Gürsel Tekin: AKP belediyesi 'İndragandi' demektir

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,YURT Gazetesi'nden Özgür Tuğrul'a önemli açıklamalarda bulundu...

Gürsel Tekin: AKP belediyesi 'İndragandi' demektir

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,YURT Gazetesi'nden Özgür Tuğrul'a önemli açıklamalarda bulundu...

05 Ocak 2019 Cumartesi 20:25
Gürsel Tekin: AKP belediyesi 'İndragandi' demektir

Tekin, Erdoğan geçen hafta yaptığı bir toplantıda “CHP çöp demektir, çöp yığını demektir, hava kirliliği demektir, susuzluk demektir" sözlerine "AKP belediyesi yolsuzluk demektir. AKP belediyesi ihanet demektir. AKP belediyesi rant için camii yıkmak demektir. AKP belediyesi çadır demektir. Teneke baraka demektir. İnsanları kendi şehrinde sürmek demektir. AKP belediyesi indragandi demektir. AKP budur" dedi.

YURT Gazetesi'nden Özgür Tuğrul'a konuşan Tekin, AKP'ye sert çıktı...

İŞTE O RÖPORTAJ

Sayın Binali Yıldırım AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak açıklanmasına rağmen hala TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmedi, nasıl değerlendiriyorsunuz?

Anayasa’nın 94’üncü maddesi açıkça diyor ki: “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Başkanvekilleri, üyesi bulundukları siyasî partinin veya parti grubunun Meclis içinde veya dışındaki faaliyetlerine; görevlerinin gereği olan haller dışında, Meclis tartışmalarına katılamazlar; Başkan ve oturumu yöneten Başkanvekili oy kullanamazlar.” Bu kadar açık.

Anayasa yemek tarifi kitabı değil. Kafanıza göre “Orada öyle yazıyor ama ben üç gram az tuz koyayım, 1 kaşık fazla yağ koyayım” diyemezsiniz. Anayasa toplumsal sözleşmedir. Herkesin teminatıdır. Bir kişi çıkıp “Ben anayasayı tanımıyorum, buna da uymayacağım” diyorsa bu “Ben bu milleti tanımıyorum, ben 80 milyondan üstünüm” demektir. Adama “Hayırdır sen Firavun mu oldun” diye sorarlar. Milletin önüne sandık koyarken neye bakıyoruz? Anayasaya bakıyoruz. Oradaki esaslara göre sandıkları koyuyoruz. Vali, kaymakam atarken nereye bakıyoruz? Anayasaya bakıyoruz. Oradaki yetkilere göre atama yapıyoruz. Kimse kafasına göre bir gün gidip Ardahan Valisi olacağım, bu koltuğa oturacağım demiyor. Hakim, Savcı atarken neye bakıyoruz? Gene anayasaya bakıyoruz. Kimse “Vallahi ben anayasayı tanımam, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı artık benim, bundan sonra davaları ben açacağım” demiyor. Bunu yapana deli derler. Anayasa’nın bu hükmüne uymayan da aynı şekilde değerlendirilir. Sayın Binali Yıldırım, bir an önce kurala, kitaba riayet etsin, istifasını versin. Bu kadar korkmanın bir alemi yok. Kimse hiçbir koltukta sonsuza kadar oturamıyor. Koltuğu da kimse mezara götüremiyor. Firavunlar sonsuza kadar koltukta oturamadı, Sayın Binali Yıldırım da oturamaz. Kendisi zaten karayı pek sevmiyor. Dünyada gemileri en çok seven Erzincanlıdır.. Seçimi kaybettikten sonra gider gemiciklerinin kaptan köşküne oturur. Kendi de rahat eder.

Sayın Binali Yıldırım istifa etmezse ne olacak?

