Biden, Kürt bir aileden mi geliyor? AKP'li Miroğlu'ndan şaşırtıcı iddia!

Biden, Kürt bir aileden mi geliyor? AKP'li Miroğlu'ndan şaşırtıcı iddia!

AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, ABD'nin yeni başkanı John Biden'le ilgili "ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geldiği ve aslen Bıruki aşiretinden olduğu" iddiasını ortaya atınca sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, ABD'nin yeni başkanı John Biden'le ilgili "ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geldiği ve aslen Bıruki aşiretinden olduğu" iddiasını ortaya attı. ABD Başkanlığı görevini devralan John Biden'la ilgili AKP'den hayli ilginç bir iddia geldi. 
AKP MKYK Üyesi ve önceki dönem milletvekili Orhan Miroğlu, Biden'in Kürt kökenli olduğuna ilişkin bir iddiayı sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından "Geçenlerde konuştuğum bir Kürt dostum söyledi, ciddi olduğuna inanmak zor olsa da, amacın ne olduğunu tahmin etmek zor değil" diyen Miroğlu, "Birileri diyormuş ki, Biden’ın gerçek ismi Cımoyê Bahattîn Ağa imiş! Erivan’dan ABD’ye göç etmiş bir Kürt aileden geliyormuş ve aslen Bıruki aşiretindenmiş!" diyerek yazdı. Miroğlu'nun paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.