Almanya'dan şok uyarı! Hangi eski milletvekilinin suikast listesinde adı var?

Almanya'dan şok uyarı! Hangi eski milletvekilinin suikast listesinde adı var?

Almanya'dan gelen bir telefon eski milletvekilinin gündeme bomba gibi düşmesine neden oldu.

Eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan, Alman polisinin kendisini arayarak "Suikast listesinde adınız var" uyarısı yaptığını açıkladı.

Avrupa'da yaşayan Türkiyeli muhalif gazeteci, sanatçı, yazar ve siyasetçilere yönelik infaz listeleri olduğu iddialarına bir yenisi daha eklendi. 

 

hasip-kaplan-2015.jpg


Almanya'da yaşayan Eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, polisin kendisini uyardığını açıkladı. Kaplan Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Alman Polisi aradı suikast listesinde adınız var, Valla 40 yıldır adım var, yeni değil dedim..!"

 

313903-595x130.jpg

Alman polisi, geçtiğimiz günlerdi Köln kentine yaşayan Artı Gerçek ve Artı TV Genel Yayın Yönetmeni Celal Başlangıç'ı da can güvenliği konusunda uyarıda bulunmuştu. Başlangıç, "21 kişilik infaz listesindeki isimleri biliyorduk. Sonra 43 kişilik bir liste daha olduğu konusunda bir bilgi yayılmıştı ama bu listede yer alan isimler kimler bilinmiyordu. Evime gelen Alman polisleri bir üçüncü listeden bahsederek, yurt dışında yaşayan Erdoğan karşıtlarından oluşan 55 kişilik bir liste olduğunu ve adımın bu listede yer aldığını söyledi" dedi. Berlin'deki evinde 7 Temmuz'da saldırıya uğrayan Artı Tv programcısı Erk Acarer de tehditlerin sürdüğünü açıklamıştı.