleri sürecinde canla başla çalışan 81 ildeki adaylarımıza, il ve ilçe teşkilatlarımıza, sandıklara sahip çıkan müşahitlerimize, partimize gönül vermiş tüm kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu seçimler aynı zamanda yeni yönetim sistemine geçişin de miladıdır. Türkiye bugüne takdir edersiniz ki bir anda gelmemiştir. 2007 yılında AK Parti’ye cumhurbaşkanı seçtirmemek için, yasalar, meclis teamülleri ve hepsinden önemlisi adalet ve hakkaniyet ayaklar altına alınmıştır. Olmayan kurallar, 11’inci cumhurbaşkanlığı seçiminde önümüze çıkartılmıştır.

'MİLLETİMİZİN İRADESİ İPOTEK ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILDI'

Milletimizin özellikle oylamasına sunduğumuz bir anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçmesini sağlayarak bizi bugünlere kadar getiren süreci de başlattık. Gerçi bu adımın bedelini partimizi kapatmaya kalkarak ödetmeye çalıştılar ama hamd olsun bu sıkıntıları da suhuletle aştık. 2014 cumhurbaşkanı seçiminden önce de benzer tezgahlarla karşı karşıya kaldık.

Gezi olaylarından 17-25 yargı emniyet darbe girişimine, pek çok hadiseye kadar her yol denenerek milletimizin iradesi ipotek altına alınmaya çalışıldı. Milletimiz cevabını 10 ağustos 2014 seçimlerinde, şahsımı milletin oyuyla göreve gelen ilk cumhurbaşkanı yaparak verdi. Kendi senaryolarını milletin iradesinin üzerine görenler, 2015 sürecindeki o karanlık ittifaklarından, çukur eylemlerinden nihayet 15 temmuz darbe girişimine kadar devreye soktular.

'CHP'Lİ VATANDAŞLARIMIZI HESAP SORMAYA DAVET EDİYORUZ'

Son umut olarak 24 Haziran seçimlerine sarıldılar. Birbirlerini yolda görse selam vermeyecek olanlar her nasılsa karşımızda birleştiler. Öyle ki CHP, bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyi barajın üstüne taşımak için kendisine oy verenlerin bir kısmını oraya yönlendirildi. Gerçi bunlar 1991’deki seçimde de benzer bir yola başvurmuşlardı. Bölücü örgütün güdümündeki siyasiler ilk defa Meclis’e ayak bastılar. Bugün de Meclis’te milletvekili olarak yerlerini alacaklar. Milletini seven her CHP’li vatandaşımızı, bu utanç için partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyoruz.

Şayet CHP bu hesaplaşmayı kendi içinde yapmazsa, bölücü örgütle ana muhalefet arasındaki bağ taktik olmaktan çıkıp, esas haline dönüşecektir. Bir şeyin aslı varken kopyasına gerek yoktur. Böyle bir durumda CHP’nin varlığının da anlamı kalmayacaktır. Türkiye’nin en eski partisini, batıdaki bir avuç marjinalin ve yurt dışındaki terör örgütü yöneticisinin oyuncağı haline getirenlerden hem bu millet ve tarih açık ve net hesabı soracaktır. Biz bu ikazı CHP’nin içişlerine karışmak için değil, milletimizin tüm fertleri gibi ana muhalefete oy veren kardeşlerimize karşı da sorumluluğumuzun gereği olarak yapıyoruz. sonuçta karar bu partinin kendi mensuplarına, seçmenlerine aittir.

'MİLLETLERİN TARİHİNDE BU TÜR MİLATLAR ÇOK ÖNEMLİDİR'

Bu seçimlerle 27 Nisan 2007 cumhurbaşkanlığı seçiminin çıkmaza girmesiyle başlayan, 21 Ekim 2007’deki halk oylamasıyla ilk işaret fişeği atılan, 2014 seçimleriyle geri dönülmez hale gelen, 16 nisan halk oylamasıyla adı konulan yeni yönetim sistemimizi hayata geçirmiş olduk. Türkiye'mize bir kez daha hayırlı olsun diyorum. Milletlerin tarihinde bu tür milatlar çok önemlidir.

