Gandalf hastaneye kaldırıldı

Gandalf hastaneye kaldırıldı

Yüzüklerin Efendisi’nin Gandalf’ından kötü haber geldi. Ünlü oyuncu Ian McKellen hastaneye kaldırıldı.

Yüzüklerin Efendisi serisinde Gandalf karakterine can veren 85 yaşındaki ünlü oyuncu Ian McKellen hastaneye kaldırıldı.

Tiyatro sahnesinde ayağı kayıp düşen McKellen, yaşanan olayın ardından tedavi altına alındı.

TİYATRO SAHNESİNDEN AŞAĞI DÜŞTÜ

Cumhuriyet'teki habere göre Ian McKellen, Londra'daki Noël Coward tiyatrosunda Player Kings oyunu sırasında sahneden düştükten sonra hastaneye kaldırıldı.

Seyirciler tiyatrodan tahliye edilirken akşamki gösterinin iptal edildiği bildirildi. 

Bir tiyatro sözcüsü yaptığı açıklamada, aktörün durumunun iyi olduğunu ve hızlı ve tam bir iyileşme beklediğini söyledi.

gandalf.webp

IAN MCKELLEN KİMDİR? 

Sir Murray Ian McKellen 25 Mayıs 1939 doğumlu, İngiliz aktör. 1991 yılında tiyatroya yaptığı katkılar dolayısıyla 'Sir' ünvanını kazanmıştır.

McKellen en çok Yüzüklerin Efendisi ve Hobit üçlemesi filmlerindeki Gandalf ve X-Men serisindeki Magneto rolleriyle bilinir.

1988 yılında BBC radyosunda eşcinsel olduğunu açıklamıştır. Bu açıklamadan sonra eşcinsellerin haklarını savunmaya başlamış ve İngiltere deki eşcinsellerin toplum içinde eşitliği için faaliyete geçen Stonewall Group'u kurmuştur.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerindeki Gandalf ve X-Men filmlerindeki Magneto rollerinin yanı sıra Beauty and the Beast, The Da Vinci Code ve Mr Holmes filmlerindeki rolleriyle de tanınıyor. Aktör ayrıca ITV dizisi Coronation Street'in 10 bölümünde Mel Hutchwright rolüyle yer aldı.