‘Jigolo dolandırıcıları’ çökertildi

‘Jigolo dolandırıcıları’ çökertildi

Zengin kadınlarla para karşılığında birlikte olmak isteyen erkekleri dolandıran çete çökertildi. Dolandırıcılık boyutunun 1 milyon lira olabileceği belirtiliyor.

Antalya’da, zengin kadınlarla para karşılığı birlikte olmak isteyen erkekleri internet sitesi yoluyla dolandıran 19 kişi gözaltına alındı. Örgüt ve çete suçlarına bakan Cumhuriyet savcılığı, 'jigolo adayı' 12 mağdurun dolandırıldıkları yönündeki şikâyetleri üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri de 4 ay süren teknik ve fiziki takibin sonunda, para karşılığı zengin kadınlarla birlikte olmak isteyen genç erkekleri dolandıran çetenin izini buldu. Polis, geçen cuma günü Antalya ile Burdur, Kocaeli, Denizli, Isparta ve Van'da eş zamanlı operasyon düzenledi. Çete lideri Halis E. ile B.A. adlı kadın, Antalya'da bir villada yakalandı. Villada yapılan aramada 15 bin lira ve uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Çete liderlerinin, dolandırıcılıktan elde edilen parayla lüks bir hayat sürdüğü ortaya çıktı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Antalya'ya getirildi.

‘GOLD’ VE ‘VIP’ ÜYELİKLER

Çete üyelerince kurulan internet sitesindeki telefon numarasını arayan 'jigolo adayı'ndan 'gold' ve 'VIP' üyelik için çeşitli miktarlarda para istediği, bu şekilde 150 bin liralık vurgun yaptığı belirlendi. 12 kişinin şikâyetçi olduğu ancak gerçek mağdur sayısının 100'ü geçebileceği, vurgun miktarının ise 1 milyon lirayı bulabileceği bildirildi. Sorguları tamamlanan 19 şüpheli, adliyeye sevk edildi.