‘Jigolo Çetesi’ne tutuklama

‘Jigolo Çetesi’ne tutuklama

Antalya'da, internet sitesi kurarak, ‘jigolo’ adaylarını dolandırdıkları iddia edilen 19 şüpheliden 9’u tutuklandı

Antalya'da 12 mağdurun şikâyeti üzerine örgüt ve çete suçlarına bakan cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, zengin kadınlarla birlikte olarak para kazanmak isteyen ‘jigolo adayı’ mağdurları dolandıran çete üyelerini 4 ay takip etti. Geçtiğimiz cuma günü eş zamanlı olarak Antalya, Burdur, Kocaeli, Denizli, Isparta ve Van'da düzenlenen operasyonlarda 19 şüpheli gözaltına alındı ve sorguları yapılmak üzere Antalya’ya getirildi. Gözaltına alınan 19 şüphelinin sorguları önceki akşam tamamlandı. Sorguları tamamlanan şüphelilerden 9’u tutuklandı. 10'u tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

UYUŞTURUCU İLE YAKALANDILAR

Çete lideri Halis E. ile B.A. adlı kadının yakalandıkları Antalya'daki villada yapılan arama sonucu 15 bin lira ve uyuşturucu maddeler ele geçirildi.
Çete üyelerinin, kurdukları internet sitesine ulaşan 'jigolo adayı' mağdurlardan 'gold' ve 'VIP' üyelik için para isteyerek 150 bin liralık vurgun yaptığı belirlendi. Gerçek mağdur sayısının ise 100'ü geçebileceği, vurgun miktarının 1 milyon lirayı bulabileceği bildirildi.