Yaşar Tüzün: Delegelerimiz, pazartesi saat 17:30'a kadar imzalarını verebilirler

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP PM üyesi Gaye Usluer, CHP'de yaşanan olağanüstü kurultay sürecine ilişkin açıklama yaptı. Yaşar Tüzün, 'Islak imzalı bize ulaşan belge sayısı 559'dur. Kurultay isteyen ve bu beyanını noterden belgeleyerek fotoğrafını gönderenlerle birlikte imza sayısı 628'e ulaşmıştır.' diye konuştu.

Yaşar Tüzün: Delegelerimiz, pazartesi saat 17:30'a kadar imzalarını verebilirler

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP PM üyesi Gaye Usluer, CHP'de yaşanan olağanüstü kurultay sürecine ilişkin açıklama yaptı. Yaşar Tüzün, 'Islak imzalı bize ulaşan belge sayısı 559'dur. Kurultay isteyen ve bu beyanını noterden belgeleyerek fotoğrafını gönderenlerle birlikte imza sayısı 628'e ulaşmıştır.' diye konuştu.

27 Temmuz 2018 Cuma 17:06
Yaşar Tüzün: Delegelerimiz, pazartesi saat 17:30'a kadar imzalarını verebilirler

Gaye Usluer'in açıklamalarından satırbaşları:

"İmzaların tamamlandığı yönünde açıklamamızı yapmıştık. Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar imzaların toplanmaya devam edeceğini duyurmuştuk. Ancak medyada çok farklı haberlerin dolaşıyor olması, dün de 81 ili temsil etmeyen, yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarımızın Ankara'da toplanmaları, ardından 129 milletvekilinin beyanının açıklanması bizi bu açıklamayı yapmaya itti.

Mesele Genel Başkanlık meselesi değil, mesele o koltukta kim oturacak meselesi değil.

9-10 Martta yapılan tüzük kurultayında neye karşı çıktıysak, hepsini demokrasi anlayışıyla yerine getirelim diye karşı çıktık. 9-10 Mart'ta oradaki önergelerimiz kabul edilmiş olsaydı, bizden umut bekleyen herkesin içi rahat olacaktı. Biz tüzük kurultayında ne değişsin istediysek, bu isteğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.

Yoldaşlık hukukunun temeli sevgi ve saygıdır. Ama en önemlisi 'ortak ideoloji'ye inanmaktır. Bunu hep birlikte tesis edeceğiz. Bunu bu ülkede demokrasi isteyen herkesle birlikte başaracağız."

Yaşar Tüzün'ün açıklamalarından satırbaşları:

"Gelinen noktayı şeffaf bir biçimde açıklayıp bilgilendirme amacı ile buradayız. Sevgili basın mensupları, tüzüğümüz gereği imza kampanyasının başlamasından sonra 30 Temmuz saat 17:30'da imza verme süresi sona eriyor. Delegelerimiz, saat 17:30'a kadar imzalarını verebilirler. İmza süreci kapandıktan sonra bu imzalar CHP Genel Merkezi'ne teslim edilecektir.

Milletvekili arkadaşlarımız dün bir bildiri yayınladılar, bu bildiride 129 arkadaşımızın ismi geçti, bakın ismi geçti diyorum, imzası değil. Ben aranmadım, benim gibi aranmayan birçok arkadaşımız var. Onların şahsi fikirlerine saygı duyuyoruz ancak 129 imzanın olduğunu düşünmüyoruz.

81 ilimiz var, 81 il başkanımız var. 58 il başkanının beyanda imza var dense de fotoğrafta 32 il başkanımızı sayabildik. İl başkanlarımız şahşi düşüncelerini açıklamışlardır. İstanbul il başkanı vardır ama İstanbul'da 75 arkadaşımız imza verdi. Yine İzmir il başkanımız bildiride bulundu. Ama 27 delegemiz imza verdi. Konya il başkanımız vardı ama Konya'dan 21 arkadaşımız imza verdi.

İl başkanlarımız, örgütlerimizle, kurultay delegelerimizle konuşup bir değerlendirme yapmamışlardır. Onların açıklamalarından sonra birçok yerden arandık, "İmza vermemiştik ama bu açıklamadan sonra vereceğiz." diyen birçok arkadaşımız oldu. O nedenle il başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Tüzüğümüzde olağanüstü kurultay toplama yetkisi vardır. Tüzük maddesini uygulamak ayıp mı, yasak mı? "Bu kurultay olmasın, kurultay toplanmasın." diye bir madde yok, il başkanlarımız yanlış yerden sürece başladılar. 

