CHP İzmir, adaylarını tanıttı

CHP İzmir, adaylarını tanıttı

CHP İzmir İl Örgütü Milletvekili Adaylarını basına tanıttı. Adaylar toplantının ardından YURT’a özel açıklamalarda bulunarak 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi.

Nil KAHRAMANOĞLU/ YURT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir il örgütü 24 Haziran seçimlerinde yarışacak adayları tanıttı. İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in yönetiminde başlayan toplantıda adaylar kendilerini tanıttı. 1. Ve 2. Bölgede CHP’yi temsil edecek 28 aday, yapacakları çalışmaları anlattı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın programlarının yoğunluğu sebebiyle katılamadığı toplantı Deniz Yücel’in konuşmasıyla başladı.

Başkan Yücel, “24 Haziran’da ülkemizin kaderini belirleyeceği bir seçimle karşı karşıyayız. CHP olarak demokrasi hukuk adalete sahip çıkan, ülkemizin üzerine 16 yıldır çöken AKP iktidarına son vermek tamam demek için bir yola çıktık. Partimizi TBMM’de temsil edecek birbirinden önemli isimler var. Bugün adaylarımızı İzmir kamuoyuna takdim etmek için bir araya geldik” dedi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından adaylar İzmir Marşı’nı söyleyerek seçim bölgelerine gittiler.

Böke, ‘En Güzel Cevabı İzmir Verecek’

Toplantının ardından YURT’a özel açıklamalarda bulunan milletvekili adayları seçim çalışmalarını anlattı. Seçimlerde İzmir’in en güzel cevabı vereceğinin altını çizen CHP PM Üyesi ve Milletvekili Adayı Selin Sayek Böke, “24 Haziran Türkiye’nin karşısına çok net bir soru koyuyor. Demokrasi mi olacak yoksa tek adam mı olacak. Beraber kalkındığımız, bu kalkınmayı adilce paylaştığımız bir düzen mi olacak yoksa rantçı sermaye ve borç yükü ve karanlığın altında ezilmiş bir Türkiye mi olacak. Tercihi böyle koyduğumuzda İzmir’in buna en güzel cevabı vereceğine inanıyorum” dedi.

Okyay, ‘AKP’nin Vaat Verme Hakkı Yok’

İzmir Milletvekili Adayı Kamil Okyay Sındır ise, “Parti içinde aday olsun olmasın tüm arkadaşlarımız 24 Haziran sürecinde partimiz, ülkemiz için çalışmalarını sürdürüyor. Daha aydınlık bir ülke için elinden geleni sonuna kadar yapıyor. Bu da bize başarıyı getirecektir. AKP’nin verdiği vaatleri 16 yıl içerisinde gerçekleştirmesi gerekirdi. Onların vaat verme hakları yoktur. Ve gerek de yok. CHP seçim bildirgesi ile tüm kesimi kapsayacak bir propaganda yürütmektedir” diye konuştu.

Bakan, ‘Partimiz Dersini İyi Çalıştı’

İzmir Milletvekili Adayı Murat Bakan, “’24 Haziran seçimlerine genel açıdan baktığımızda bir dersini çalışan öğrenci vardır bir de dersini çalışmayan öğrenci vardır. Bizim diğer partilerle aramızdaki fark bu. Biz CHP olarak dersimizi çalıştık. Sahada çalışan çok deneyimli ve önemli arkadaşlarımız var”
dedi.

Serter, ‘Bu Seçim Türkiye İçin Sırat Köprüsüdür’

Milletvekili Adayı Bedri Serter, “24 Haziran seçimleri Türkiye için bir sırat köprüsüdür. Bu seçimlerde ya tek adam rejimine devam ya da demokrasi ve cumhuriyet değerlerine tekrar dönüşüm gerçekleştirilecektir. Biz onun için mücadele ediyoruz. Bu dönüşümü sağlamak için çalışıyoruz. Ve bizler
inanıyoruz ki hem Cumhurbaşkanı bizim partimizden çıkacak hem de mecliste çoğunluğu elde edeceğiz” diye konuştu.

Purçu, ‘Türkiye’nin Huzura İhtiyacı Var’

İzmir’in Roman Milletvekili adayı Özcan Purçu ise, “16 yıllık AKP iktidarından vatandaşlar bıktı. Ülkenin ekonomisi rezalet durumdadır. İşçi, esnaf, vatandaş herkes mağdur oldu. Gittikçe fakirleşiyoruz. Ülkemizin huzura ihtiyacı var. 25 Haziran’da Türkiye’ye bu huzuru CHP iktidarı getirecektir. 25 Haziran sabahında barışa, huzura ve kardeşliğe uyanacağız” diye konuştu.