Sanat sevgisi engel tanımadı

Sanat sevgisi engel tanımadı

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi ile Özel Gözlem Bakım Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen kurslarda eğitim gören engelli vatandaşların ortaya çıkarttıkları eserler, sanat sevgisinin engel tanımadığını gözler önüne serdi.

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi’nin tarihi Kervansaray’da gerçekleşen “Adım Adım Sanat Sergisi” sanatseverlerden tam not alırken, engelli vatandaşların hazırladığı resim sergisi büyük ilgi gördü.

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi eğitmenleri tarafından resim kursu verilen Özel Gözlem Bakım Merkezi’nden 50 engelli vatandaş, kurs sonunda çizdikleri resimleri sergiledi.

"OLDUKÇA ANLAMLI BİR SERGİ"

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla gerçekleşen “Adım Adım Sanat Sergisi” çok sayıda sanatseveri bir araya getirirken, kursiyerlerin bir yıllık çalışmalarının sonucu olan sanat eserleri büyük beğeni topladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sergide yer alan eserlerin hepsinin birbirinden güzel ve özel eserler olduğunu belirterek; “Özellikle engelli kardeşlerimizin resim sergisi oldukça anlamlıydı. Sanat sevgisinin engel tanımadığının en güzel örneğini ortaya koymuşlar. Engelli kardeşlerimizi ve onlara eğitim veren Halk Akademisi eğitmenlerimiz Yavuz Deniz ve Ferah Nur hocamızı yürekten kutluyorum” ifadesini kullandı.

"BÖYLE BİR SERGİDE BULUNDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

Sergide yaptığı resimleri sergileyen Engelli Savaş Yiğitgöz ise, "Pastel boya çalışması yaptım. Elimden geldiği kadar güzel yapmaya çalıştım. Böyle bir sergide bulunduğum için çok mutluyum. Biz engellileri unutmadıkları için böyle bir köşe verdikleri için çok teşekkür ederiz” dedi.