Pazartesi günü cumhurbaşkanı olarak yemin edip inşallah yeni sisteme göre göreve başlıyoruz. Artık Bakanlar Kurulu değil, Cumhurbaşkanı doğrudan ifa edecek. Anayasa değişikliğine uyum çerçevesinde, kanunlarda yer alan başbakana ve bakanlar kuruluna yapılan tüm atıflar değiştirildi. Pazartesi günü yemin töreninin hemen ardından yayınlayacağımız 1 numaralı kararname ile bakanlıkları kuruyor, aynı akşam kabinemizi de inşallah açıklıyoruz.

Bakanlıkların, kurum ve kuruluşların yapılarını milletimize daha iyi anlayışa uygun şekilde yeniliyoruz. Elbette bu sistemin oturması belli bir zaman alacaktır. Biz ilk etapta, bakanlar, bakan yardımcıları, kurum başkanları, genel müdürler düzeyine kadar bu kısmı bir noktaya getirdik. Benzer işleri yapan kurumları birleştirerek, devletin işleyişini hızlandırıyor ve etkin hale getiriyoruz.

Bu yeniden yapılanma çalışması en aşağıya kadar devam edecektir. Uygulamadaki eksiklikleri, aksaklıkları tespit ettikçe sistemi geliştirecek, güçlendireceğiz.

'CUMHUR İTTİFAKI'NI MECLİS'TE DE DEVAM ETTİRECEĞİZ'

Bunun için yeri gelecek yeni kanunlara veya kanun değişikliklerine, yeri gelecek anayasa değişikliklerine ihtiyaç duyacağız. Cumhur İttifakı'nı Meclis’te de devam ettireceğiz. İttifaklarını pazara kadar bile sürdüremeyenlerin aksine biz bu birlikteliğe sahip çıkacağız.

Seçim sonuçlarını değerlendirirken cumhurbaşkanlığında aldığımız oy ile milletvekili seçimindeki netice arasındaki farkı çok iyi analiz etmeliyiz. AK Parti’nin aldığı sonuçlar ortadadır. Buna karşılık 2015 Haziran’ında ve son seçimlerde üzerinde uzun uzun durmamız gereken sonuçlarla karşılaştık. Biz seçimlerden birinci çıkmakla yetinebilecek bir siyasi parti değiliz.

AK Parti Türkiye’ye kazandırdığı hizmetler ve daha önemlisi 2023 hedefleriyle çok daha büyük seçim başarılarına ihtiyacı olan bir partidir. Yürütme görevini üstlenmemiz elbette şarttır. Bunun yanında mutlaka Meclis’te de güçlü olmamız gerekiyor. Biz Türkiye’yi 16 yıldır kesintisiz reformlarla yönettik. Reformları devam ettirmek zorundayız. Bir tarafı zihniyeti değiştirmekse, diğer tarafı da anayasadan yasalara kadar mevzuatı düzenlemektir. Mevzuatı düzeltmeden zihniyet değişikliğinde istediğimiz mesafeyi kat edemeyiz. Yeni dönemde Meclis’e çok önemli görevler düşüyor. AK Parti grubu MHP’nin de desteğiyle komisyonların lokomotifi olmayı sürdürecektir.

Önümüzde mahalli seçimler var. Nerede bir yanlış yaptık? Bunları değerlendirip düzeltmek ve Mart yerel seçimlerine de böylece girmek durumundayız. Ancak bu şekilde milletimizin karşısına mesajını aldığımızın huzuruyla, güveniyle, cesaretiyle çıkabiliriz. Önümüzdeki ay büyük kongremizi yapıyoruz.

