CHP'li Karadeniz'den öğretmen ve öğrencilere karne mesajı

CHP'li Karadeniz'den öğretmen ve öğrencilere karne mesajı

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, karne heyecanı yaşayan öğrencilere seslendi. Karadeniz, “Karnenize yazılan notlar ne olursa olsun; çalıştığınızda başarılı olacağınıza dair inancınızı, umudunuzu ve yapabileceğinize dair güveninizi hiç kaybetmeyin” dedi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı bugün sona eriyor. Eğitim öğretim yılı sona ererken Sinop’ta yaklaşık 35 bin 500 öğrenci karne heyecanı yaşıyor. CHP’li Karadeniz, yorucu ve yoğun geçen bir yılın ardından heyecanla beklenen karne gününde öğrencilerin heyecanını paylaşarak, öğrencilere ve velilere şöyle seslendi:

“Öncelikle yıl boyunca yaptığınız gayretli çalışmalarınızdan ötürü sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenize yazılan notlar ne olursa olsun; çalıştığınızda başarılı olacağınıza dair inancınızı, umudunuzu ve güveninizi hiç kaybetmeyin. Karnenizdeki notların hayat başarısı değil, sadece size yön verecek bir araz olduğunu unutmayın. Yarıyıl tatilinizi yorgunluğunuzu atmak, motivasyonunuzu sağlamak ve yeni başarılara imza atmak için en iyi şekilde değerlendirmenizi öneriyorum.”

CHP’li Karadeniz, öğrenci velilerine ve öğretmenlere, Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yetişmesinde gösterdikleri fedakârca çabalar için teşekkür etti. “Öğretmenlerimizin ve velilerimizin bütün çabası evlatlarımızın iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu fertler olarak yetişmesi içindir. Atatürk ilkelerine bağlı, düşünen, sorgulayan, bilimsel ve çağdaş bir nesil için kutsal görevlerini yerine getiren öğretmenlerimizi kutluyorum” diyen Karadeniz, “Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için fedakârca emek veren eğitimcilerimize ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Eğitimcilerimize, velilerimize ve kıymetli öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.