Florida'da gece kulübünde katliam

Florida'da gece kulübünde katliam

ABD'nin Florida şehrinde bir gay kulübüne silahlı saldırı gerçekleştirildi. ABD'nin Florida eyaletine bağlı Orlando şehrindeki bir gece kulübünde silahlı saldırı dehşeti yaşandı. Son gelen haberlere göre; barda bulunanları rehin aldığı doğrulanan saldırgan, polis operasyonuyla öldürüldü. Güvenlik güçleri, yaklaşık 20 kişinin öldüğünü ve 42 kişinin yaralandığını açıkladı.

ABD'nin Orlando şehrinde gay kulüpte bir kişi etrafa ateş açtı. Güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada olayda 50 kişinin hayatını kaybettiği 53kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırgan barın içerisinde öldürüldü.

Florida Eyaleti'ne bağlı Orlando şehrinde bulunan Pulse Club isimli gay kulübünde başladı. Olayda 50 kişinin öldüğü, 53 kişinin de yaralandığı bildiriliyor. Saldırganın isminin Omar Mateen olduğu açıklandı.Güvenlik güçleri yaptığı açıklamada saldırganın kulüpte etrafa ateş açtığını söyledi. Saldırganın barda bulunanları rehin aldığını doğrulayan polis, saldırgan ve polis arasında çatışma yaşandığını ifade etti. Olayın terör olayı olup olmadığı araştırılırken, FBI saldırının radikal islam örgütleri tarafından gerçekleştirilmiş olma ihtimali üzerinde duruyor.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve sağlık görevlisi sevk edilirken, içeridekileri rehin alan saldırganın barın içerisinde öldürüldüğü öğrenildi.

Olaydan hemen sonra yerel bir kanalın muhabiri Stewart Moore, Twitter'dan saldırganın üzerinde bomba olduğunu yazdı.

​Kulübün Facebook hesabından paylaşılan mesajda, “Herkes Pulse’dan çıksın ve kaçsın” ifadeleri kullanıldı. ​Orlando polisi de Twitter’dan yaptığı açıklamada, yaralananlar olduğunu aktardı ve bölgeden uzak durma çağrısı yaptı.