Selahattin Demirtaş'tan 10 Ekim mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 10 Ekim Ankara Katliamı için paylaştığı mesajında "Bizleri ayakta tutan en güçlü değer umuttur. Umudumuzu yitirmeyelim" ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş'tan 10 Ekim mesajı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 10 Ekim Ankara Katliamı için paylaştığı mesajında "Bizleri ayakta tutan en güçlü değer umuttur. Umudumuzu yitirmeyelim" ifadelerini kullandı.

10 Ekim 2017 Salı 14:41
Selahattin Demirtaş'tan 10 Ekim mesajı

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden 2 yıl önce Ankara Garı önünde gerçekleşen katliama ilişkin mesaj gönderdi. Demirtaş'ın HDP'nin internet sitesinde yer alan mesajı şöyle:

10 Ekim 2015 tarihinde, Ankara'da on binlerce insanın bir araya gelmesiyle yapılan Barış ve Demokrasi Mitingine yönelik IŞİD saldırısının üzerinden 2 yıl geçti.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bu en acımasız ve insanlık dışı saldırısının üzerinden geçen bu sürede acılarımız azalmadı. Ülkenin dört bir yanından barış için Ankara'ya gelip o katliamda yaşamını yitiren güzel insanların anısı bizlerle.

Katliamı gerçekleştirenler ve onları koruyup kollayanlar hakkında o gün yaptığımız tespitlerin doğru çıktığı görüldü. Katliamın arkasındaki odaklardan halen hesap sorulmadı.

Katliamın meydana geldiği yere bir anıt yapılması gerekirken, yıldönümlerinde anma yapılmasına bile izin verilmedi. İnsanlarımızın yasını tutması engellendi.

Ama tüm bu günler ve acılar gelip geçecek. Suçlulardan hesap sorulacak, katliamın meydana geldiği yere, olması gerektiği gibi bir anıt dikilecek ve yitirdiğimiz canları yüz binlerle anacağız. Bizleri ayakta tutan en güçlü değer umuttur. Umudumuzu yitirmeyelim.

Katliamda yaşamını yitiren yurttaşlarımızı bir kez daha anıyor, acısı henüz taze olan ailelerin acılarını ve yaslarını paylaşıyorum.
 

Önerilen Haberler
Anahtar Kelimeler:
Demirtaştan10EkimMesajı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
PKK LI TERÖRİST demirtaş GEBER İNŞALLAH HAPİSTE 2017-10-10 15:29:34