Ne olacağını Anayasa söylüyor. Açıkça bu eylemi yasaklıyor. Demek ki sen bunu yapıyorsan artık TBMM Başkanı değilsin. Aynı anda hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı hem TBMM Başkanı olunmaz. Aynı anda hem Cumhurbaşkanı hem TBMM Başkanı olabilir misiniz? Olamazsınız. Mesele bu kadar basit. O koltuk bu kadar karpuzu kaldırmaz. Efendim “ben o koltuğa bu kadar karpuzla oturacağım” derseniz koltuk çöker, yere düşersiniz. O yüzden Sayın Binali Yıldırım mutlaka istifa edecektir ve neticede TBMM kendisine yeni bir başkan seçecek, yasama faaliyeti de devam edecek.

YSK üyelerinin görev sürelerinin uzatılması kamuoyunda çok tartışıldı. Ne düşünüyorsunuz?

Anlaşılmaz bir şeydir. Bu üyeler hangi muhteşem başarıya, nasıl bir parlak işe imza attı ki bunların süreleri uzuyor? Dünyada eşi benzeri olmamış adalette bir seçim mi yönettiler, büyük bir hizmet mi verdiler? Hayır 16 Nisan’da gittiler, mühürsüz seçim skandalına imza attılar. Kanun ve kurallara apaçık aykırı bir hareketin faili oldular. Milli iradeyi gasp etme teşebbüsünde bulundular. 24 Haziran’da yine adil seçim ilkesine asla yakışmayacak kararlarla seçimlere müdahalede bulundular. Dolayısıyla bu heyet zaten aldıkları kararlarla seçim hukuku açısından bir utanç ekibidir.

Bu utanca yeni bir utanç ekleniyor. 80 milyonluk ülkeyiz, 1000 yıllık devlet tarihimiz var diyoruz. Bu zevattan başka bu görevi yapacak bu ülkede insan yok mu? Yetişmiş hukukçumuz, uzmanımız yok mu? Ehliyet ve liyakat sahibi insanlar bulunmuyor mu? O zaman battık demektir. Türkiye çadır devletine işte böyle düşürülür. Bunu kabul etmiyorum. Herkes görev süresince hizmet eder, süre bitince yerine yenileri gelir onlar hizmet etmeye devam eder. Kamu görevi şahıslarla kaim değildir. O gider bu gelir. Yok illa sadece o yapsın diyorsanız ya niyetiniz bozuktur ya da gene milletin başına bir tuzak kurmaya çalışıyorsunuz demektir. O tuzaklar sonra yapanların ayağına dolanır. YSK anonim şirket değil, milletin kurumu. Sayın Erdoğan bu üyeleri çok beğeniyorsa yandaş şirketlerden birinin başına koysun. Birlikte yola devam etsinler.

170910

YSK’nın ceza infaz kurumlarındaki mahkum seçmenlerin oy kullanmasına ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Bu kararı nasıl değerlendirmek gerekir?

Tam bir fiyaskodur. Bu insanlar referandumda oy kullandı, milletvekili seçiminde kullandı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullandı, bugün niye oy kullanamıyor? Cumhurbaşkanı seçebilen bir insan, bir tane belediye başkanı mı seçemiyor? Af dediler, milletin umuduyla oynadılar, sonra ellerine yüzlerine bulaştırdılar, tepkiden korkuyorlar. Sen tepkiden korkunca milletin elinden oy kullanma hakkını alıyorsan o zaman baştan yasakla seçimleri açık ol, dürüst ol. Çıksınlar desinler ki “Bu millet doğru oy kullanmıyor, o yüzden oy kullanma hakkını yasaklıyoruz, her yere biz saraydan herkesi atayacağız.” Bu mantığın sonu burasıdır. YSK milletin seçme hakkını elinden alan bu kararını hızla yok etmeli, vatandaşın elinde kalan son hak olan oy kullanma hakkını korumalıdır.

Erdoğan geçen hafta yaptığı bir toplantıda “CHP çöp demektir, çöp yığını demektir, hava kirliliği demektir, susuzluk demektir” dedi. Ne diyorsunuz?