'MİLLETİMİZE YANLIŞ YAPAN HİÇ KİMSENİN AK PARTİ'DE YERİ OLAMAZ'

Önümüzde mahalli seçimler var. Nerede bir yanlış yaptık? Bunları değerlendirip düzeltmek ve Mart yerel seçimlerine de böylece girmek durumundayız. Ancak bu şekilde milletimizin karşısına mesajını aldığımızın huzuruyla, güveniyle, cesaretiyle çıkabiliriz. Önümüzdeki ay büyük kongremizi yapıyoruz.

Millete yanlış yapan hiç kimsenin de arkadaşlar AK Parti’de yeri olamaz. Çünkü partimiz milletin kendi partisidir. Hiçbir arkadaşımızın tek bir anını dahi boşa geçirme hakkı yoktur. Hiç kimse kendisini partisinin ve davasının önüne geçirmesi mümkün değildir.

Aramızda belediye başkanı da bulunuyor. İşte bu seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımızda özellikle bazı eleştiriler var ki bu çok çok önemli. Vatandaş özellikle şunu arıyor, bu tabi ağırlıklı belediye başkanları bunun yanında milletvekilleri vesaire… Tevazu arıyor tevazu. Belediye Başkanı, benim dükkanıma gelip bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım diyor. Yani seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek diyor. Veya kendi tanıdıkları ofislere uğrayıp çekip gidecekler diyor.

'BİZİ YÜCELTEN TEVAZUMUZ OLMUŞTUR'

Değerli arkadaşlar AK Parti’nin müktesebatında böyle bir şey olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net, puan kaybına da neden olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde eğer ciddi bir puan kaybı olmuşsa bunu kendi nefsimize soracağız. “Biz hatayı nerede yaptık? Yanlışımız nerede” Çok iyi hizmetler yapmış olabilir, bu hizmetler gerektir. Ama yeterli değildir. Yeterli olan o gönüllere girmektir. Gönüllere girersek bu işi başarmış oluruz. Vatandaşına tepeden bakıyorsak, onlara yeri geldiği zaman…. Kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir sonra kenara koyar.

Şimdi kongremizle birlikte yeni bir oluşum olacak. MKYK’mızdan MYK’mıza varıncaya kadar bir değişim dönüşüm az da olsa yapacağız. Ama sonra çok yoğun bir maraton başlıyor. Nedir o? Mart. Yerel seçimlerin startını vereceğiz. Bu startı verirken de kaşına gözüne değil. Hem iş bitirme potansiyeline hem halkla uyumuna bakarak adım atmak durumundayız. Yerel yönetim aynen bu seçimlere benzemez. Böylece yerel yönetimlerden 2019’da çok daha başarılı çıkalım. Ben teşkilatımın buna hazır olduğuna inanıyorum. Ve 2019 Mart’ına kadar bu belediyeciliğin adını ben doğrusu 'gönül belediyeciliği seferberliği' olarak koyuyorum. Aynı şey teşkilatlarımız için geçerli. 'Ben iktidar partisinin il başkanıyım, ilçe başkanıyım' Yok. Efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz.

Doğu ve güneydoğu bölgelerimizde kayyum belediye başkanları eliyle milyonlarca insanımızı gerçek belediyecilik hizmetleriyle tanıştırdık. Başarılarıyla bizleri gururlandıran belediye başkanlarımız var, bunun yanında vasat kalan belediye başkanlarımız da bulunuyor.

'PARTİLİ OLMAYAN BAKANLARIMIZLA KABİNE OLUŞTURUYORUZ'

Bakanlarımız artık eskisi gibi olmayacak. Şimdi artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz. Ve bu arkadaşlarımız bundan önce olduğu gibi de köşeye sıkıştırılmak suretiyle, şuraya şu olsun buraya bu olsun mantığıyla hareket etmeyecek. Kimse kalkıp da şunu diyemeyecek, kadrolaşmaydı şuydu buydu bunu diyemeyecek. En azından bakan, olaylara bakarken daha objektif bakma imkanı getirecek. Bu tür zanların altında da kalmayacak. Tabi bütün bunlarda aranan ne olacak? Ehliyet olacak, liyakat olacak.

