ABD'li ünlü televizyon sunucusu Larry King yaşamını yitirdi!

ABD'li ünlü televizyon sunucusu Larry King yaşamını yitirdi!

ABD televizyonlarında en uzun süre görev yapan isimlerinden biri olan, ünlü talk şov sunucusu Larry King 87 yaşında hayatını kaybetti. King, 3 haftadır yoğun bakımda koronavirüs tedavisi görüyordu ve sonunda virüsün kurbanı oldu.

ABD'li ünlü televizyon sunucusu ve radyocu Larry King, 87 yaşında hayatını kaybetti. King'in oğlu Chance King, ünlü sunucunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ora Media, bu sabah 87 yaşında Los Angeles'taki Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde vefat eden kurucu ortağımız, ev sahibi ve arkadaşımız Larry King'in ölümünü derin bir üzüntüyle duyuruyor" ifadelerinine yer verildi.Kariyerinde 60 yılı aşkın deneyimi olan ve uzun yıllar 'Larry King Show' programını sunan usta gazeteci Larry King, koronavirüse yakalanmıştı. 87 yaşındaki King'in bir haftadan uzun süredir Cedars-Sinai Tıp Merkezi'nde tedavi görüyordu. King'in ölümünün koronavirüs kaynaklı olup olmadığı henüz belli değil ifadelerini belirtti.

 
LARRY KING KİMDİR?1985 yılından beri CNN'de yayınlanan 'Larry King Live' adlı programı sunan King, 40 binden fazla politikacı, sporcu ve ünlü ile gerçekleştirdiği röportajlarıyla 'ABD'nin en iyi röportajcısı ve sunucusu' olarak kabul edilmektedir.40 binden fazla röportaja imza atan Larry King, üniversite eğitimi almamıştı.ABD'li ünlü televizyon sunucusu Larry King yaşamını yitirdi.ABD'li ünlü televizyon sunucusu Larry King hayatını kaybetti