Terörist demirtaş HAPİSE yattığından.. bu yana çenen durmadı .Deyus demirtaş terörist ..foseptik pkk..lı .Ula yoksa sende mi SEX YAPARKEN EŞEK GİBİ SOYUNUYORSUN .. D EYYUS SENİ YAT İÇERİDE KATİL ..DAHA 56 KİŞİNİN VAHŞİCE KATLEDİLMESİNE SEBEBİYET OLAN KONUŞMANIN FATURASININ HESABINI ÖDEMEDİN ..!! DEYUS 56 KİŞİNİN FATURASINI ÖDEİYECEKSİN EN AZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ 2 MİSLİ HAPİS CEZANI ÇEKECEKSİN HÜCREDE YATMAN LÂZIM. İMRAL CANİSİ BEBEK KATİLİ İMRALININ KANALİZASYONLARININ LAĞIM FARESİ FOSEPTİK APO GİBİ SANADA (( İDAM CEZASI )) VERMELERİ LÂZIM KATİL PKK LI TERÖRİST ..d3mirtaş adın bile büyük harflerle yazılmayacak ..kadar küçük mahlüksun ..Hadi bakalım p kklı katliamcı terörist kardeşine şimdide annenin böceklerini çöreklerini tatlılarını KANDİLE taşısana..pkklı..terörist katil kardeşine adı şerefsiz p kklı terörist demirtaş ..kurban dağıtan geçleri nasıl katliyam yaptırdığını hala unutmadık onlar daha 15 VE 16 yaşında lardı adı şerefsiz kurban dağıtıyorlardı .. onlarda kürt..vatandaşlardı TÜRK VATANININ SUÇSUZ GÜNAHSIZ GENÇLERİDİ SADECE KURBAN DAĞITIYORLAR MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA..AİLELERİNİN KURBAN BAYRAMIN DA OCAKLARINA ATEŞ DÜŞÜRDÜN ANNELERİNİN İÇİNİ YAKTIN MÜBAREK BAYRAMDA BAYRAMLARINI KARA GETİRDİN SENİN VE SENİN ANNENİNDE BAYRAMI KARA GELSİN İNŞALLAH ..INŞALLAH .,ÇIKAMIYASIN HAPİSTEN VE ANNENİN BÖREK ,ÇÖREKLERİNİ ÖRDÜĞÜ KAZAKLARI YİYECEK ,İÇECEK ,CEPANE TAŞIYAMIYASIN SİLAH KACIRAMIYASIN PKK LI KARDEŞİNE KABDİLE ..SÖYLESENE ŞHANET SÜRECİ..BOYUNCA KAÇ DEFA KANDİLE GİDİP GELDİN ..KARDEŞİNE DÜNYANIN YİYECEĞİNİ İÇECEĞİNİ ,SİLAH VE ÇEPANE TAŞIDIĞINI PKK LI TERÖRİST .HAYİN VATAN MİLLET HAYİNİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ ÜLKEMİZ TÜRK VATANINI KATİL PKK LI demirtaş SÖZDE VEKİL meclisin p kklı TERÖRİSTİ GEBER lan hapiste adı şerefsiz pkklı terörist GEBER senin aileninde ocağına,ateş düşsün hemde sönmeyen ateş ..senin anmanda ağlasın AMİN..INŞALLAH ..

Avatar
PKK LI TERÖRİST demirtaş GEBER İNŞALLAH HAPİSTE 2017-10-10 16:13:34

EŞEK GİBİ SOYUNARAK PKK TERÖRİSTLİK YAPAN EŞOLUEŞEK..TERÖRİST demirtaş YAT LAN İÇERİDE İMRALI CANİSİ BEBEK KATİLİ EŞOLU EŞŞEK FOSEPTİK ..IMRALININ LAĞIM FARESİ APO GİBİ SANADA İNŞALLAH (( İDAM CEZASI VERİLLER )) AMİN HİV MİKROBU TAŞIYAN demirtaş pkklı..terörist MİKROP demirtaş senin adın bile küçük harflerle yazılmayacak kadar adı şerefsiz KATİL demirtaş ..ucakdaki babanın feryatları hala kulağımda nasıl sana feryat ediyordu ..diyorduki ..KATİL ,KATİL KURBAN DAĞITAN 15 YAŞINDAKİ OĞLUMUN SUÇU LMAYAN OĞLUMUN KATİLİ demirtaş diye feryat eden baba hala ..unutulmadı meclisin ..SÖZDE vekili PKK LI TERÖRİST KANDİLE kardeşine cephane taşıyan KATİL demirtaş utanmadan sıkılmadan hala Barışcan bahsedecek kadar ALÇAK PKK LI TERÖRİST.KANDİLDEKİ PKK LI KARDEŞİNE CEPHANE TAŞI ANNENİN BAZLAMALARINI ÖRDÜĞÜ KAZAKLARI SİLAHLARI TAŞI CEPHANE TAŞI PKK LI demirtaş YAT LAN İÇERİDE? İNŞALLAH İDAM EDİLİRSİN ..LAĞIM FARESİ FOSEPTİK demirtaş TÜRK VATANİ, MİLLETİ HAYİNİ ..HADİ ŞİMDİDE MEYDANLA4DA ANGIRDA GÖRELİM ..LAĞIM FARESİ demirtaş