​Başkan Tütüncü, bir günde 2 bin 524 forma dağıttı

​Başkan Tütüncü, bir günde 2 bin 524 forma dağıttı

Kepez Belediyesi, eğitime verdiği desteğin bir yansıması olarak bu yıl da binlerce öğrenciye forma dağıtarak eğitime destek oluyor. Başkan Tütüncü, öğrencilere bir günde 2 bin 524 forma dağıttı

Eğitime verdiği büyük destekle tanınan Kepez Belediyesi ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezli öğrencilere okul forması dağıtmaya devam ediyor. Her Salı ve Cuma günleri farklı okullarda binlerce öğrenciye forma hediye eden Tütüncü, bu kez Habibler İmam Hatip Ortaokulu ve Varsak İmam Hatip Ortaokulu’nun formalarını aynı gün dağıttı.

Geçen yıl 11 bin adet forma

Habibler İmam Hatip Ortaokulu’na 860, Varsak İmam Hatip Ortaokulu’na bin 664 olmak üzere toplamda 2 bin 524 yazlık ve kışlık formayı öğrencilere hediye eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, forma dağıtım töreninde eğitime destek veren bir belediye olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıl 11 bin adet okul formasını öğrencilere hediye ettiklerini ifade eden Tütüncü, bu yıl da bu rakama ulaşacaklarının müjdesini verdi.

Eğitimle farklı ufuklar

Tütüncü, çocukların eğitim ortamlarının eksikliklerini gidermeyi ve onlara iyi şartlarda eğitim sağlamayı amaçladıklarını dile getirerek, Kepez’deki tüm çocukların kendi çocuğu gibi olduğunu ve kendi yavruları gibi özen gösterdiklerini söyledi. Kepez’in kocaman bir aile olduğuna vurgu yapan Başkan Tütüncü, yeni nesilin en iyi şartlarda eğitim almaları için her türlü engelin aşılmasını amaçladıklarını belirterek, gelecek nesillerin iyi bir eğitimle çok daha farklı ufuklar açabileceğine değindi.

Bütün öğrencilere forma hedefi

Her iki okulda aynı gün içinde gerçekleştirilen forma dağıtım törenleri ile 2 bin 500 formayı daha öğrencilere hediye eden Tütüncü, veliler, okul idareleri ve öğrencilerden teşekkür alkışları eşliğinde konuşmasını sürdürdü. Başkan Tütüncü; “Her yıl okul formalarını ayrı ayrı okullara hediye ediyoruz. Böylece bütün öğrencilerimize forma hediye etme hedefimiz var ve inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Eğitime ne kadar katkı verebilirsek, işte biz de o kadar mutlu oluyoruz.”

Bilişimin ardından forma hediyesi

Her iki okula da yakın zamanda bilişim sınıfı kazandıran Kepez Belediyesi, bu kez okul öğrencilerine yazlık ve kışlık okul formaları hediye ediyor. Eğitimde fırsat eşitliği anlayışı ile yola çıkan ve Kepez’de son 8 yılda önemli projeler ile onlarca okul kazandıran Tütüncü, yeni okulların yanı sıra okulların ihtiyaçları konusunda da ekibi ile birlikte yardıma koşuyor.

Öğrencilerden Tütüncü’ye söz

Başkan Tütüncü, öğrencilerin yeni forma ve bilişim sınıflarının hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek onlardan bir de söz aldı. Başkan Tütüncü; “Sizin gibi öğrencilerimizin daha güzel şartlarda eğitim alması, daha güzel formalarla eğitim öğretim yapması bizim için mutluluğun en büyüğüdür. İnşallah sizler de kendinizi buralarda çok iyi yetiştirecek ve her biriniz milletimizin onuru, gururu ve iftiharı olacaksınız” sözleri ile her iki okul öğrencilerinden de derslerine iyi çalışma sözü aldı.