"İmzaları geri çektirin" şantajını duyuyoruz, bunları üzülerek izliyoruz. CHP delegesi asildir, esir değildir. Bugüne kadar hiçbir tehdit ve şantaja boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. CHP'nin tüzüğünün değişmesine, kurultay yapılmasına kimse engel olamayacaktır.

İmza atmayanlara "sakın atmayın" tehdidinin olduğunu ne yazık ki biliyoruz. 

Islak imzalı bize ulaşan belge sayısı 559'dur. Kurultay isteyen ve bu beyanını noterden belgeleyerek fotoğrafını gönderenlerle birlikte imza sayısı 628'e ulaşmıştır. Pazartesi gününe dek bu süreç devam edecektir. Pazartesi saat 17:30 itibarıyla bu sayının 700'ü aşmasını bekliyoruz.

Bugüne kadar bize gelen "İmzamı geri çekiyorum." şeklinde bir geridönüş olmamıştır.

Son Güncelleme: 27.07.2018 18:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
oyun bitti 2018-07-27 17:11:53

Bu komedi oyun bitti

Avatar
Artık şov birakin 2018-07-27 17:13:01

Asıl görevlerini ze dönün

Avatar
imza toplayamamislar 2018-07-27 17:38:09

Chp kurultayi için imza toplayamamalar 27 temuz 2018 tarih itibarıyla TOPLANAN İMZA 430 ADET İMZ 97 ADET GERİ ÇEKİLMİŞTİR. PAZARTESİ GÜNÜ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ GENEL MERKEZ GENEL BASKANA DESTEKLERİNİ AÇIKLAYACAKTIR.

Avatar
imza adı altında fotokopilerin geçerligi yok 2018-07-27 17:21:46

Televizyon da fotokopi gösteriyorlar noter tasdikli imza diyorlar.hukuk kanunda fotokopilerin geçerligi yok

Avatar
YILDIRIM 2018-07-27 17:22:00

THE END. . . .
Kurultay için Yeterli İMZA Toplanamamış. . . . . . .
Ben Böyle ANLIYORUM. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
CHP nin KURULTAY Delegeleri CHP de Kemal Beyin Genel Başkanlıktan GİTMESİNE Değil;
AKP nin İKTİDAR dan GİTMEMESİ için DEĞİŞİME Karşı Oldukları ANLAŞILMIŞTIR.
2019 Mart Yerel Seçimleri CHP Kurultay delegelerinin AKP nin İktidarına ve Değişimine Karşı Oldukları için YAPILAMAYACAKTIR.
Saygılarımla

Avatar
FOTOKOPİ İMZALARIN GEÇERLİGİ YOK 2018-07-27 17:45:53

SAYİN MİLLETVEKİLLERİMIZ HALK GÖSTERMİŞ OLDUGUNUZ FOTOKOPİ İMZALARIN HUKUKÎ GEÇERLİGİ YOK FOTOKOPİ İMZALAR AVUKATLARA SORUN İŞLEME KONMAZ KOYUNLAR HAKKINDA CEZAİ MUYİDE UUYGULANİR.SUÇ İSLİYORSUNUZ FOTOKOPİ İMZA GÖSTEREREK. GENEL MERKEZDE FOTOKOPI İMZALARI NOTER TASDİKLİ DİYE AYARLADİGİNİZ ARKADAŞINIZ İDA BİLİYORUZ. BAŞINİZİ BELAYA SOKMAYI KEMAL BEY HESAP UZMANI TEK TEK İNCELER.

Avatar
YILDIRIM 2018-07-27 17:24:16

AKP yi Eleştiremeyecek Birileri Varsa;

CHP Genel Başkanı kemal Bey ve,

CHP Kurultay delegeleridir.

CHP nin KURULTAY Delegelerinin Bu Kararı CHP ye Değil;

AKP ye HAYIRLI Olsun.

Saygılarımla

Avatar
Milletvekillerimız çıldırdı 2018-07-27 17:55:34

TV DE FOTOKOPİ İMZALAR gosteriyorlar chp KURULTAY DELEGELERİmız imza vermiyorlar onlarda nerde bulmusrlarsa fotokopi imza noter tasdikli diyorlar gazeteci soruyor bunlar gercek deyil. FOTOKOPİLERİN GEÇERLİGİ YOK DİYİNCE SİNİRLENDİRLER İMZA İŞİ YALAN OLDU.