Beşar Esad'ın eşi Esma Esad neden gündemde?

Beşar Esad'ın eşi Esma Esad neden gündemde?

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'ın adı sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geliyor. Esad'ın adının bu denli konuşulmasının nedeni ise kötü bir haber.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'tan kötü haber geldi.

Beşar Esad'ın ofisinden yapılan açıklamada, 2019'da meme kanserini yenen İngiltere doğumlu eşi Esma Esad'a lösemi teşhisi konulduğu belirtildi.

besar-esadin-esi-esma-esad-losemiye-yakalandi-yjzr.jpg

ESMA ESAD'A LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULDU

Açıklamada, “First Lady Esma Esad'a, enfeksiyonla mücadelede rol oynayan beyaz kan hücrelerinin agresif bir kanseri olan akut miyeloid lösemi teşhisi konuldu” denildi.

esma-esad-suriyenin-dizginlerini-ele-gecirdi-1ytg.jpg

Esma Esad'ın enfeksiyondan kaçınmak için sosyal mesafeyi gerektiren “özel bir tedavi protokolüne” tabi tutulacağı belirtilen açıklamada, “tedavi planının bir parçası olarak tüm doğrudan angajmanlardan geçici olarak çekileceği” ifade edildi.

x1080.jpg

DAHA ÖNCE MEME KANSERİNİ YENMİŞTİ

Esma Esad, 2019 yılında, bir yıl boyunca hastalıkla mücadele ettikten sonra meme kanserinden tamamen kurtulduğunu söylemişti.

1975'te İngiltere'de doğan eski yatırım bankacısı, 2011'de ülkenin iç savaşının patlak vermesinden önce kendisini ilerici bir hak savunucusu ve Esad hanedanının modern yüzü olarak tanımlıyordu.