Beyaz Saray Sözcüsü, televizyon kanalına transfer oldu

Beyaz Saray Sözcüsü, televizyon kanalına transfer oldu

Beyaz Saray sözcülüğü görevinden ayrılan Jen Psaki, bir televizyon kanalı ile anlaştığını duyurdu.

Jen Psaki,  13 Mayıs tarihinde Beyaz Saray sözcülüğü görevinden ayrıldı. Görevden ayrılan Psaki'nin yeni adresi belli oldu. 

Jen Psaki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu sonbaharda müthiş MSNBC ailesine katılacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Gerçekleri ortaya çıkarmak ve bu ülkenin insanları için en önemli olan konuları derinlemesine incelemek hiç bu kadar önemli olmamıştı" dedi.

MSNBC'den yapılan yazılı açıklamada ise Jen Psaki'nin MSNBC'ye bağlı birçok kanaldaki siyasi içeriklerde yorumcu olarak yer alacağı ve bir programın da sunuculuğunu yapacağı bilgisi paylaşıldı.

OBAMA DÖNEMİNDEN BERİ TARTIŞILAN BİR İSİM JEN PSAKİ

ABD'nin eski ve ilk siyahi başkanı olan Barack Obama döneminde Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü görevinde bulunan Psaki, Joe Biden'ın göreve gelmesiyle 20 Ocak 2021'den itibaren Beyaz Saray Sözcülüğü yapıyordu. Psaki, 13 Mayıs'ta görevini yardımcısı Karine Jean-Pierre'ye devredip, Beyaz Saray'a elveda demişti.

YILLIK MAAŞI DUDAK UÇUKLATIYOR

Bu süreçte Psaki'nin görevdeyken birçok kanal ile isminin anılması ve Psaki'nin bu kanallarla görüşmeler yaptığı iddiası ise etik tartışmalarına sebep olmuştu. Öte yandan Psaki'nin Beyaz Saray Sözcüsü olarak yıllık 180 bin dolara yakın maaş aldığı ve MSNBC'den de yıllık yaklaşık 1,5 milyon dolar maaş alacağı öne sürülmüştü.