Erdoğan her şeyi söylüyor, rakamlar gerçekleri söylüyor. Karne ortada. Türkiye’nin en yaşanabilir 10 ilçesinin 10’u da CHP’li belediyeler tarafından yönetiliyor. Raporu İnsani Gelişme Vakfı hazırladı. Yönetişim ve saydamlık, sosyal kapsama, ekonomik durum, eğitim, sağlık, sosyal yaşam ve belediye çevresel performans ve ulaşım başlıklarının tamamında CHP’li belediyeler AKP belediyelerine fark atıyor. Şeffafllık bizde, kul hakkını korumak bizde, akılcı yönetim bizde, CHP’nin yönettiği belediyeler pırlanta gibi parlıyor, AKP nereye elini atsa bozuyor. Dünyanın en güzel yerlerinden biri Beyoğlu’nu adeta beton mezara gömdüler. Üsküdar’da rant için camii yıktılar. Fikirtepe’de insanlar çadırda yaşıyor. Esenyurt’ta, AKP’li belediye başkanı bir inşaat şirketine kefil oldu. Gittiler halka teminat verdiler. Dediler ki gelin paranızı bu şirkete verin ev sahibi olun. Halk güvendi, gitti başımı sokacak bir yuvam olsun diye bu şirkete parasını verdi. Ne oldu? Belediye Başkanı istifa etti. Şirketin sahibi FETÖcü çıktı. 30 bin mağdur var. AKP’nin belediyecilik anlayışını anlamak isteyen İstanbul’a baksın. Sayıştay raporuna göre 753 milyon yolsuzluk var. AKP’nin belediyecilik anlayışını anlamak isteyen Bursa’ya baksın. Yeşil Bursa’yı betondan binalar ile gri mezarlığa çevirdiler. AKP’nin belediyecilik anlayışını anlamak isteyen Ankara’ya baksın. Bu milletin 1,5 milyar lirasını ANKAPARK çöplüğüne gömdüler, ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bütün bunlar olurken Erdoğan ne yapıyordu? Saray’da ejder meyvesi mi içiyordu? Dünyadan haberi yok muydu? Vardı. Çünkü AKP’nin belediyecilik anlayışı budur. AKP belediyesi yolsuzluk demektir. AKP belediyesi ihanet demektir. AKP belediyesi rant için camii yıkmak demektir. AKP belediyesi çadır demektir. Teneke baraka demektir. İnsanları kendi şehrinde sürmek demektir. AKP belediyesi indragandi demektir. AKP budur. Şehri betondan mezarlığa gömülsün, ihanet edilsin, vatandaşın evine el konulsun plaza dikilsin diyenlerin adresi de AKP’dir. Şehrinde huzur ve güven içerisinde yaşamak isteyen oyunu CHP’ye verir. Bu kadar basit.

Son Güncelleme: 05.01.2019 21:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Dogru Söyler 2019-01-05 21:55:13

Bravo, iste böyle aktif Politika yapin, cünkü bu AKP=Fetö dinsizlerine ne olduklarini yüzlerine bagira bagira söylemek gerekir

Misafir Avatar
cehapeyi bitirecek video 2019-01-12 19:05:12 @Dogru Söyler

https://www.youtube.com/watch?v=qjACHKhpJHk

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
atatürk yahudi 2019-01-12 18:51:03 @Dogru Söyler

26 Şubat 1921 tarihli New-York Tribune gazetesinde Mustafa Kemal, Ankara hükûmetinin yahudi lideri” ifadesi yer alıyor.
Orijinal kaynak: https://chroniclingamerica.loc.gov/lccn/sn83030214/1921-02-26/ed-1/seq-1.pdf Amerikan Kongre Kütüphanesi arşivi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
atatürk yahudi 2019-01-12 18:51:03 @Dogru Söyler

