Büyükçekmeceli engelliler tarihe tanıklık etti

Büyükçekmeceli engelliler tarihe tanıklık etti

Büyükçekmece Belediyesi, engelli merkezinin faaliyetlerine katılan 40 engelli bireyi Ampute Milli Takımına destek vermek amacı ile maçın oynandığı Vadofone Park’a götürdü. Engelli çocukların çoğu hayatlarında ilk defa milli maç izleyecekleri için çok heyecanlıydı. Vodafone Park'ta oynanan karşılaşma 2-1 Türkiye'nin üstünlüğü ile son bulup Türkiye Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda şampiyon olunca Büyükçekmeceli engellilerin heyecanına sevinç gözyaşları karıştı. Büyükçekmece Belediye Başkan

Kendileri gibi engelli olan ağabeyleri sahada destan yazarken,  engelli bireyler, azim ve umudun önünde hiçbir engelin olamayacağını gördü. Sahada adeta devleşen ağabeyleri gol attıkça, onlar seviniyor ve bütün tribünle birlikte marşlar söylüyorlardı.  Büyükçekmece Belediyesi Engelliler Eğitim, İş ve Spor Merkezi copçukları hayatlarında ilk defa gittikleri milli maçtan Büyükçekmece’ye şampiyon olmanın mutluluğuyla döndü.  

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, engelli merkezinin ve okulun Türkiye’de örnek olarak gösterilebilecek bir merkez olduğunun altını çizdi.  Başkan Akgün, “Bu merkezi açarak bölgemizde büyük bir eksiği kapattık. Bütün amacımız engelli kardeşlerimizin ve onlara bakmakla yükümlü olan ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak, sosyal yaşamın içinde daha fazla yer alabilmelerini sağlamaktı. Gerçekten de merkezimiz hem ailelerin hem de çocukların sosyalleşmesini sağladı. En son gururumuzda, tarih yazılırken engelli çocuklarımızın da tarih yazılan yerde bulunması beni ziyadesiyle sevindirdi. Ampute kahramanlar tarih yazarken biz de ordaydık diyebiliriz. Hem ampute kardeşlerimi hem de merkezdeki çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum.”