ABD'de silahlı saldırı!

ABD'de silahlı saldırı!

ABD'nin Chicago kentinde silahlı bir saldırganın, aynı gün içinde farklı semtlerde 7 kişiyi vurduğu, 5 mağdurun hayatını kaybettiği açıklandı.Chicago polisinin etkisiz hale getirdiği saldırganın suç dosyasının kabarık olduğu anlaşıldı.

Chicago polisinin açıkladığı bilgilere göre, isminin Jason Nightengale olduğu belirlenen silahlı saldırgan, günün değişik saatlerinde, içinde kadın mağdurların da bulunduğu 7 kişiye ateş açtı, yaralanan 5 kişi yaşamını kaybetti.

Dün, Chicago'nun farklı semtlerinde rastgele şahıslara silah doğrulttuğu belirlenen saldırganın hedef aldığı mağdurlar arasında bir üniversite öğrencisi, bir restoran çalışanı ve güvenlik görevlisi iki kadın da bulunduğu bilgiler arasında yer aldı.

Bir apartmanın girişinde postalarını kontrol eden 77 yaşındaki kadını da öldüren Nightengale'in, daha sonra girdiği bir alışveriş merkezinde etrafa ateş açması sonucu başından vurduğu 20 yaşındaki genç, olay yerinde yaşamını yitirirken, iki kurşunun isabet ettiği 81 yaşındaki ihtiyar kadının ise durumunun kritik olduğu bildirildi.

Polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilen Jason Nightengale polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Cook ilçe mahkemesine göre, 32 yaşındaki saldırganın, 2005'te 'silah ve uyuşturucu ihlalleri, hırsızlık, ölümcül silahla saldırı, uygunsuz davranış ve aile içi şiddet' gibi konuları da içeren bir dizi tutuklama ve kovuşturma kaydı bulunduğu söylendi.