26 Şubat 1921 tarihli New-York Tribune gazetesinde Mustafa Kemal, Ankara hükûmetinin yahudi lideri” ifadesi yer alıyor.
Orijinal kaynak: https://chroniclingamerica.loc.gov/lccn/sn83030214/1921-02-26/ed-1/seq-1.pdf Amerikan Kongre Kütüphanesi arşivi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ULUSALCI PARTİ 2019-01-07 23:00:57 @Dogru Söyler

LA GÜRSEL KADİKÖY BELEDİYESİNE PKK YANDAŞLARINI DOLDURDUN İŞİN GÜCÜN YAP SAT YAP SATÇIDAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ GİT SEN EŞİNLE İSTİKLALDEKİ KAFE İŞLETMEYE DEVAM ET
https://ulusalcipartisitesi.wordpress.com/

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2019-01-07 19:40:21 @Dogru Söyler

OSMAN KAVALA KİMDİR ? BARTU SORAL ANLATIYOR !
https://www.youtube.com/watch?v=YZzdLgXclMM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
NİHAT GENÇ'İN VERYANSIN-TV YOUTUBE'DE AÇILDI !!!!! 2019-01-07 16:33:48 @Dogru Söyler

EN AZ 30.000 ABONEYE İHTİYAÇ VAR ! ULA 300.000 YAPAK !
https://www.youtube.com/channel/UCLEhuU5yv0T4WBjntWoUSXw

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Veryansın TV'de BARTU SORAL ! 2019-01-07 15:06:56 @Dogru Söyler

https://www.youtube.com/watch?v=Pv8YhtNwJro

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
G Tekini kullanıyorlar. 2019-01-07 12:22:54 @Dogru Söyler

Gürsel seni kullanıyorlar kuzum. G Tekinin bir resmini gazeteye koyup altınıda faşist emperyalist kan emicileri doldurmuş. G Tekin adına Türkiyenin, Türkiye halkının benimsediği kaynayıp karıştığı adeta çağdaşlığı yakaladığı AK PARTİYE KARŞI YALAN VE İFTİRALAR ATIYORLAR. SİZİN ADAMLIĞINIZMI KALMIŞ Kİ İNSANLAR SİZE İNANSIN. SİZ HER ŞEYİNİZLE BATAĞA BATMIŞ ZİHNİYETSİNİ,Z. SİZDEN NE BELEDİYECİLİK NE SİYASET NEDE ADAMLIK OLMAZ GİDİN BAŞIMIZDAN, DÜŞÜN YAKAMIZDAN. chp Yİ İSTEMİYORUZ SATILMIŞ İRADELİLER.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
OH BE İYİ MUHALEFET YAPAN BİR TV ''TELE 1'' !!!!!! 2019-01-07 02:15:19 @Dogru Söyler

https://tele1.com.tr/canli-yayin/

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ERKAN TAN'IN MEŞHUR PORNO VİDYOSU !!!!! :::))))))) 2019-01-06 21:33:36 @Dogru Söyler

https://www.youtube.com/watch?v=bCXSE5rSQ9s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Dogru Söyler 2019-01-06 01:28:20 @Dogru Söyler

TÜRKIYE de Yunani, Ermeniyi, ABD yi, Ingilizi, Israil i AKP temsil ediyor

Beğenmedim! (1)
Avatar
Akepe demek böyle bir şey 2019-01-05 21:59:42

Zeki genç nesilimiz; atama ve yükselişlerde liyakat olmayan, labaratuvar ortamı bulamayan ve bilgiye değer verilmeyen bir yönetim ile çalışmak istemiyor. Tıpkı futbol transferi gibi beyin avcıları tarafından avrupa da firmalara çekiliyor. Yazıktır günahtır. Dindar ve kindar nesil sizlere mübarek olsun.

