Başbakanı vurdular! Silahlı saldırıya uğradı

Slovakya Başbakanı Robert Fico kimliği henüz belirlenemeyen bir saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Slovakya Başbakanı Robert Fico vuruldu. Brasitlava dışındaki bir hükümet toplantısına katılan Fico, kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Basında çıkan haberlere göre Slovakya'nın popülist Başbakanı Robert Fico uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

slovakya-basbakani-ficoya-suikast-ez6l.jpg

SALDIRGAN GÖZALTINDA

Haber televizyon kanalı TA3'e göre olay başkentin yaklaşık 150 kilometre kuzeydoğusundaki Handlova kasabasında meydana geldi. Bir şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Slovak TASR haber ajansı, Parlamento Başkan Yardımcısı Lubos Blaha'nın Parlamento oturumu sırasında olayı doğruladığını ve oturumu bir sonraki duyuruya kadar ertelediğini söyledi.

Olay, Fico'nun destekçileriyle buluşmak üzere geldiği yerel Kültür Evi'nin önünde meydana geldi. Polis olay yerini kapattı.

ekran-goruntusu-2024-05-15-164629.png

Günlük Dennik N gazetesi muhabiri silah seslerini duydu ve ardından kurtarma ekiplerinin başbakanı bir arabaya taşıdığını gördü.

Reuters haber ajansına göre, bir çok kişi silahın patladığını duydu. Bir kaç kişi saldırganın, güvenlik güçleri tarafından tutuklandığına şahit oldu. Saldırgan, bir arabayla olay yerinden uzaklaştırıldı.

Slovakya Cumhurbaşkanı saldırıyı kınadı.