Hastalığı herkesi şaşkına çevirdi! Gülerken ya da ağlarken ölebilir

Hastalığı herkesi şaşkına çevirdi! Gülerken ya da ağlarken ölebilir

İngiltere'de yaşayan Natasha Coates adlı bir kadın, yakalandığı sıra dışı bir hastalıkla hayatı adeta zindan oldu. Natasha Coates gülerken ya da ağlarken bir anda ölebilir! Belgesele konu olan bu zorlu hayat mücadelesi duyan herkesi şaşırtıyor.

İngiltere'de yaşayan Natasha Coates isimli kadının yaşadığı alerjik durum duyanları hayrete düşürüyor. Natasha Coates, gün içinde yaşadığı yoğun duygulardan dolayı vücudu bu duruma tepki gösteriyor.

Natasha Coates, terlemeden gülmeye kadar her şeyin potansiyel olarak ölümcül bir alerjik reaksiyonu tetikleyebileceği nadir bir durumdan muzdarip. Nadir görülen hastalığını sosyal medyada hesaplarından anlattıktan sonra kısa bir sürede popüler olmayı başaran Coates, yaşadığı tehlikeli durum nedeniyle henüz 20 yaşında kendi cenazesini planladı.

Paylaştığı videolarda Natasha, alerjisi ile ilgili şunları söyledi:

"Güçlü duygulara alerjim var. Gülmem, ağlamam, üzgün veya stresli olmam da dahil olmak üzere vücudumda meydana gelen herhangi bir değişiklik kimyasal reaksiyona neden olabilir."

İlk büyük atağını arkadaşlarıyla dışarıda eğlendiği bir gecenin sonunda geçirdiğini ifade eden Coates, "Arkadaşlarla gülüp eğleniyorduk. Dilim ve boğazım şişmeye başladı. Bir arkadaşım ambulans çağırdı, diğeri ise boğulmama engel olmak için ilacımı kullanmama yardım etti. Yoğun bakıma alınmadan önce bilincimi kaybetmeden önce iyi olacağımı söyleyerek saçımı okşadılar. Dışarıda geçirdiğim bir gecenin sonu böyle geldi." dedi.

Hayatı boyunca 500'den fazla kez hastanelik olduğunu ve hemen hemen her gün alerjik reaksiyonlarla mücadele etmek zorunda kaldığını söyleyen Coates, "Hemen hemen her gün oluyor ve 500'den fazla kez hastaneye kaldırıldım. Başladığını hissettiğimde sinirleniyorum ve bunu bastırmaya çalışıyorum, yoksa daha kötü bir tepki vereceğim.

Örneğin sizi bir ısırgan soktuğunda, mast hücreleriniz bir kimyasal olan histaminin salgılar ve bunun sonucunda kabarık ve kaşıntılı bir yumru oluşur. Benim vücudumda, bu mast hücreleri aşırı duyarlıdır. Küçük şeylere bile çok fazla miktarda kimyasal salınımı yapıyorlar. Vücudum bunu kendiliğinden yapıyor ve kimyasalları sebepsiz yere salıyor. Bu yüzden her şeye alerjim var." diye konuştu.