Misafir Avatar
ERKAN TAN'IN MEŞHUR PORNO VİDYOSU !!!!! :::))))))) 2019-01-06 21:34:24 @Akepe demek böyle bir şey

https://www.youtube.com/watch?v=bCXSE5rSQ9s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ULUSALCI PARTİ 2019-01-06 00:58:50 @Akepe demek böyle bir şey

AKPLI LAVUK YORUMCULAR HEPİNİZ GİDİN TAYYİBİN GÖTÜNÜN KILI OLUN SİZ O KADAR ŞEREFSİZSİNİZ Kİ SİZE O YAKIŞIR
https://ulusalcipartisitesi.wordpress.com/

Beğenmedim! (1)
Avatar
Trabzonlu Hayati dayı 2019-01-05 22:05:27

Kısacası Akparti zaten Camur demektir

Avatar
Trabzonlu Hayati dayı 2019-01-05 22:07:12

Kısacası Akparti eşitdir Camur ve Çöplük Demektir

Avatar
SAYIN SEVGİLİ VEKİLİME MEKTUP tayyibi İSTEMİYORUZ ÇARESİNE BAKIN BİZİ TEMSİL EDİYORSUNUZ MECLİSTE 2019-01-05 23:22:30

Sayın sevgili GÜRSRL TEKİN BEY .!!Çoook eksik saydın AKP DEMEK BAŞÇALANLA BERABER bütün hırsızlar ,şerefsizler rançcılar ve en ÖNEMLİSİ TÜRK VATANI TÜRK ULUSU HAYİNİ Demek hırsız tayyip arap sevici tayyip terörist tayyip ve terörist akptililer gizli ,gizli oslada hala ABD İSTEYİYLE hala ülkemiz TÜRK VATANINDA 4 LÜ kürtistanı ,kürt devletini kürt hükümetini kurma planları yapıyorlar ala,hakan puşt yalçın akdoğan eşolu eşekleri dolma bahçe anlaşmalarını seçimden sonra açıklıyacaklar ülkemiz TÜRK vatanımızda kürtistan çoktaaan kuruldu bile ve siz vekillerim bilmediği bir şey daha var dengesiz üşütük deli tayyip seçimlerden sonra meclisi kapatacak bunuda bir zahmet mecliste açıkla .Sevgili vekilimiz GÜRSEL TEKİN BEY tayyip denen vatan hayini ülkemizi CEBREN VE HİLLE İLE ZAP ETTİ İŞGAL ETTİ ülkemizi aprap ülkelerine peşkeş çekiyor rüşvet veriyor istanbulun marmarisin antalyanın yarıdan çoğunu araplara rüşvet verdi Man adasında kendilerinin bankaları var ırağın petrollerini çalıp taşımacılığınıda binalinin gemiçilik sirketi ve tayyibin veletleri yapıyor ırağın petrollerini İSRAİLİN RAFİNELERİNE POMPALIYORLAR MİLYARLARCA DOLAR VE AVROLARI KENDİ ŞAHSINA AYİT BANKALARA YATIRIYORLAR tayyip ve akptililer iş insanları mütahitler bakanlar vekiller ve hukukcular hepsi tayyibe çalışıyor anlatmakla bitmez biz FETÖ GİTTİ DERKEN tayyip fetösü geldi oda biz Türk ulusunu soyuyor BAŞÇALAN damatlarının aileleri gelinlerinin aileleri hepsi hırsız .tayyibi istemiyoruz bizler TÜRK ULUSUNUN VEKİLLERİ OLARAK KESİN tayyibi İKTİDARDAN İNDİRMENİZİ İSTİYORUZ .

Misafir Avatar
aynene cevap 2019-01-06 00:49:43 @SAYIN SEVGİLİ VEKİLİME MEKTUP tayyibi İSTEMİYORU

LAN LAVUK YUNANA 19 ADAYI CHPMİ VERDİ ESAS AKPYE OY VERMEK HEM YUNANI HEM İSRAİLİ HEM DE EMPERYALİZMİ DESTEKLEMEK DEMEKTİR AKPYE OY YOK SİKTİRİN GİDİN BAŞIMIZDAN CEHENNEMİN DİBİNE KADAR YOLUNUZ VAR
https://ulusalcipartisitesi.wordpress.com/

