Evlilik teklifini reddeden kadın yakılarak katledildi

Evlilik teklifini reddeden kadın yakılarak katledildi

Pakistan'da 19 yaşındaki öğretmen evlilik teklifini reddettiği bahanesiyle yakılarak katledildi.

Pakistan'ın Upper Dewal kasabasında Maria Sadaqat adlı 19 yaşındaki genç öğretmen, okul müdürünün oğlunun evlilik teklifini reddettiği bahanesiyle yakılarak öldürüldü.
El Arabiya'nın haberine göre, 19 yaşındaki Maria Sadaqat geçtiğimiz pazartesi günü eskiden çalıştığı özel okulun müdürü ve onun arkadaşlarının saldırısına uğradı. 
Sadaqat'a yapılan saldırı, müdürün oğlunun evlilik teklifini reddetmesinin ardından yaşandı. Sadaqat'ın amcası Abdul Basit, "Adam boşanmıştı ve Sadaqat'tan yaşça çok büyüktü. Bu yüzden Sadaqat teklifi reddetti ve sürekli takip edilince işten ayrıldı. En sonunda saldırdılar" dedi.
Hastaneye kaldırılan Sadaqat'ın doktoru, genç kadının sağlık durumunun ilk başta iyiye gittiğini ancak vücudundaki ciddi yanıklardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. Yetkililer yaptığı açıklamada grubun genç kadını önce dövdüğünü daha sonra üzerine benzin dökerek yaktığını söyledi.
Polis, hastaneye kaldırılmasının ardından hayata tutunamayan Sadaqat'ın ölmeden önce kendisine saldıran 5 kişinin adını verdiğini kaydetti.
Saldırıyla ilgili henüz 1 kişi tutuklandı.