CHP, kahraman şehit itfaiye erinin adını yaşatmak için harekete geçti

CHP, kahraman şehit itfaiye erinin adını yaşatmak için harekete geçti

İstanbul Sultanahmet’teki bir otelin saunasında 27 Nisan’da yangında 2'si Fransız 3 kişiyi kurtardıktan sonra bir turisti daha kurtarmak için yeniden alevlerin arasına dalarak şehit olan itfaiye eri Taner Çebi için CHP harekete geçti.

Barış CAN / YURT

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Sabiha Tüzünoğlu Fatih ilçesinde bir otelde çıkan yangında şehit olan itfaiye eri Taner Çebi’nin isminin park ve İETT durağına verilmesi için önerge verdi. 

Tüzünoğlu verdiği önergede şu ifadeleri kullandı: “Sultanahmet’teki otel yangınında 3 kişinin hayatını kurtaran, 4. kişiyi kurtarmak için kendi hayatından vazgeçen şehit itfaiyeci Taner Çebi geride 1 ve 3 yaşında iki yetim çocuk bırakmıştır. Bu kahraman itfaiyecinin hayatı hep başarılarla doludur. 

Görevi için gözünü kırpmadan feda eden bu yürekli itfaiyecimizin adının yaşatılması çocuklarına verilebilecek en güzel armağan ve onurdur. 

Bu nedenle itfaiye binasının önünde bulunan Fatih Parkının ve İETT durağının adının Taner Çebi olarak değiştirilmesi için önergemizin başkanlık makamına havalesini arz ederim” 

Soru önergesi şu şekilde:

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Sabiha Tüzünoğlu