Financial Times duyurdu: Türkiye rezervasyonları gittikçe artıyor!

Financial Times duyurdu: Türkiye rezervasyonları gittikçe artıyor!

Financial Times tatil seçiminde öne çıkan ülkeleri analiz etti. Gazete, havayolu şirketlerinin verilerinden hareketle, rezervasyonların en çok arttığı ülkelerin Yunanistan ve Türkiye olduğunu açıkladı.

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, salgını bitirmek için başlatılan aşılama kampanyaları tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlarını aşılamaya başlayan ilk ülkelerden İngiltere’de yaklaşan turizm sezonu öncesi gözler olası tatil fırsatlarına çevrildi.

Ülkeler koronavirüs önlemleri çerçevesinde yurt dışından gelecek turistlere belli şartlar uygulama planları yapıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise ülkelerin risk durumlarına göre sınıflandırılacağı ‘trafik ışığı’ sistemini devreye sokması bekleniyor. Buna göre ülkeler, aşılama, hastalık ve mutasyon oranlarına göre değerlendirilecek.

PASKALYADA GÖKYÜZÜ SESSİZ

Mayıs ayının ortasında İngiliz vatandaşlarının seyahat yasağının kalkacağı beklentisi üzerine Financial Times en gözde tatil noktalarını mercek altına aldı. Paskalya döneminin Avrupalı havayolu şirketleri için eskiden en yoğun dönemlerden biri olduğuna dikkat çeken gazete, bu yıl yasaklar nedeniyle gökyüzünün ‘sessiz’ olduğunu vurguladı.

 

tu.jpg