Faşistler savaş hazırlığındaymış: Baskından füze çıktı

Faşistler savaş hazırlığındaymış: Baskından füze çıktı

Kuzey İtalya’da, Neo-Nazi olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin senato adayı olduğu belirtilirken; diğer ikisinin ise havaalanında hangarda sakladıkları füzeyi satmaya çalıştıkları duyuruldu.

İtalya’nın kuzeyindeki Turin şehrinde, Neo-Nazi olduğu belirtilen 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin 2001 yılında, faşist Forza Nuavo siyası partisinin Senato adayı olduğu belirtildi. Kimliği açıklanmayan şüphelinin, Milano’nun kuzeybatısındaki Gallarate şehrindeki evinde, 9 saldırı tüfeği, yaklaşık 30 av tüfeği, tabanca ve cephane bulunduğu duyuruldu. Ayrıca çok sayıda Nazi sembolü olan "svastika" işlemeli antikanın da ele geçirildiği belirtildi.

FÜZE ELE GEÇİRİLDİ
Ele geçirilen füzenin Fransız yapımı olduğu ve gözaltına alınan diğer iki şüphelinin bu füzeyi hangarda sakladıkları ve satmaya çalıştıkları bildirildi.

Ayrıca, polis, doğu Ukrayna’daki Rus destekli isyanda yer alan İtalyanlarla ilgili daha önceki bir soruşturma kapsamında bu bulgulara ulaştığını duyurdu.