Teşkilatlarımızın kadın ve gençlik kolları dahil olmak üzere, bu gönül seferberliğinde belediye başkanlarımızın yanında olması çok önemlidir. 'Benim istemediğim olmadı, benim istediğim olmadı' mantığıyla bir davanın mensubu olmak mümkün değildir. Burayı altını çizerek söylüyorum. Çünkü bazı yerlerde, yine gelen raporlarda maalesef yerel yönetimlerle adaylar arasında bu tür sıkıntılar da yaşandı. Ben onu istemiyordum, filancayı istiyordum. Onun için yan gelip yatanlar oldu, kusura bakmasınlar.

Eğer biz bir davanın mensubu isek size göre verilmemiş olabilir veya sizin istediğiniz olmayabilir. Ama bu zaman içerisinde bizim en çok üzerinde durmamız gereken konu insan meselesidir. Burada olmaz bir başka yerde olur. İlla parlamento mu olacak? İlla bakanlık mı olacak, illa belediye başkanlığı mı olacak?  Öyle anlar gelir ki, bunlar bir çok kurullarda, ofislerde bu tür imkanlar da doğabilir.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 06.07.2018 12:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KECi COBANI 2018-07-06 11:47:07

16 YIL YALNIZ iKTiDARDAYDIN ARTIK BAHCELi NE DERSE O OLUR AYNI ÜLKEYi VE EKONOMiYi BATIRDIGIN GiBi SULTANLIGIN DA BATMISTIR AMA TÜRK HALKINA KARSI TEHDiTLER DAHA BiTMEDi

Misafir Avatar
alper 2018-07-06 19:21:25 @KECi COBANI

ASSSSİİİİKKKTİRRRR EDEPSİZ BEN SENIN ANANA KÜFÜR ETTİM Mİ... EEEE İBİNE HERSEYI KENDINDEN BİLİRRR... KESİN SEN İBİNESİN...YALAMA

Beğenmedim! (34)
Misafir Avatar
KECi COBANI 2018-07-06 19:15:09 @KECi COBANI

ERTiYE SEN DOGMADAN ÖNCE ANANI BABANDAN BASKASI SiKSEYDi HiC OLMASA BiR AZCIK KAREKTERiN OLURDU BANA BiR ADRES VERDE DOYA DOYA YÜZÜNE TÜKÜREYiM GÖT VEREN NAMUS SUZ

Beğenmedim! (14)
Misafir Avatar
ERTY 2018-07-06 17:19:16 @KECi COBANI

FELAKET TELLALI SERSEİ YİNE MEYDANLARDA.... KECİ COBANI DEGİL BENCE SEN HEM İBİNE HEMDE TERÖRİST SEVDALISISIN

Beğenmedim! (40)
Avatar
Yüzüne... 2018-07-06 11:47:07

... isedigimin serserisi ne diyor gene? Yahudi dönmesi Laz Türkiye'nin basina gecti ve gitmiyor bir türlü. Amini essegin siktigi dümbük oglu dümbük, götveren siktirici!

Misafir Avatar
BU MİLLETE AZ BİLE ! BEN OLSAM 80 MİLYONU BİDE.... 2018-07-12 21:42:07 @Yüzüne...

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ipten döndük-- YENİ 2018-07-09 17:10:24 @Yüzüne...

CHP de ses çıkartan milletvekillerine Kılıçdaroğlu cellatlık yapıyor, iyi partide öyle, Devlet bahçeliye saygı gösterenlere meral " hemen partiyi terk edin " diyor. bunlar TC devletini yönetebilirmi kardeşlerim?
bunları siyaset çöplüyüne atmadık işte hala zırvalayıp duruyorlar.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
ATATÜRK'ÇÜ - WWW.ULUSALRADYO.COM - FM 100.8 MHZ 2018-07-07 21:26:12 @Yüzüne...

.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ege 2018-07-07 13:31:06 @Yüzüne...

