Çavuşoğlu açıkladı... Türkiye, Rusya'nın uçuş sınırlaması kararına dair ne düşünüyor?

Çavuşoğlu açıkladı... Türkiye, Rusya'nın uçuş sınırlaması kararına dair ne düşünüyor?

Rusya'nın Türkiye ile uçuşları sınırlaması hakkında açıklamada bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, "Rusya'nın seyahat kararının arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum, tamamen sağlık nedeniyle alınmış bir karar" ifadesinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın Türkiye ile uçuşları sınırlamasına yönelik, "Kararın arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum" dedi. Öte yandan Almanya ile geçen sene yapılan iş birliği anlaşmasını bu yıl Rusya'ya teklif ettiklerini söyleyen Çavuşoğlu, Rusya’dan bir heyetin sağlık uygulamalarını yerinde görmek için Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

Çavuşoğlu, dış politikada öne çıkan konulara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Rusya'nın Türkiye ile uçuşları sınırlamasına ilişkin konuşan Çavuşoğlu, Ankara-Moskova hattında iş birliği görüşmelerinin başladığını belirterek, "Tamamen sağlık nedenleriyle alınan bir karar. Almanya ile geçtiğimiz sene yaptığımız işbirliğini Rusya ile de yapma talebimizi kendilerine ilettik. Bu kapsamda Rusya’dan bir heyet gelip Türkiye’deki uygulamaları yerinde görecek" dedi.