Döşemealtı Belediye Başkanı Genç, 'Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı' seçildi

Döşemealtı Belediye Başkanı Genç, 'Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı' seçildi

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kent Meydanı Projesi ile “Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” seçildi.

Döşemealtı'nın ilk kent meydanı, Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödüllerinde, çevre koruma kategorisinde ödüle layık görüldü. Başkan Turgay Genç, bu proje ile “Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” seçildi.

12 kategoride yerel yönetim çalışmalarını değerlendiren ve bu yıl 9'uncu kez düzenlenen Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri törenine çok sayıda büyükşehir, il, ilçe belediyelerinin yanı sıra yerel yönetimler ve şehircilik alanından çok sayıda belediye başkanı, meclis üyeleri ve üst düzey yetkililer katıldı. Alanında saygın isim yapmış olan seçici bir kurul tarafından değerlendirilen projeler arasından bu yıl 34'ü ödüle layık görülerek bunları hayata geçiren 31 belediye başkanına ödülleri törenle verildi.

Projeleriyle fark yarattılar

Başkan Genç'e ödülünü EPR Yerel Yönetim Ajanı sahibi Erengül Bilenser verdi. Genç, “Antalya'ya örnek ilçemize yakışır, modern bir kent meydanı projesi hazırladık ve kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine açtık. Döşemealtı'nda değişimin, yeniliğin öncüsü olmaktan bölgemize kazandırdığımız projelerin de saygın jüri üyeleri tarafından ödüle değer görülmesi bizleri mutlu ediyor” dedi.

Döşemealtı Belediyesi, daha önce de Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) projesi ile Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından ödüllendirilmişti.