Yine bir seçim yapılsın Türkiyede A: : Erdoğanı başarılı buluyorum. B: Erdoğanı başarılı bulmuyorum . Anketinde yüzde doksan beş başarılı buluyorum yani A diyecektir. daha bunun lam i cim i yok kardeşim.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ege 2018-07-07 13:29:08 @Yüzüne...

Bu millet in her kesimi Erdoğanı seviyor sayıyor inanıyor güveniyor. DİKKAT sadece Teröristler sevmez birde Türkiyeyi sağmal inek gibi sağmaya alışık olup saınları kesilenler yada azalanlar sevmez. bu yüzde 4,5 neden Erdoğana oy vermedi, burada diğer çok partililer var onlarda partilerini destekliyor elbet ama epey bir oy oranda gerçekleri tam göremedi, halkın büyük bir bölümü ne yapılan ve yapılacak işler anlatılmadı. eski Türkiiye anlatılmadı. bu yüzdn yüzde 47,5 oy Erdoğana gelmedi. diye Bunlar Erdoğana karşıdır diye düşünülemez. yarın bir seçim yapılsa Erdoğan mı yada x kişimi? dünyanın neresinden kimi getirirseniz getirin Erdoğan Türkiyede seçmenin yüzde en az 25 inin oyunu alır.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
paünün sikişen dedeleri 2018-07-07 01:37:52 @Yüzüne...

en arkada ceyhun vedat uyğur, onun önünde turgut tok o da sikini mustafa arslana sokmuş mustafanın önünde uzun boylu olduğu için domalan özgür kasım var ama o daha profösör olamadı yakında sike sike onu da profösör yapacaklar, mehmet surur ise daha yard doç bile olamadığı için sadece sikişenlerin sikini yalayıp kayganlaştırıyor Yunus Balcı da İngiltereden gelmiş hani bana hani bana demiş https://pbs.twimg.com/media/Cs-gKRSWIAEXk_V.jpg

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Bu böyle biline***** 2018-07-06 18:41:44 @Yüzüne...

Lan pustlar bir zamanlarda fetos denilen ibneye de tapiyordunuz !!!

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Bu böyle biline 2018-07-06 16:08:56 @Yüzüne...

Türkiye kazanmıştır, Türkiye halkı kazanmıştır. Türkiyenin lideri kazanmıştır. EŞKİYA KAYBETMİŞTİR. " eşkiya dünyaya hükümdar olmaz"

Beğenmedim! (19)
Misafir Avatar
Bu böyle biline 2018-07-06 15:42:13 @Yüzüne...

Eşkiya dünyaya hükümdar olmazzz.

Beğenmedim! (7)
Avatar
1100 odalı Sarayım var-fos adam 2018-07-06 11:45:39

Her Akpartilide kendini bir Sorgulasın.Türkiyemizi Gerek Ekonomik gerek Eğitim ve dış politika ve bir çok konuda batıran Adamı nasıl Başkan yaptık diye

Misafir Avatar
evet 2018-07-13 09:19:29 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

Yanıt: @1100 odalı Sarayım var-fos adam x*************************saray Türkiyenin milli değeridir. ADNAN OKTARIN 100 odalı haremi kimin?
içindeki kedicikler kime hizmet ediyor?
chp zihniyeti bunlara yani kendilerine dokunacak olan bu olaya tek kelime etmiyor.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
paünün sikişen dedeleri 2018-07-06 23:28:10 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

en arkada ceyhun vedat uyğur, onun önünde turgut tok o da sikini mustafa arslana sokmuş mustafanın önünde uzun boylu olduğu için domalan özgür kasım var ama o daha profösör olamadı yakında sike sike onu da profösör yapacaklar, mehmet surur ise daha yard doç bile olamadığı için sadece sikişenlerin sikini yalayıp kayganlaştırıyor Yunus Balcı da İngiltereden gelmiş hani bana hani bana demiş https://pbs.twimg.com/media/Cs-gKRSWIAEXk_V.jpg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Erdoğan ve HALK***** Özgür 2018-07-06 18:44:06 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

Yok ya, hadi sen de , demek tayyip seni kucagina oturttu öylemi? Nasil kucakladi?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Erdoğan ve HALK******* 2018-07-06 15:20:32 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

yalan söyleyen ibne olsun!!!!