Beğenmedim! (0)
Avatar
oguz ozturk 2019-01-05 21:47:24

ONCE RIZA SAARRAF SAGILIYORDU O GİTTİ . YASASIN MILLI PİYANGO YENI BİR İNEK BULDUK HAYIRLI CUMALAR

Avatar
Yusuf 2019-01-05 22:53:02

Sayın Gürsel Tekin, seçimler,de senin genelbaşkanın Kılıçdaroğlu Ankara, da MHP, li aday,a of verecek. Bu durum nedir. Oy verince bizde fotograf çıkıp size göndereceğiz

Avatar
AKP in ne oldugunu bilyoruz da siz ne yapacaksiniz 2019-01-05 21:37:06

Bari siz ne yapacaginizi söylerseniz de biz bilmis olalim ama bildigim kadariyla bu CHP pkk in meclisteki temsilcisi olan HDP ile yürüdügü sürece hayatta adam olmaz

Misafir Avatar
AKP GELIRSE -canerE CEVAP 2019-01-06 00:55:46 @AKP in ne oldugunu bilyoruz da siz ne yapacaksini

AKP GELİRSE PKK İLE MASAYA OTURUR HALİFELİĞİ İLAN EDER TAYYİP SULTAN OLUR SENİ DE MİLLET BAHÇELERİNDE KEKLER TÜRKİYE BANGLADEŞTEN BETER OLUR
https://ulusalcipartisitesi.wordpress.com/

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
aynen. 2019-01-05 22:36:18 @AKP in ne oldugunu bilyoruz da siz ne yapacaksini

chp ye oy vermek yunanı desteklemek demek. yunan hayranlarına OY YOK.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
CHP aRTIK YUNAn AŞKINIDA SAKLAMIYOR 2019-01-05 22:34:14 @AKP in ne oldugunu bilyoruz da siz ne yapacaksini

YUNANCA VE BULGARCA AFİŞLER HAZIRLATTI

Gürkan, yeni yıl öncesi "2019 dünyaya barış ve mutluluk getirsin" mesajını Yunanca ve Bulgarca da hazırlattı. Bu çok dilli kutlama afişleri Saraçlar Caddesi'ne asıldı. Afişlerden Yunanca yazılı olanda Edirne isminin "Adrianoupolis" olarak yer alması tepki çekti.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
CHP nin ne yapacağını ben söyleyeyim.---caner 2019-01-05 22:23:12 @AKP in ne oldugunu bilyoruz da siz ne yapacaksini

Chp terörle mücadeleyi kaldırır terör tekrar metropollerde terör estirir. chp terörüstlere kepçe dozer ve devlette memurluklar verir, chp yolsuzlukjları, mafyayı, işsizliği, karaborsayı, sususlukları elektriksizlikleri, hava kirliliklerini gerişi getirir. isterseniz chp yi seçin.

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
Zavallı G Tekin e cvp 2019-01-05 22:20:47 @AKP in ne oldugunu bilyoruz da siz ne yapacaksini

Gürsel seni kullanıyorlar kuzum. G Tekinin bir resmini gazeteye koyup altınıda faşist emperyalist kan emicileri doldurmuş. G Tekin adına Türkiyenin, Türkiye halkının benimsediği kaynayıp karıştığı adeta çağdaşlığı yakaladığı AKN PARTİYE KARŞI YALAN VE İFTİRALAR ATIYORLAR. SİZİN ADAMLIĞINIZMI KALMIŞ Kİ İNSANLAR SİZE İNANSIN. SİZ HER ŞEYİNİZLE BATAĞA BATMIŞ ZİHNİYETSİNİ,Z. SİZDEN NE BELEDİYECİLİK NE SİYASET NEDE ADAMLIK OLMAZ GİDİN BAŞIMIZDAN, DÜŞÜN YAKAMIZDAN. chp Yİ İSTEMİYORUZ SATILMIŞ İRADELİLER.

Beğenmedim! (7)