ABD Emniyet mensuplarının karıştığı bu seks skandalını konuşuyor

ABD Emniyet mensuplarının karıştığı bu seks skandalını konuşuyor

ABD'nin California eyaleti bu skandalla çalkalanıyor... "Celeste Guap" adını kullanan bir hayat kadını, henüz 17 yaşındayken, Oakland polis departmanına bağlı karakollardan en az 24 polisle cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti.

KPIX adlı TV kanalına polislerle arasında geçtiğini öne sürdüğü yazışmaları gösteren Guap, cinsel ilişki karşılığında polislerin kendisini koruduğunu ve bazı gizli operasyonlarla ilgili bilgi verdiğini iddia etti.

Guap, polislerle arasında geçen whatsapp mesajlarını da yayınladı.

Birlikte olduğu polislerin bir başka meslektaşına bilgi vermesiyle tanıştığını anlatan Guap, memurlar görevli olmadıkları sırada cinsel ilişkiye girdiklerini aktardı.

Başta polislerin onu koruduğunu düşündüğünü söyleyen Guap, “Ancak geri dönüp baktığımda… Evet, kendimi bir kurban olarak görüyorum. Çünkü istismar edildiğimi hissediyorum” dedi.Oakland ve Richmond polis merkezlerinin konuya ilişkin iç soruşturma başlattığı belirtildi.

Skandalın patlak vermesinin ardından geçen Perşembe Oakland Polis Şefi Sean Whent görevinden istifa etti.

Oakland Belediye Başkanı Libby Schaaf yaptığı açıklamada, “Küçük yaşta birine yönelik cinsel taciz, bizi tiksindiriyor ve öfkelendiriyor” ifadesini kullandı.