ABD'nin 'Stop Erdoğan' ilanına TCDD'den 'Love Erdoğan' misillemesi

ABD'nin 'Stop Erdoğan' ilanına TCDD'den 'Love Erdoğan' misillemesi

ABD New York'taki Times Meydanı'ndaki 'Stop Erdogan' ilanına karşılık olarak, TCDD ve reklam panolarında 'Love Erdoğan' görüntüsü dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde ABD New York'taki Times Meydanı'ndaki 'Stop Erdogan' ilanı tepkilere neden olmuştu. 

Marmaray’da Bostancı Durağı’nda inen yurttaşlar, TCDD panosunda 'Love Erdoğan' görseli ile karşılaştı. Love Erdoğan görsellerinin, Marmaray'ın yanı sıra İstanbul'un diğer ilçelerinde de reklam panolarına yansıtıldığı öğrenildi.


 
Yeniçağ'da yer alan habere göre, İstanbul’un önemli ulaşım ağları arasında yer alan Marmaray ile yolculuk edenler, Bostancı Durağı’ndaki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Panosu’nda ‘Love Erdoğan’ görseli ile karşılaştı. Love Erdoğan’ yazısını görenler, panoyu videoya alırken, diğer duraklardan Marmaray’a binen vatandaşların da ‘Love Erdoğan’ yazısı ile karşılaştığı aktarıldı. Love kelimesinin İngilizce karşılığı Aşk olarak geçmekte.

Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde Amerika’nın önemli meydanları arasında yer alan Times Meydanı’nda FETÖ’cüler tarafından ‘Stop Erdoğan’ görüntüsü yansıtılmıştı. Skandal 'Stop Erdoğan' yazısına Türkiye’den çok sayıda tepki yükselmişti. Marmaray'da Erenköy durağında inen vatandaşlar da Love Erdoğan yazısı ile karşılaştılar. Marmaray yolcuları, panoların fotoğraflarını kaydetti. 


 
Diğer yandan 'Love Erdoğan' görselinin İstanbul'un diğer ilçelerinde de görüldüğü öğrenildi. Bayrampaşa Belediyesi'nin önünden geçen vatandaşlar da 'Love Erdoğan' görseli ile karşılaştı. AKP'li belediyelerin de çalışmaya destek verdikleri açıklandı.