Karabağlar Belediyesi’nden Cumhuriyet korteji

Karabağlar Belediyesi’nden Cumhuriyet korteji

Karabağlar Belediyesi, Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümünde her yıl olduğu gibi bu yıl da “Ata’ya Saygı” etkinliği kapsamında “Geleneksel Cumhuriyet Korteji” gerçekleştirecek.

Kortej, 28 Ekim Cumartesi saat 19:00’da Fahrettin Altay Metro Durağı’ndan başlayıp İnönü Caddesi boyunca devam ederek, Üçyol’da bulunan Uğur Mumcu Parkı’nda sona erecek. Yaklaşık 6 km sürecek korteje, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başta olmak üzere, vatandaşlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve üyeleri, İzmir’deki futbol kulüplerinin taraftarları, muhtarlar ve siyasiler parti temsilcileri ve vatandaşlar katılacak.

İlgi artarak devam ediyor

Her yıl büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Cumhuriyet Korteji’ne bu yıl da vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyüşe eşlik edecek. Üçyol’da tamamlanacak olan yürüyüşün sonunda Türk Halk Müziği Sanatçısı Murat Sincer, Uğur Mumcu Parkı Saat 21:00’de bir konser verecek.

Yaşasın Cumhuriyet

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan korteje tüm Karabağlarlı vatandaşları davet etti. Cumhuriyet’in Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk toplumuna armağan edildiğini belirten Selvitopu, “Bizim görevimiz sonuna kadar her yönüyle Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Cumhuriyet’in değerlerini gelecek kuşaklara taşımak olacaktır. Ne pahasına olursa olsun asla bu yoldan dönmeyeceğiz. Cumhuriyet coşkuyla, ilelebet geleceğe doğru hep ayakta duracak. Yaşasın Cumhuriyet” diye konuştu