CHP'li Belediye'den örnek proje

CHP'li Belediye'den örnek proje

Edremit Belediyesi tarafından ilçenin içinden geçen Çanakkale-İzmir yolu kenarına yapılan yeşil alan ve bisiklet yolu düzenlemeleri ile kente yeni bir vizyon kazandırıldı. 1987'den beri Belediye Başkanlığı yapan Kamil Saka, çağdaş, modern ve çevreci bir Edremit hedefi ile çıktıklarını ve gece gündüz çalıştıklarını söyledi. 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde kent merkezi başta olmak üzere şehrin giriş-çıkışları, kavşaklar ve refüjlerin yenilenmesinden sonra bisiklet yolu projesi ile modern bir hale getirildi.

Kent merkezinin vitrini olan giriş-çıkışları, kavşak ve refüjlerini baştan sona yenileyerek yeni bir kimlik yaratan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, şehirden geçen E-87 Karayolu’nun kenarında uygulanan bisiklet yolu ve rekreasyon alanı projesi ile ilçeye yeni bir vizyon kazandırıyor. 

ÇAĞDAŞ, MODERN, ÇEVRECİ...

Birinci etabı tamamlanan ulaşım, spor, dinlenme ve yeşil alan düzenlemeleri yer alan projenin ikinci etap çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Birinci etabı hizmete açılan ve büyük bir beğeni ile karşılanan projenin Edremit Çayı ve Bademli Kavşağı arasındaki yaklaşık 1250 m uzunluğa sahip 2. etap çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor. Projenin tamamlanması ile Edremit’in yeni bir nefes alma noktasına kavuşacağını ifade eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, çağdaş, modern ve çevreci bir Edremit hedefi ile çıktıkları hizmet yolunda projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade etti.

'VATANDAŞIMIZIN HAYATINA DOKUNACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ'

Başkan Saka, “Ticaretin, turizmin ve tarımın merkezi olan Edremit’imizi Narlı’dan Hacıarslanlar’ ve Bostancı’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada bütün olarak değerlendiriyoruz. Kuzey Ege’nin incisi Edremit’imiz artık sanatı, sporu, kültürel ve sosyal faaliyetleri ile anılıyor. Edremit Belediyesi olarak vatandaşlarımızın hayatına dokunacak, sosyal yaşamlarına katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Bisiklet yolu ve çevre düzenlemeleri bu özellikle ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlarımız için önemli bir spor ve nefes alma yerlerinden birisi olacak. Edremit’imize hayırlı olsun” dedi.