13 ton balık yasak olduğu halde avlanmış

13 ton balık yasak olduğu halde avlanmış

İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Marmara Denizi’nde avlanan balıkçıların denetiminde 13 ton balığın yasadışı avlandığını tespit etti  

İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü, Deniz Liman Şube Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Marmara Denizi’nde avlanan balıkçıları denetlemesinde 14 ayrı balıkçının toplam 13 ton balığın yasal boylarından daha kısa olduğu tespit edildi. Bunun üzerine 13 ton balığa el koyulduğu, 14 balıkçıya da ceza kesildiği bildirildi.

Denetimlerde teknelere giren ekipler personellerin su ürünleri tezkeresi, ruhsat kontrolü, derinlik yasakları, ışıkla avcılık ve yer yasakları kontrolleri yaptı. Balıkların boylarını ve avlanma zamanlarını denetleyen ekipler, kriterlere uymayan işletmelere ise cezai işlem uyguladı.

Hem karadan hem de denizden yapılan denetimlerde 1 kasa dil, 289 kasa istavrit, 90 kasa mezgit, 2 kasa sazan, 63 kasa hamsi, 409 kasa kefal, 75 kasa barbun, 2 kasa lüfer ve 2 kasa bakalyaro ele geçirilerek 13 ton balığa el konuldu.