Dikili'de muhtarlar günü coşkuyla kutlandı

Dikili'de muhtarlar günü coşkuyla kutlandı

İzmir’in Dikili ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü coşkuyla kutlandı

Özgür TUĞRUL-19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Dikili Atatürk Meydanı’nda coşkuyla kutlandı. Törene, Dikili Belediye Başkan Vekili Prof. Dr. Evren Evrenesoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol, Dikili Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdür Vekili Tamer Kurnaz, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile ilçede görev yapan muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 “Vatandaşlarımız Mutluluğu İçin Çalışıyoruz”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törenler Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile devam etti. Dikilili muhtarlar adına Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Ali Koldagüç tarafından anıta çelenk sunuldu. Dikili’de görev yapan muhtarlar adına bir konuşma yapan Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Ali Koldagüç, muhtarların vatan, bayrak ve millet sevdasıyla hiçbir karşılık beklemeden halka hizmet ettiğini belirterek, "Hemşerilerimizin yaşamaktan mutlu olduğu, her saniye yüzünün güldüğü mahallelerimizi yarınlara güçlü bir şekilde taşımaya devam edeceğiz" dedi.

“Cefakâr Hizmet Elçileri Muhtarlarımız…”

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da 19 Ekim Muhtarlar Günü’ne ilişkin yaptığı açıklamasında ülke genelinde kentlerin daha yaşanabilir olması hedefinde tüm muhtarların emeklerinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Kar-kış, soğuk-sıcak, yağmur-çamur demeden özveriyle yasadığı mahallenin daha yaşanabilir olması için Cumhuriyet sevdası ile görev yapan ve bu anlamlı göreviyle her daim bizlere yiğit yol arkadaşı olan vatan sevdasının cefakar hizmet elçileri muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü içtenlikle kutluyor, tüm muhtarlarımıza şükranlarımı sunuyorum” görüşlerini dile getirdi.

Muhtarlar Onuruna Yemek

Dikili Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen resmi törenlerin ardından, Dikili Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdür Vekili Tamer Kurnaz ile beraberindeki muhtarlar, Dikili İlçe Kaymakamı Alper Faruk Güngör'ü makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Dikilili muhtarlar adına Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Ali Koldagüç ilçe kaymakamına çiçek takdim etti. İlçe Kaymakamı Güngör’de yaptığı konuşmasında muhtarların gününü kutladı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Dikili Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdür Vekili Tamer Kurnaz da mahalle çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Dikili Kaymakamı Alper Faruk Güngör, bu anlamlı günde muhtarları ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirterek, günün anısına muhtarlara hediye takdiminde bulundu. 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un Dikili Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde muhtarlar onuruna verdiği yemekle sona erdi.