Elon Musk'tan X'i reklam vermemekle tehdit eden şirketlere Zeki Demirkubuz tadında yanıt: "S.. gidin, kendinizi becerin..."

X'in CEO'su Elon Musk, İsrail'e karşı tutumu nedeniyle büyük şirketler tarafından boykotla tehdit ediliyor. Musk o tehditlere küfür ederek yanıt verdi.

 

Elon Musk, Twitter’a reklam vermemekle tehdit eden şirketlere cevap verdi. Musk geçtiğimiz haftalarda bir X kullanıcısına verdiği yanıtla ‘anti-semitik’ bir tutum takınmakla suçlanmıştı.

Bu çıkışı nedeniyle The New York Times’a göre 100’den fazla marka X'e reklam vermeyi durdurdu ve şirket yıl sonuna kadar 75 milyon dolar kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı.

REKLAM BOYKOTU YAPAN ŞİRKETLERE KÜFRÜ BASTI

The Verge’ün aktardığına göre Elon Musk, New York Times’ın düzenlediği ‘DealBook’ zirvesinde konuştu. Zengin iş insanı Musk, bahse konu paylaşımıyla ilgili hatasının farkında ve üzgün olduğunu belirtse de reklam boykotu yapan şirketlerden küfrü esirgemedi.

"UMARIM REKLAM VERMEYİ DURDURURLAR"

Moderatörün “Şirketler reklam vermeyi kesiyor” sözü üzerine arayan giren Musk “Reklam vermesinler” dedi.

Bunun üzerine moderatör “Ne demek istiyorsunuz” deyince Musk açık konuştu: “Umarım (reklam vermeyi) durdururlar. Reklam vermeyin. Birisi bana reklamla şantaj yapmaya kalkacaksa, parayla şantaj yapmaya kalkacaksa s*ktirsin gitsin. Açık mı? Umarım öyledir.”

Musk ayrıca “Reklam boykotunun yapacağı şey, şirketi öldürmek olacak. Biz gideceğiz ve o da reklamverenlerin boykotu yüzünden olmuş olacak” dedi.