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
İPTEN döndük****** 2018-07-06 15:19:01 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

Daha ipten dönmediniz sadece zaman kazandiniz.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Erdoğan ve HALK 2018-07-06 15:15:18 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

Erdoğan Tüm Türkiyeyi kucaklıyor. bunu vicdanen inanarak söylüyorum. oy vermeyenleride düşünüyor vatandaş olarak onlarada her türlü hizmeti veriyor. ammmaa VALLAHİ eğerki chp ve millet ittifakı iktidar olsaydı değil kendilerine oy vermeyen oy verenleri bile canından bezdireceklerdi. çünkü iş bilmezler, rüşvet, torpil yolsuzluk.. hangi bir chp liye iş vereccekti?
kavga eder ülkeye çok zarar verirlerdi. iktidar olmadan kavgaya tutuştular birde bunlar ülke yönetecek olsa düşünmek bile istemiyorum.

Beğenmedim! (21)
Misafir Avatar
İPTEN döndük 2018-07-06 14:46:25 @1100 odalı Sarayım var-fos adam

AK PARTİ VE ERDOĞAN. değilde illet ittifakı kazansaydı halimiz nice olurdu. anası ölmüş çil yavruları gib darmadağın olurduk. ince, meral, temel, kılçdaroğlu, selahattin demirtaş pkk !!! ülke yönetiminde söz hakkı sahibi olacaktı !!! ALLAH KORUMUŞ BİZİ .. ELHAMDİLİLLAH

Beğenmedim! (21)
Avatar
millet görüyor..çay aktı alem baktı..!!! 2018-07-06 12:04:07

şimdi bu seçimi akp adayı alın teri ile mi kazandı.? aklı başında olan hiç bir kişi buna inanamaz..Türkiye malı ile vasıtası ile ysk.si ile bütün resmi daireleri ile ve değişken hileler ile seçim kazanmaası olmaz..seçimi çalmak olur..
milletin oyları çoğunlukla boşa gitti..550 milyon oy pusulası nerede ve ne şekilde kullanıldı..çuvallarla yakalanan ve yakalanmayan oy pusulaları ne oldu.??? haram seçim kazanması..kul hakkımız haram olsun..

Avatar
ismail 2018-07-06 14:12:12

tevazumu güldürme.dünyanın en kibirli kişisisin senden bu ülkenin yarısı nefret ediyor biliyorsun bunu nobranbaşı.

Misafir Avatar
Avp.da nefret etmeye başladı..akp.yüzünden !!!?!?! 2018-07-06 17:52:57 @ismail

avp.devletleride nefret ediyor..bütün iletişimlerini ve ihracat ithalatlarınıda kesecekler..
Türkiye nereye ihracat yapacak? afrika ülkelerine mi.?
Avp.ülkeleri şimdiden başladı..artık Türkiye ile ilişkileri keselim diyorlar.Basın böyle söylüyor..neden ? akp.yine Türk milletine kan kusturacağından dolayı böyle diyorlar..Avusturya akp.ye oy verenleri geri gönderiyor..Görünen köye klavuz istemez.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Altuğ 2018-07-06 14:31:05

Sanane CHP den Sen MHP yi bitirmeye devam et

Avatar
Hilelerin hesabı mııı? 2018-07-06 15:06:19

cevap verebilecek misiniz?

Avatar
S.Akçay 2018-07-06 18:34:14

Alın kabinenizi başınıza çalın.her şeyinde çalın.çalacak pek birşeyde kalmadı.çaldıklarınızı tekrar birbirinizden çalarsınız.alışmış kudurmuştan betermiş.